فهرست
وقتی همه دست و پای خود را گم کرده‌اند
وقتی همه دست و پای خود را گم کرده‌اند

وقتی همه دست و پای خود را گم کرده‌اند

 آی‌اسپورت- برای یک جریان هیجان‌انگیز آماده نیستیم. در هفته‌هایی که در لیگ برتر رقابت جانانه و پر ماجراست، هر هفته به قضاوت‌های سریع و بی‌اساس می‌رسیم و گریزی از آن نداریم. انگار نوعی بی‌تجربگی در این مواجهه با هیجان کار دست فوتبال می‌دهد.

یکباره به این نتیجه می‌رسیم که از وینفرد شفر دیگر کاری برنمی‌آید و بعد او الهلال و سپاهان را در چند روز از پیش رو برمی‌دارد. یکباره به این نتیجه می‌رسیم که محسن فروزان آن گل‌های مرگبار را با قصد قبلی به دلایلی عجیب خورده، از همشهری بودن با سپیدرودی‌ها تا تبلیغ سایت شرط‌بندی در اینستاگرام همسرش. 

یکباره قلعه‌نویی همه چیز را می‌بازد و به این نتیجه می‌رسیم که به کار سپاهان نیامده و از جام خبری نیست. یکباره مهدی رحمتی را با چهره‌ای زشت می‌بینیم یا بازیکن دیگری مورد خشم ماست اما تمام این برداشت‌های لحظه‌ای در ما، در پی هیجان لیگ ساخته می‌شود و محصول بی‌تجربگی‌ است، بی‌تجربگی در برداشت‌ها و قضاوت‌های سریع و دقیق در اوج هیجان و در رقابتی سخت. 

چه خوب که لیگ در هفته‌های پایانی هر لحظه موج می‌سازد، خبر می‌سازد، شائبه در ذهن می‌سازد و فوتبال را به خروش می‌آورد اما چه بد که در این موج‌ها برداشت‌ها پر از خشم و نفرت می‌شود و قضاوت‌ها بی‌رحم است. 

فوتبال در شبکه‌های اجتماعی تجربه تازه‌ای را پشت سر می‌گذارد، دچار موج‌های بسیاری می‌شود و مورد قضاوت‌های شتاب‌زده و له‌کننده‌ای قرار می‌گیرد. کاربران هجوم می‌آورند به هر ماجرا و عجیب نیست که رفتارشان حرفه‌ای نباشد. عجیب اما این است که رسانه‌های جدی سخت می‌توانند در این موج‌ها آثار جذابی داشته باشند که جهت حرفه‌ای و دقیق را بسازند. فوتبال و تمام زیبایی و اعتبارش  هم با همین هیجان‌های لحظه‌ای و قضاوت‌های لحظه‌ای درباره چهره‌هایش جان می‌گیرد و هم جان می‌دهد. 

 دو راهی عجیبی که ترسیم دقیق‌اش سخت است. اینکه باشگاه استقلال به دوگانه ادامه یک پروژه طولانی‌تر با شفر، با رحمتی و ... می‌رسد، اینکه تراکتورسازی در یک لحظه می‌ماند که کدام رفتار با فروزان حرفه‌ای و درست است، اینکه سپاهان درباره امیر قلعه‌نویی چه برداشت‌هایی در ذهن دارد، اینکه دربی باشگاه استقلال را دچار چه تلاطم عجیبی کرد که خیلی بیشتر از تلاطم یک شکست کوچک در دربی بود. همه اینها یعنی تصمیم سخت است، تصمیم تجربه و دانشی پیچیده می‌خواهد و این تصمیم در میانه قضاوت‌های له‌کننده توییتر و اینستاگرام و تلگرام سخت‌تر می‌شود. باشگاه‌ها در بسیاری موارد دست و پای خود را گم می‌کنند و این واقعیت است. این سراسیمگی و دست و پا گم کردن هم آیا بخشی از هیجان فوتبال است یا این یکی دیگر نباید اتفاق بیفتد؟

۲۱ ۲  
آی اسپورت
2019-04-14 01:08:00
نظر دهید

۲ نظر
محمد یوسفی
يكشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۱:۳۴
آقای کاس نژادخود شما از نوشته هات چیزی متوجه شدی والله منظور شما را متوجه نشدیم
farhad
يكشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۳:۵۶
شما خودت نوشته بودی که پروژه شفر گرون و غیر جذابه !!!!!!!!!!!!!!!!!! بدون اینکه بگی کدوم پروژه ارزون و جذابه !؟ شما خودت نماد مذخرف نویسان اینستایی هستی برادر
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر