فهرست
برنامه لاپورتا؛ انقلاب روی نیمکت بارسا
برنامه لاپورتا؛ انقلاب روی نیمکت بارسا

برنامه لاپورتا؛ انقلاب روی نیمکت بارسا

آی اسپورت - خوان لاپورتا از یکشنبه گذشته و با پیروزی در انتخابات رئیس بارسلونا شد. این دومین دوره ریاست او بر باشگاه کاتالان است و او کار بسیار سختی حداقل در شروع پیش رو دارد. او باشگاهی بدهکار با معضلات اقتصادی بزرگ را تحویل گرفته و باید شرایط را به گونه ای کند که تیم فصل بعد نه تنها از این حیث ضربه نخورد که برای فتح همه جام ها مدعی باشد.

لاپورتا در کمپین های انتخاباتی خود وعده داده بود که در کوتاه مدت برنامه های خوبی برای فرار از بحران اقتصادی دارد و اینکه بارسای او تیمی برنده خواهد بود. لاپورتا برای تابستان پیش رو و تقویت بارسا تمدید با لیونل مسی و جذب چندین بازیکن خوب و بزرگ مثل ارلینگ هالند و دیود آلابا را مدنظر دارد اما این تنها انقلاب او در بارسلونا نیست بلکه طبق ادعای رسانه های اسپانیایی، لاپورتا به تغییرات روی نیمکت مربیگری تیم نیز چشم دارد.

رونالد کومان از تابستان گذشته جانشین کیکه ستین شد و قراردادی دو ساله دارد که سال دوم آن مشروط است. در واقع قرار بر این شده بود که رئیس جدید در پذیرش سال دوم قرارداد کومان صاحب نظر باشد. لاپورتا در مصاحبه های مختلف خود به حمایت از سرمربی هلندی پرداخته و کومان تا به اینجا چندان هم بد نتیجه نگرفته است. رئیس جدید بارسا البته همواره تاکید داشت که نتایج تیم در پایان فصل تعیین کننده خواهد بود و کومان نیز این را به خوبی می داند.

طبق گزارش ویژه کادنا سر که در موندود پورتیوو، مارکا و آاس نیز بازتاب داشته، لاپورتا در حال حاضر به حفظ کومان فکر نمی کند. در فهرست گزینه های مربیگری بارسا برای فصل بعد،"یولیان ناگلزمن" آلمانی در صدر به چشم می خورد. ناگلزمن که دو سالی است هدایت لایپزیش را برعهده دارد، فرد مورد علاقه لاپورتا برای جانشینی رونالد کومان است.

او که در هوفن هایم شهره شد، در لایپزیش فصلی رویایی را پشت سر گذاشت و پس از حذف اتلتیکو در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان، تیمش را به نیمه نهایی هم رساند ولی با شکست 3-0 از پی اس جی ماجراجویی هایش به اتمام رسید. تیم او امسال هم به یک هشتم نهایی رسید ولی با شکست از لیورپول در هر دو بازی رفت و برگشت نتوانست به یک چهارم نهایی برسد.

ناگلزمن تنها 33 سال دارد ولی دو سال پیش از رئال مادرید هم پیشنهادی جدی داشت ولی آن را رد کرد:« بله، سال 2018 تماس هایی تلفنی برقرار شد ولی در نهایت خودم پاسخ منفی دادم. معتقد بودم که هنوز زمان درستی برای هدایت تیمی مثل رئال مادرید نیست. در میان لیستی که مربیان مطرح دیگری هم حضور داشتند، من هم یکی از نامزدها بودم. صحبت های خوبی با خوزه آنخل سانچس(مدیر اجرایی رئال) داشتم و در نهایت تصمیم بر این شد که الان زمان درستی نیست. توافق کردیم که بعدها اگر رئال به مربی نیاز داشت و من هم در دسترس بودم، بازهم گفت و گو کنیم.»»

در هر صورت لاپورتا و متئو آله مانی دست راست او در بارسا تا پایان فصل فرصت برای تصمیم گیری در مورد ادامه کار کومان خواهند داشت و قطعا اگر بارسا بتواند با کومان در لالیگا و کوپا دل ری قهرمان شود اخراج او کار بسیار دشواری خواهد بود.  ناگلزمان همچنین گزینه جانشینی یوآخیم لوو در تیم ملی آلمان و نیز هانسی فلیک در بایرن مونیخ نیز محسوب می شود.

۱    
آی اسپورت
2021-03-12 13:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر