فهرست
شماره 9 های میلان؛ مانژو نفرین را باطل می‌کند؟
شماره 9 های میلان؛ مانژو نفرین را باطل می‌کند؟

شماره 9 های میلان؛ مانژو نفرین را باطل می‌کند؟

آی اسپورت - ماریو مانژوکیچ مهاجم 34 ساله کروات با انتقالی آزاد به میلان پیوست و حداقل شش ماه با پیراهن روسونری به میدان خواهد رفت. در صورت راهیابی به لیگ قهرمانان اروپا و خوب بودن عملکرد مانژوکیچ، این قرارداد به مدت یک فصل دیگر، اتوماتیک تمدید خواهد شد. میلان همزمان با آغاز دوران افتش، پس از فیلیپو اینزاگی، مهاجم شماره 9 چندان موثری نداشته و می توان گفت پیراهن شماره 9 در میلان طلسم شده است زیرا هر مهاجمی که این پیراهن را به تن کرده، نتوانسته در حد و اندازه های پیراهن میلان بدرخشد. به مناسبت انتقال ماریو مانژوکیچ به میلان که پیراهن شماره 9 روسونری را به تن خواهد کرد، نگاهی داریم به مهاجمانی که از فصل 13-2012، پیراهن شماره 9 میلان را پوشیده اند.

 

الکساندر پاتو (13-2012)

الکساندر پاتو در ابتدای حضورش در میلان، یک جوان بااستعداد بود که هواداران این تیم امیدوار بودند او به مهاجم بزرگی تبدیل شود اما او به خاطر مصدومیت های متعدد و طولانی و البته یک سری حواشی، نتوانست به نهایت پتانسیلش برسد. پاتو که در ژانویه 2013 با 15 میلیون یورو به کورینتیانس برزیل فروخته شد، در 7 بازی فقط 2 گل به ثمر رساند. وارث پیراهن پیپو اینزاگی که اتفاقا خودش هم در آخرین فصل حضورش آمار تعداد بازی و گل جالبی نداشت، نتوانست با پیراهن شماره 9 میلان درخششی داشته باشد.

الساندرو ماتری (14-2013)

یوونتوس که کارلوس توز را جذب کرده بود، با فروش ماتری، مهاجم مازاد خود به میلان می توان گفت که سر این تیم کلاه گذاشت. ماتری که در ابتدای فصل 14-2013 با انتقالی 11 میلیون یورویی به میلان پیوست، پیراهن شماره 9 را برتن کرد و در 18 بازی فقط یک گل به ثمر رساند تا یکی از بدترین نرخ های گلزنی یک مهاجم در تاریخ میلان را به ثبت برساند. نکته بدتر ماجرا این جاست که در فصل بعد، ماتری از میلان به صورت قرضی به یوونتوس پیوست و در نهایت او در حالی که در مالکیت میلان بود، گل قهرمانی یوونتوس در فینال کوپا ایتالیای 2015 زد!

فرناندو تورس (نیم فصل اول 15-2014)

چیزی شبیه به یک فاجعه؛ فرناندو تورس با انتقالی ارزان از چلسی راهی میلان شد اما عملکرد مهاجم نامدار اسپانیایی در پیراهن میلان افتضاح بود؛ 1 گل در 10 بازی. فرناندو تورس در ژانویه 2015 با السیو چرچی معاوضه شد که عملکرد او نیز دست کمی از تورس نداشت.

ماتیا دسترو (نیم فصل دوم 15-2014)

پس از جدایی تورس، ماتیا دسترو مهاجم رم با انتقالی قرضی راهی میلان شد تا جانشین مهاجم اسپانیایی شود اما عملکرد او نیز چندان تعریفی نداشت. 3 گل در 15 بازی باعث شد میلان قرارداد دسترو را دائمی نکند و او را به رم پس بفرستد.

لوئیز آدریانو (16-2015)

سیلویو برلوسکونی و آدریانو گالیانی که تصمیم گرفته بودند تحولاتی ایجاد کنند، لوئیز آدریانو، گلزن برزیلی شاختاردونتسک را آوردند تا با کارلوس باکا زوج خط حمله را تشکیل دهند اما آدریانو هرگز آن مهاجم شاختاردونتسک نبود و در 29 بازی، فقط 6 گل زد تا در ادامه راهی فوتبال چین شود.

جانلوکا لاپادولا (17-2016)

در آخرین فصل حضور برلوسکونی در میلان، جانلوکا لاپادولا، که فصل گذشته در پسکارا آقای گل سری بی شده بود، با انتقالی 9.5 میلیون یورویی به میلان پیوست اما عملکرد او نیز در حد شماره 9 میلان نبود. 8 گل در 29 بازی، چندان قابل قبول به نظر نمی رسد.

آندره سیلوا (18-2017)

میلان به لی یونگ هونگ چینی فروخته شد و ماسیمیلیانو میرابلی و مارکو فاسونه مدیریت ورزشی این تیم را برعهده گرفتند. تیم مدیریتی میلان با به پا کردن سر و صداهای زیاد و خرج های سنگین، وعده موفقیت را داده بود اما آن ها شکست سختی خوردند. خرید 40 میلیون یورویی آندره سیلوا یکی از ناکامی های مهم زوج میرابلی-فاسونه بود. مهاجم جوان پرتغالی که به صورت چرخشی با کالینیچ بازی می کرد، 10 گل در 40 بازی به ثمر رساند و در نهایت با آنته ربیچ از آینتراخت فرانکفورت معاوضه شد.

گونزالو هیگواین (نیم فصل اول 19-2018)

با ورود کریستیانو رونالدو به یوونتوس، هیگواین در لیست مازاد یوونتوس قرار گرفت و تیمی غیر از میلان، مشتری گلزن آرژانتینی بیانکونری نبود. هیگواین که دو فصل از بهترین بازیکنان یوونتوس بود، پس از انتقال به میلان در سراشیبی سقوط قرار گرفت. قرار بود هیگواین با انتقالی قرضی به ارزش 18 میلیون یورو و بند خرید 36 میلیون یورویی، بازیکن میلان شود اما عملکرد نه چندان متقاعد کننده پیپیتا در میلان باعث شد او در ژانویه 2019 به یوونتوس برگردد و به چلسی قرض داده شود. اوج ناکامی هیگواین در پیراهن میلان، دیدار مقابل تیم سابقش یوونتوس بود که یک پنالتی خراب کرد و از زمین بازی اخراج شد. 8 گل در 22 بازی، حاصل کار این مهاجم آرژانتینی به عنوان مهاجم 9 میلان بود.

کریستوف پیونتک (نیم فصل اول 20-2019)

کریستوف پیونتک، پدیده لهستانی جنوا در ژانویه 2019 راهی میلان شد تا جانشین هیگواین شود. او با علم به این که پیراهن شماره 9 میلان چندان خوش یمن نیست، تصمیم گرفت پیراهن شماره 19 روسونری را برتن کند. پیونتک در نیم فصل اول حضورش در میلان بسیار خوب ظاهر شد و خوشحالی جالب بنگ بنگ او، هواداران روسونری را امیدوار به داشتن یک مهاجم قاتل می کرد. با پایان فصل و شروع فصل 20-2019، پیونتک پیراهن شماره 9 را به تن کرد اما عملکرد او بسیار ضعیف شد. پیونتک دیگر قاتل همیشگی نبود و به مهاجمی صرفا ایستا تبدیل شده بود که مدیران میلان تصمیم به فروش او گرفتند. نفرین شماره 9، به پیونتک هم رحم نکرد و او راهی هرتابرلین شد.

ماریو مانژوکیچ (?-2021)

ماریو مانژوکیچ، مهاجم سابق یوونتوس حالا راهی میلان شده تا پیراهن شماره 9 را بپوشد. آیا مرد کروات، می تواند طلسم پیراهن شماره 9 را باطل کند و در ترکیب شیاطین بدرخشد؟ زمان مشخص خواهد کرد.

طرفداری

     
آی اسپورت
2021-01-21 15:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر