فهرست
آلکمار و جهانبخش؛ نیاز به معجزه در اروپا
آلکمار و جهانبخش؛ نیاز به معجزه در اروپا

آلکمار و جهانبخش؛ نیاز به معجزه در اروپا

آی اسپورت - یاران علیرضا جهانبخش در لیگ اروپا با شکست سنگین خانگی در بازی رفت مقابل لیون فرانسه شانس زیادی برای صعود ندارند و تکلیف این تیم امروز در فرانسه مشخص می‌شود. آنها در لیگ هلند به دنبال کسب سهمیه اروپا برای سال بعد هستند. علیرضا مهاجم ملی‌پوش ایرانی آلکمار در این فصل شانس خوبی برای قهرمانی در جام حذفی هلند دارد. در این مطلب به بررسی وضعیت آلکمار در هر سه جام می‌پردازیم:

نبردی از جنس گل

شاگردان جان فن در بروم اکنون با 36 امتیاز در رده پنجم جدول قرار دارند و با 24 امتیاز اختلاف با فاینورد صدرنشین، دیگر امیدی به قهرمانی ندارند. آنها در تعقیب اوترخت 37 امتیازی هستند تا بتوانند به جایگاه چهارم و کسب سهمیه اروپا برسند. با توجه به اینکه سه تیم بالای جدول لیگ هلند اختلاف زیادی با سایر تیم‌ها دارند، نبرد سختی برای تصاحب جایگاه چهارم و رسیدن به اروپا در سرزمین گل‌ها در جریان است.

علاوه بر یاران جهانبخش، توئنته 34 امتیازی، گوچی و یارانش در تیم هیرنوین با 33 امتیاز و ویتسه هم با همین امتیاز چشم به سهمیه اروپا دارند. جهانبخش شش گله، کمتر از نصف گوچی گلزنی کرده اما در لیگ بالاتر از هیرنوین قرار گرفته است. در جام حذفی نیز یاران گوچی را شکست دادند و در اروپا هم شانس دارند.

این موقعیت نشان می‌دهد جهانبخش و یارانش وضعیت بهتری از قوچان نژاد و هیرنوین دارند. در شرایطی که 13 هفته تا پایان لیگ هلند باقی مانده است، آلکمار تنها سه روز بعد از بازی با لیون در اروپا، در هفته بیست و چهارم در روز یکشنبه هشتم اسفند میزبان زووله رده سیزدهمی است. این بازی روی کاغذ سخت به نظر نمی‌رسد.

حضور در نیمه نهایی جام حذفی

آلکمار در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی با عبور از هیرنوین به نیمه نهایی رسید. آنها در روز یازدهم اسفند در خانه خود به مصاف کامبیر (تیم سابق گوچی) می‌رود. در آنسو اسپارتا روتردام میزبان ویتسه است.

سد لیون در راه اروپا

آلکمار در خانه خود با نتیجه 4 بر یک از لیون فرانسه شکست خورد تا گل جهانبخش در این بازی کمرنگ شود. حالا امروز آنها به یک معجزه در فرانسه نیاز دارند تا بتوانند لیون را مغلوب و به مرحله بعد صعود کنند.

 

روزنامه گل

     
آی اسپورت
2017-02-23 10:49:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر