فهرست
شروع فصل جدید تنیس: بازگشت فدرر
شروع فصل جدید تنیس: بازگشت فدرر

شروع فصل جدید تنیس: بازگشت فدرر

آی اسپورت- اگرچه فصل جدید تنیس حرف‌ه­ای مردان به طور رسمی از یک‌شنبه آغاز شد، بسیاری از تماشاگران و علاقه­‌مندان تا روز گذشته منتظر ماندند تا بازیکنان محبوب‌شان را در زمین بازی ببینند. بازگشت پیروزمندانه‌­ی فدرر پس از ماه‌­ها دوری از مسابقات و جدال سخت جوکویچ در ست نخست مهم­ترین اتفاقات روز دوشنبه بودند. در  مسابقات هاپ‌من کاپ که زیر نظر فدراسیون جهانی تنیس (ITF) برگزار می‌شود، راجر فدرر هیچ نشانه‌­ای از ناآمادگی و مصدومیت زانو نداشت و در مسابقه­‌ی انفرادی با نتیجه ۳-۶، ۴-۶ دن ایونس را شکست داد و دقایقی بعد در کنار بلیندا بنچیچ به زمین بازگشت و پیروزی تیم سوییس مقابل بریتانیا را کامل کرد.

فدرر که در رده‌ی شانزدهم قرار دارد و پایین‌ترین رتبه‌ی خود را در جدول رده‌بندی از سال ۲۰۰۱ تاکنون تجربه می‌کند، پس از مسابقه‌ی خود گفت: “دوست داشتم بازی ادامه پیدا می­‌کرد. کمی ناراحتم که تمام شد، چون حس خیلی خوبی داشتم. در واقع خیلی احساساتی بودم. وقتی به زمین وارد شدم با خودم گفتم که خدای من، از چیزی که فکر می­‌کردم بهتر است.” در دیگر مسابقه­‌ی گروه، فرانسه به لطف پیروزی ۵-۷، ۳-۶ ریشارد گسکه مقابل آلکساندر زورف بر آلمان غلبه کرد.

آن‌طرف‌تر در سواحل شرقی استرالیا و در مسابقات ۲۵۰ امتیازی بریزبن، شماره ۳ پیشین دنیای تنیس، داوید فرر موفق شد در دو ست پیاپی برنارد تامیک استرالیایی را شکست دهد. بازیکن کهنه‌کار اسپانیایی پس از ثبت نتیجه ۳-۶ و ۵-۷ چنین گفت: “هدف امسالم لذت بردن و تمرکز داشتن روی بازی‌هایم است؛ بدون هیچ فشاری. همه‌ی بازیکنان تنیس فشار را حس می‌کنند ولی در این موقعیت از دوران بازی‌ام، به لذت بردن از چنین بازی‌هایی نیاز دارم.” در دیگر دیدارهای مهم، گریگور دیمیتروف بلغار و نیکولاس ماهوت فرانسوی بر حریفان‌شان غلبه کردند.

کیلومترها دورتر در قاره‌ی کهن و در مسابقات ۲۵۰ امتیازی دوحه در قطر، نواک جوکوویچ مجبور شد نتیجه ۱-۵ در ست نخست را جبران کند تا پس از ۸۷ دقیقه با نتیجه ۶-۷ و ۳-۶، یان لنارد اشتروف آلمانی را شکست دهد. این چهاردهمین پیروزی پیاپی جوکوویچ در برابر بازیکنان آلمانی بود. او پس از مسابقه خود در دوحه گفت: “اولین بازی فصل است و نمی‌دانید چه نمایشی در زمین خواهید داشت. حضور یافتن در مسابقه‌ی رسمی خیلی با تمرینات آماده‌سازی تفاوت دارد، مخصوصا از نظر ذهنی. ولی ‌خون‌سرد ماندم چون می‌دانستم که می‌توانم ریتم خودم را پیدا کنم و سرویس‌هایش را کنترل کنم و همین اتفاق هم افتاد.”بخت چهارم قهرمانی یعنی داوید گوفن بلژیکی نیز در دو ست، رابین هاسه را مغلوب کرد و رادک استپانک با کناره‌گیری مارکوس بقداتیس به دور بعد راه یافت.

در مسابقات امروز و در شهر بریزبن، رافائل نادال اسپانیایی که نخستین حضورش را در این تورنومنت تجربه خواهد کرد، به صورت رسمی فصل ۲۰۱۷ خود را مقابل الکساندر دولگوپولوف آغاز خواهد کرد. وی ۳ روز پیش در مسابقات نمایشی ابوظبی با شکست گوفن فاتح این رقابت‌ها شد. در دیگر بازی مهم امروز و در مسابقات قطر، اندی ماری، نفر اول تنیس جهان به مصاف ژرمی شاردی فرانسوی می‌رود.

     
آی اسپورت
2017-01-05 03:43:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر