فهرست
پرسپولیس کالدرون بحرانی است؟
پرسپولیس کالدرون بحرانی است؟

پرسپولیس کالدرون بحرانی است؟

آی‌اسپورت- پرسپولیس فصل گذشته برانکو در ۳۰ بازی فقط یک باخت را تجربه کرد و پرسپولیس کالدرون حالا در ششمین بازی سومین شکست را متحمل شد. اما آیا واقعاً پرسپولیس کالدرون بحرانی است؟ برای پاسخ این سوال باید از چند منظر به این پرسپولیس نگاه کرد.

۱- در لیگ ایران برای قهرمان شدن، میانگین ۲ امتیاز از هر بازی کفایت می کند. یعنی تیمی که قصد قهرمان شدن داشته باشد باید از ۳۰ بازی حداقل ۶۰ امتیاز کسب کند. پرسپولیس در سه فصل گذشته از ۶۰  امتیاز گذر کرد و قهرمان شد. شاگردان کالدرون  با کسب ۹ امتیاز از ۶ بازی همین اول فصل از میانگین لازم برای تکرار قهرمانی عقب افتاده اند. پس با این حساب جواب به سوال بالا مثبت است.

۲- پرسپولیس در این ۶ دیدار، دیدارهای سخت خود را پشت سر گذاشته، تقابل با تیمهای دوم تا پنجم لیگ گذشته در همین 6 هفته ابتدایی خود قرعه سخت ابتدای فصل کالدرون را نشان می دهد. نکته مثبت آن است که تا آخر نیم فصل پرسپولیس با این تیمها دیدار نمی کند.پس هرچند که دیدارهای شش امتیازی را پرسپولیس واگذار کرده،اما دیدارهای پیش رو حداقل روی کاغذ بازیهای راحت تری خواهد بود، پس با این استدلال برای آن که پرسپولیس را بحرانی بدانیم، عجله کردیم.

۳- کالدرون تیمی را تحویل گرفته که افتخارات بی‌شماری کسب کرده، ثبات داشته پس انتظارات از او بالاست. کالدرون حالا که ۶ هفته از مسابقات گذشته به نظر می رسد ترکیب خود را بهتر شناخته و گواه آن هم بازی روان تر شاگردان کالدرون در مشهد نسبت به پنج بازی قبلی بود آنها نسبت به دیدارهای گذشته موقعیت گل بیشتری ایجاد کردند، اما ضعف گلزنی باعث شد تا به نتیجه دلخواه نرسد.برانکو مهدی طارمی را داشت که از توپهای مرده نهایت استفاده را می کرد. علیپور هم در غیاب طارمی یک مهاجم زهردار بود، اما علیپوری که الان می بینیم، بازیکنی است بسیار بی انگیزه که انگار از سر اجبار در زمین مسابقه قرار می گیرد. شش بازی و فقط ۳ گل زده نشان دهنده بحران در فاز هجومی پرسپولیس است. کافی بود تا مهاجمین پرسپولیس موقعیت شناس تر بودند، حالا پرسپولیس حداقل می توانست ۱۲ امتیاز را داشته باشد. پس ضعف مهاجم تمام کننده پرسپولیس کالدرون را وارد بحران کرده.

۴- سیدجلال حسینی خواه ناخواه یکی از آماده ترین مدافعین حال حاضر فوتبال ایران است، او با تجربه بالا و قدرت رهبری فوق العاده ای که دارد می تواند در لحظات حساس بازی را برای ارتش سرخ در آورد. نه کنعانی زادگان در قلب خط دفاعی قابل اعتماد است و نه شجاع خلیل زاده توانایی رهبری تیم را درون زمین دارد. در دیدار مقابل شهرخودرو یونس شاکری و روح الله باقری بارها ضربات سر را زودتر از مدافعین میانی پرسولیس زدند و این نشان می دهد که سیدجلال چه بازیکن تاثیر گذاری است. هر چند کالدرون با ژست منطقی تمرین نکردن سیدجلال را دلیل غیبت در مشهد می داند ، اما حضور سیدجلال از نان شب هم برای کالدرون واجب تر است. پرسپولیس بدون سیدجلال بحرانی است. 

۵- ورود مهدی عبدی در دربی و گلزنی این بازیکن را به بازیخوانی کالدرون نسبت دادند، اما شش امتیازی که با ورود حسین ماهینی نا آماده در مقابل سپاهان و شهرخودرو از بین رفت را به چه باید نسبت داد؟ ماهینی ممکن است در گلهای خورده در مقابل سپاهان نقشی نداشت، اما در گلی که مشهدی ها زدند ماهینی نقش اول را داشت.کرنر بی دلیلی که این بازیکن به مشهدی ها داد باعث شد تا یک امتیاز هم از دست برود. در آن صحنه ماهینی می توانست با حرکت پا به  توپ یا حداقل به اوت زدن توپ یک خطر بالقوه را دفع کند که ترجیح داد کرنر به حریف بدهد که نتیجه آن هم همگان دیدند، هر چند نباید از ضعف یارگیری محوطه جریمه هم غافل شد. 

در مجموع، ۳ بازی آینده مقابل پیکان،شاهین و ماشین سازی پاسخ سوال سطور بالاتر را می دهد.  اگر آنها بتوانند از 3 بازی پیش رو امتیازات کامل را بگیرند، با 18 امتیاز از 9 بازی مجدداً به میانگین 2 امتیاز به ازای هر بازی می رسند و می توانند باز هم در بین مدعیان قرار گیرند.
 

۶ ۴  
آی اسپورت
2019-10-05 10:35:00
نظر دهید

۴ نظر
فرهاد
شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸، ۱۱:۳۴
نه اصلا بحرانی نیس با همین فرمان جلوبروید همین طوری خیلی خوبه
۸
داستان لاشخورها و شیر
شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸، ۱۱:۴۷
بزرگترین لذت و افتخارم اینه كه پرسپولیسی هستیم و و مثل تیم های حقیر دیگه موفقیت دیگران و باخت خودمون رو با اتهام و دروغگویی به زمین و زمان حواله نمیدیم مثل قلعه نویی كه وقتی تیمش تو یه باز كه گل ساالم و پنالتی واضح حریف گرفته نمیشه فوتبال رو پاك میدونه و داور رو بهترین ادم و تیمش صدر نشین میشه ولی وقتی میبازه مهندسی و تبانی و... و بقیه تیمهای حقیری كه خودشون رو نشون دادن خدا رو شكر مثل این ادمهای حقیر نیستیم نیستیم ما مثل مرد پشت باخت هامون می ایستیم . ما كه قهرمانی لیگ پانزدهم رو با اشتباهات سر سام آور داوری از دست دادیم روز اخر به جای تهمت زدن و دروغ گفتن علیه دیگران ایستاده تیممون رو تشویق كردیم بالاخره بین مرد و نامرد باید یه فرقی باشه یا نه
فرهاد
يكشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸، ۱۱:۴۰
خخخخخ اره پس خورزوق خان بود بعد هر باخت برابر سپاهان بهانه های مسخره اب های الوده و کارت به کارت و فدراسیون اصفهانی را علم می کرد بعد همین باخت اخیر بهانه های دو روز کمتر استراحت پرسپولیس و عدم تمرکز بازیکنان بدلیل کارتهای داور را عمه کالدرون مطرح کرد؟
رضا
شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸، ۱۹:۵۱
گرفتن 9 امتیاز از سه بازی آتی فقط با کمک شدید داوران ووزارت مافیا امکان پذیراست
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر