فهرست
پرسپولیس تا کجا می‌رود؟
پرسپولیس تا کجا می‌رود؟

پرسپولیس تا کجا می‌رود؟

آی اسپورت – هواداران پرسپولیس‌ تا دقیقه 89 در عذاب حذف بودند. پرسپولیس پس از 63 دقیقه انتظار به گل رسید، ولی الجزیره تنها شش دقیقه بعد گل مساوی را زد تا همه چیز از نو شروع شود؛ تلاش سخت برای عبور از خط دفاع نه‌چندان مستحکم میهمان و دلهره حذف که لحظه به لحظه بیشتر می‌شد. سرانجام جلال حسینی بود که جلوتر از تمام مهره‌های تهاجمی توپ را به تور رساند تا پرسپولیس به مرحله بعد برود. با این حال نمایش دیروز پرسپولیس این سوال را به‌وجود می‌آورد که تیم فعلی تا کجا می‌تواند در لیگ قهرمانان آسیا پیش برود؟

پرسپولیس در روزی که برای صعود تنها یک گل می‌خواست، دردسر زیادی برای نزدیک شدن به دروازه الجزیره داشت. تیم اماراتی یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های غرب آسیا در مرحله یک هشتم نهایی بود، ولی پرسپولیس برای زدن گل صعود تا آخرین ثانیه‌های بازی برگشت انتظار کشید.

تیم برانکو نسبت به فصل گذشته چند مهره کلیدی و البته توان و برندگی‌اش را از دست داده و این یعنی نه تنها رسیدن به فینال هدف در دسترسی نیست که حتی تکرار عملکرد فصل گذشته و رسیدن به نیمه‌نهایی این مسابقات هم ماموریت خیلی سختی به شمار می‌رود.

پرسپولیس فصل گذشته در آسیا تیم شکست‌ناپذیری به نظر می‌رسید و تنها به خاطر 90 دقیقه ضعیف بازی رفت مقابل الهلال نتوانست به فینال برسد. حتی 10 نفره شدن تیم در بازی برگشت مقابل الاهلی (یک چهارم نهایی) مانعی برای صعود نبود و پرسپولیس 80 دقیقه با یک بازیکن کمتر توانست حریف عربستانی را 3 بر یک شکست دهد.

پرسپولیس در این فصل اما نشانه‌ای از تیم انرژیک و کوبنده فصل قبل ندارد. الجزیره یکی از ضعیف‌ترین حریفان آسیایی سرخ‌پوشان در دو فصل گذشته بود، ولی مردان برانکو برای خلق موقعیت مشکل داشتند. تنها امید پرسپولیس در بازی دیروز نفوذ از کناره‌ها و سانترهای سریع بود، ولی با وجود دفاع متزلزل میهمان هیچکدام از این توپ‌ها گل نشد.

برانکو برای فرار از حذف در دقایق آخر تنها چاره را در توپ‌های بلند می‌دید. شایان مصلح به خط حمله رفت و حسینی هم در نقش مهاجم نوک بود. به نظر می‌رسید دیگر امیدی به صعود نباشد، ولی یکی از همین توپ‌های بلند با ضعف آشکار خط دفاع میهمان به گل سرنوشت‌‌ساز بازی تبدیل شد. با این حال پرسپولیس با تکرار چنین نمایشی در مرحله بعد بخت زیادی برای موفقیت نخواهد داشت.

مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بعد از جام جهانی برگزار می‌شود و برانکو که تیمش از نقل و انتقالات محروم است باید با همین بازیکنان به مصاف حریف جدی‌تری برود. دورنما برای پرسپولیس در این مسابقات چندان روشن نیست، مگر اینکه مربی کروات بتواند طراوت فصل گذشته را به تیمش برگرداند.

 

ایران ورزشی

۲۹ ۱۶  
آی اسپورت
2018-05-15 12:13:00
نظر دهید

۱۶ نظر
sirvan.f
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۲۷
سه فصله دارین از این دلخوشیا به خودتون میدین.
واقع بین
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۳۳
خدا حافظ سه تفنگدار.خداحافظ صادق.تشکر به خاطر تمام لحظه خوش که آفریدید .محسن و فرشاد خیلی برای تیم زحمت کشیدید،خواص روزهای خوش اینه که زودگذرند
P71
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۳۹
خستگی و خستگی و خستگی... پرسپولیس بیشترین تعداد بازی رو داشته و طبیعیه بدن بازیکنآ خسته و فرسوده میشه ، شاید اگه بدنسازی حرفه ای مارکو نبود اوضاع خیلی سخت میشد
مارال
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۵۰
آقای ساروخانیان اول نوشته هاتون و دوس داشتم ولی از وقتیکه فهمیدم شما ام فقط رنگی حرف میزنید واس خودم متاسف شدم! خیالتون تخت پرسپولیس تا فینال میره
فرهاد
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۳:۰۳
حتما خواهد رفت حتما با بازی جلو الجزیره می خواهید الدحیل را ببرید
فرهاد
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۳:۰۳
حتما خواهد رفت حتما با بازی جلو الجزیره می خواهید الدحیل را ببرید
محمد
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۵۹
خیال تون راحت آقای نویسنده حذف میشه ک شما خوشحال شید
!!!
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۰۶
پرسپولیس فرصت کافی واسه ریکاوری داره لازم نیست تو یکی بیای دلسوزی کنی و ایه یأس بخونی
Mn
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۳۲
به امید خدا تا اون حد به مراحل بالاتر میره که باعث ناراحتی شدید خبرنگاران استقلالی این سایت بشه
عمر آسوده بخواب ، بغداد بونجاح بیدار است
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۱۳
تا همینجاش به زور اومد قرار نیس جایی بره
۱
عمر آسوده بخواب ، بغداد بونجاح بیدار است
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۱۳
تا همینجاش به زور اومد قرار نیس جایی بره
۱
00
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۱۵
تا اونجایی که چشم تو یکی دربیاد
۷
مهدی
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۴۴
تیمهای ایرانی حتی به فینال آسیا هم نمیتونن برسند
پرسپولیس هم مگه چه تیمی رو برده؟
یه تیم عربی
تیم هفتم امارات
واقعا اینهمه هیاهو برای تیمهایی که در یک جام حقیر به جایی هم نمیرسند بی معنی هست و جالبه که ما همچین جامی رو به جام جهانی ترجیح میدیم
۲
110
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۱۸
الجزیره تیم هفتم امارات بود؟ پس چرا کیسه دو روز از تیم ششم امارات گل میخورد؟
۸
کیسه متخصص ششتایی خوردن:))
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۵۹
تخصص ربطی نداره به قدرت العین:)))
۲
فرهاد
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۳:۰۲
تا الدحیل
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر