فهرست
نیم میلیارد پول غذا؛ برای تیمی که نتیجه نگرفت
نیم میلیارد پول غذا؛ برای تیمی که نتیجه نگرفت

نیم میلیارد پول غذا؛ برای تیمی که نتیجه نگرفت

آی اسپورت- این یک روایت واقعی است. روایت واقعی از تیمی که این‌روزها حال و روزش خوش نیست. تیمی که مربی جوانش می‌خواست نشان دهد علمی ترین مربی ایرانی است. جوانی که خود را غیر از توانایی‌های بالای فنی ، یک متخصص بدنسازی و یک فوق تخصص تغذیه هم می‌دانست.

مربی جوانی که در کار کردن با جوان‌ها بی نظیر بود اما تیمش را با ستاره‌های اسمی بسته بود. ستاره‌هایی که حالا جلوی نفس کشیدن تیمش را گرفته‌اند. این اما درباره تخصص آقای مربی درباره علم تغذیه است. او از سال قبل تاکید کرده بود بازیکن حرفه‌ای باید تغذیه‌اش زیر نظر کادرفنی باشد. برای همین تغذیه بعد از تمرین، آن هم برای دو وعده را به فهرست هزینه‌های تیمش اضافه کرد. چیزی که در دوره فوتبال خود این مربی‌ها اتفاق نمی‌افتاد.

این باید یک اتفاق مهم لقب می گرفت. بازیکن بر اساس برنامه غذایی مربی ، غذا می‌خورد. مربی خیلی روی تغذیه بازیکنان حساس بود. مثلا وقتی از او برنامه اردویی خواسته شد، اولین چیزی که خواست یک خواسته عجیب بود:«آقا ما باید به این بازیکنان روزی دو وعده کافی بدهیم! در هر وعده 50 گرم هیدرو کربات و ...» برای همین قبل از هر چیز از کادر مدیریتی فراهم کردن امکانات طبخ کافی را سفارش داد!

او به جای پرداختن به جزئیات فنی ، خیلی روی مسائل اینچنینی ریز شده بود. از سال قبل قراردادی بین باشگاه و کیترینگ تهیه غذا بسته شده بود که حدود نیم میلیارد تومان تنها برای غذاهای میان وعده بازیکنان برای روزهای تمرینات هزینه به همراه داشت. رقمی که تا قبل از این کمتر در ایران سابقه داشته است. قراردادی که اگر در نهایت به اتفاقی مثبت در روند بازی تیم منجر می‌شد شاید ارزشش را داشت.

۹ ۱۰  
آی اسپورت
2017-09-20 12:40:00
نظر دهید

۱۰ نظر
محمد
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۴۵
اینم از هنر های شومن بزرگ منصوریان
۹
صالح
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۵۱
هیدروکربات :)))))))))))
ara
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۵۴
دیگه حالا طرف تیمش نتیجه نگرفته یه کاری منطقی هم کرده که نباس گیر داد الکی همه جای دنیا این مسئله وجود داره که بازیکنا تو باشگاه حداقل 2 وعده غذا بخورن
۳
آقای پیشکسوت، هر وقت یه قهرمانی آوردی ادای و ادعای مربیگری را بکن
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۱۹
البته همه اسم این نامربی را میدانیم منصوریان
اما در حقیقت هر پیشکسوت بی جام، یک بازنده ذاتی است
کسانی که از هیچ تیم ته جدولی هم پیشنهادی ندارند، در حد مهاجری و پورموسوی هم توان مربیگری ندارند و میخواهند بیان استقلال و پرسپلیس
۳
ویلی
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۵۱
معلوم نیست واقعن منصوریان تا این حد بهره هوشی پایینی داره و حالیش نیست یا خودآگاهانه خودشو زده به اون راه اینطور مضحکه کرده فقط برای چاپیدن مال و منال!!
۳
محسن
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۰۰
این جمله که همه چیزمان به همه چیزمان بیاد،مصداق دارد!!!!وقتی در عالم کلان مدیریتی،هزینه ها و عناوینی مثل مشاور مشاور مشاور معاون فلان سازمان داریم و هر حضور بی زحمت و منفعلانه انها در ماه بالای 60 میلیون تومان هزینه دارد(حضورهای بی دلیل و البته بی نتیجه)اینجا هم سرمربی به روز ما که البته دستی هم در طبخ و کسب ان دارد چنین دستور و تقاضابی میدهد و البته خرج که از کیسه مهمان بود....
۲
منصوریان هستم عضو هیات مدیره فیفا
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۰۴
نه بابا کمتر شده بود چون از نت برگ خریده بودم
بعضی وقتام از رستوران خودم پپرونی و لازانیا میبردم سر تمرین
خواهش میکنم شایعه ایجاد نکنید
۷
میلاد
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۵۴
احیانا اسمش منصوریان نیست؟
۴
کیوان
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۵:۰۲
بله آقای منصوریان
۴
Hamid4ss
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۱۹
واقعا متاسفم برای نویسنده
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر