فهرست
۷نکته از بازی استقلال مقابل الهلال؛ فرصت‌سوزی
۷نکته از بازی استقلال مقابل الهلال؛ فرصت‌سوزی

۷نکته از بازی استقلال مقابل الهلال؛ فرصت‌سوزی

آی اسپورت - متأسفانه استقلال نتوانست نتیجه خوبش در دور رفت را مقابل الهلال عربستان تکرار کند و با یک گل شکست خورد تا امیدهایش برای صعود کمرنگ شود. در مطلب زیر به چند نکته از این بازی پرداخته‌ایم:

۱- تغییر تاکتیک شفر با منشا

یکی از تغییرات تاکتیکی شفر در این بازی حضور منشا در ترکیب اصلی به جای ایسما بود، تغییری که با حضور او در زمین، عقب بازی کردن استقلال را با توجیه بهتری روبه‌رو می‌کرد چرا که منشا نسبت به ایسما در زمان انتقال سریع توپ و همچنین توپ‌های بلندی که از خط دفاعی برای او فرستاده می‌شد، مؤثرتر عمل می‌کرد و با توجه به سرعت و قدرت درگیری که او در این شرایط دارد این حربه تاکتیک مؤثری بود.

۲- از گل تا آزار خط دفاعی استقلال توسط جووینکو

به غیر از گل زیبایی که جووینکو زد و سه امتیاز به حساب الهلال واریز کرد، این بازیکن ایتالیایی بار‌ها و بار‌ها با حرکات پا به توپ و تکنیکی خود خط دفاعی استقلال را آزار داد و با توجه به توان فوق‌العاده او در زدن ضربات ایستگاهی، او توانست پشت محوطه جریمه چند بار خطا بگیرد و کاملاً مؤثر بازی کند.

۳- استراتژی دفاعی استقلال مثل بازی رفت

درست مانند بازی رفت در این بازی هم شفر همان اندیشه‌های دفاعی را در نظر گرفته و مثل آن بازی وقتی تیمش در فاز دفاعی قرار می‌گرفت، به ۲-۴-۴ تغییر آرایش می‌داد و پاتوسی در خط حمله کنار منشا قرار می‌گرفت تا با حفظ تعادل در خطوط، شیفت شدن به کناره‌هایش با توازن دنبال شود.

۴- انواع وقت‌کشی!

بعد از گلی که الهلالی‌ها به ثمر رساندند، خیلی زود یکی از بازیکنان این تیم از بازی اخراج شد تا برای حفظ این نتیجه راهکار قدیمی اتلاف وقت در دستور نماینده سعودی قرار بگیرد و به همین دلیل بار‌ها شاهد زمین خوردن‌های بازیکنان این تیم در جریان بازی بودیم و حتی در این زمینه جووینکوی ایتالیایی هم وقتی تعویض شد، روی نیمکت در بازی وقفه ایجاد کرد!

۵- فرصت‌هایی که از آن استفاده نشد

از اخراج دقیقه ۵۲ بازیکن الهلال تا تیر دروازه علی کریمی و البته فرصت تک به تکی که ایسما آن را از دست داد می‌توان به عنوان فرصت‌هایی نام برد که نماینده کشورمان نتوانست از آن‌ها برای گلزنی استفاده کند تا در مجموع بازنده این بازی شود.

۶- تعویض‌های بی‌فایده شفر

تنها ۵ دقیقه بعد از گل الهلال، شفر دست به کار شد و اولین تعویضش را انجام داد. او ابتدا داریوش شجاعیان را که یک کارت داشت و کمی خشن بازی می‌کرد و در معرض دریافت کارت دوم قرار داشت، بیرون کشید و مهدی قائدی را به بازی آورد و سپس در تعویض دوم وریا غفوری به جای خسرو حیدری خسته به میدان آمد تا فشار استقلال از سمت راست به حریفش افزایش پیدا کند و سپس در آخرین تغییر شفر، روزبه چشمی را بیرون کشید تا ایسما را به منظور تهاجمی‌تر کردن توان تیمش به بازی وارد کند. ۳ تعویضی که البته جواب نداد.

۷- آفساید، آفساید و آفساید

از شروع تا انتهای بازی بار‌ها و بار‌ها مهاجمان و دیگر بازیکنان استقلال در تله آفساید حریف گرفتار شدند تا صدای سوت داور بازی به نشانه بالا رفتن پرچم کمک‌هایش به صدا دربیاید... استقلالی‌ها طبق آمار در ۴ بازی آسیایی خود ۲۷ بار در تله آفساید گیر کردند!

خبر ورزشی

۱    
آی اسپورت
2019-04-25 20:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر