فهرست
حذف مسی و میزبان، کابوس جدید جام جهانی
حذف مسی و میزبان، کابوس جدید جام جهانی

حذف مسی و میزبان، کابوس جدید جام جهانی

آی اسپورت - تقریبا اکثر تیم‌هایی که از آن‌ها انتظار می‎رفت صعود کردند اما این آلمان بود که همیشه در روسیه بازنده است. این دور از جام جهانی چگونه خواهد بود؟ در این مقاله به هشت پیش‌بینی مرحله یک هشتم جام جهانی می‌پردازیم.


یک. مسی خداحافظ!
تنها چند روز پیش مسی در حال خداحافظی با جام بود تا وقتی که روخو گل زد. آرژانتین اکنون امید دارد که مانند دوره قبل جام جهانی تا فینال بالا بیاید. گل اول مسی در جام شاید مهم‌ترین گل او برای تیمش در جام باشد. البته این فرازمینی به دنبال یک گل دیگر در برابر فرانسه است. اما این بار آرژانتین یک دست و یکپارچه‌ای را نمی‌توان مشاهده کرد و سرمربی نیز چندان عملکرد خوبی نداشته پس به نظر این فرانسه باشد که برنده دیدار خواهد بود.


دو. دیدار آرژانتین و فرانسه به پنالتی می‌کشد
آرژانتین سه بار در تاریخ 30 ژوئن و قبل از آن در مرحله حذفی بازی کرد و هر سه بازی به پنالتی کشیده شد. آن‌ها یوگوسلاوی را در 1990 و در ضربات پنالتی بردند. پس از آن در 8 سال بعد، آن‌ها همین کار را دوباره با انگلیس کردند اما در 2006 آلمان در پنالتی‌ها بهتر بود. در بازی با فرانسه نیز انتظار می‌رود که آن‌ها در ضربات پنالتی موفق باشند و صعود کنند. اما اگر بازی به پنالتی کشیده نشود احتمال صعود برای فرانسه بیشتر است.


سه. رونالدو به رکورد اوزه‌بیو در جام جهانی برسد
کریستیانو رونالدو یک مهاجم همه‌جانبه که در آخرین شانس خود برای گلزنی، پنالتی را مقابل ایران از دست داد. بنابراین او با عملکرد 4 گل در 3 بازی قابل ستایش است. رونالدو تنها دو گل نیاز دارد تا به رکورد اوزه‌بیو برسد. اگرچه او پنالتی را برابر بیرانوند از دست داد اما اکنون او انگیزه بیشتری برای گل زدن دارد.


چهار. اسپانیا میزبان را حذف می‌کند
هیجان میزبان جام پس از شکست آن‌ها برابر اروگوئه اندکی کمتر شد. به نظر می‌رسد که شانس میزبان برای برد اسپانیا کمتر باشد. ماتادورها در 4 بازی آخر خود در مرحله حذفی، با نتیجه 1_0 برنده بوده‌اند. عملکرد آنها برابر مراکش مقداری ناامیدکننده بود. روس‌ها نتوانسته‌اند در بازی‌های جام جهانی در خاک اروپا به اروپایی‌ها گل بزنند از وقتی که با بلژیک در 1982 بازی کردند.


پنج. تاریخ‌سازی اریکسن
پس از آن گل اریکسن به استرالیا که باعث تساوی حساس آنها شد، اریکسن چهره محبوب تیمش شد. اگر او بتواند دروازه کرواسی را باز کند کار را برای آنها سخت می‌کند و البته می‌تواند به اولین بازیکن دانمارکی تبدیل شود که پس از سال 1986 هم در مرحله گروهی و هم در مرحله حذفی گل می‌زند. از او انتظار می‌رود که به بازیکن برتر دانمارک در مرحله حذفی تبدیل شود.


شش. سوئد و شگفتی
سوئد 80 سال است که در مرحله حذفی جام جهانی برنده نشده است! آخرین برد آن‌ها به 1938 برمی‌گردد که 4_2 ژرمن‌ها را شکست دادند. پس از آن تنها 4 بازی کردند که برنده نبوده‌اند پس معلوم است که آنها تشنه برد هستند! آنها در جام جهانی توانستند مکزیک را شکست دهند، ایتالیا را حذف کنند و عملکردی شگفت‌انگیز داشته باشند. اگر آن‌ها بتوانند همین گونه مردم را انگشت به دهان بگذارند می‌توانند به دور بعدی جام صعود کنند.


هفت. برزیل با بیشتر از دو گل برنده دیدار با مکزیک شود
از برزیل انتظار می‌رفت که با 9 امتیاز و با اقتدار صدرنشین گروه خود شود اما آنها با 7 امتیاز صدرنشین شدند. گرچه از نظر بسیاری از مردم برزیل صعود خواهد کرد اما مکزیک هم تیم خوبی است و اگر ساختار دفاعی خود را حفظ کند و مانند بازی با آلمان بازی کند، می‌تواند حتی برنده دیدار با برزیل نیز باشد اما انتظار می‌رود که با تاکتیک‌های تیته و عملکرد خوب برزیلی‌ها، آنها به راحتی صعود کنند.


هشت. لوکاکو در صدر جدول گلزنی
قبل از آنکه هری کین به پنج گل زده خود گلی اضافه کند روملو لوکاکو صدرنشین جدول گلزنی می‌شود و انتظار می رود که او آقای گل شود. بلژیک تیمی است که دیگر رحم در کارش نیست و می‌خواهد که همه تیم‌ها را شکست دهد.کار ژاپن بسیار سخت خواهد بود گرچه تیمی تلاشگر است. اما در راس حمله بلژیک روملو لوکاکو گلزن برتر آنها است که پیش‌بینی می‎‌شود با پاس‌های دی‌بروین و هازارد و موقعیت‌هایی که برای او فراهم می‌شود، اقای گل جام شود. البته کار هری کین نیز آسان نیست زیرا آنها جلوی کلمبیا بازی می‌کنند و این یک شانس عالی برای لوکاکو است که اقای گل جام جهانی شود.

ورزش 3

۱ ۱  
آی اسپورت
2018-06-30 15:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
دریانیرد
شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۳۶
چطور سوئد هشتاد ساله در مرحله حذفی برنده سال ۱۹۵۸ به فینال رسیدند و سال ۹۴ سوم شدن که در یک هشتم سه تا به عربستان زدند.از این اشتباهات زیاد انجام میدید اول تحقیق بنمایید.
۱