فهرست
به خاطر استقلال جلوی غلامی را بگیرید
به خاطر استقلال جلوی غلامی را بگیرید

به خاطر استقلال جلوی غلامی را بگیرید

آی اسپورت - علت شکست استقلال در بازی با فولاد فقط اخراج علی کریمی نبود. به دفعات در بازی‌های لیگ تیم‌ها ۱۰ نفره شدند، اما بهتر از یک تیم ۱۱ نفره بازی کردند و گاهی با برد زمین را ترک کردند. استقلال می‌توانست بعد از اخراج علی کریمی با دوندگی دیگر بازیکنانش از فولاد یک امتیاز بگیرد، اما در ادامه اخراج فرهاد مجیدی و عارف غلامی شرایط را برای استقلال سخت کرد و در نهایت بازی را باخت. اخراج فرهاد مجیدی به کنار؛ چون در زمین نبود. عارف غلامی اگر به خاطر یک اعتراض بچگانه اخراج نمی‌شد، باز هم توان آبی‌ها برای مبارزه با فولاد حفظ می‌شد، اما این بازیکن جوان با علم به اینکه تیمش ۱۰ نفره شده، سر یک توپ که در موقعیت خطرناک نبود اعتراض کرد تا استقلال را ۹ نفره کند. این برای اولین بار نیست که عارف غلامی مرتکب این رفتار اشتباه می‌شود. او در گذشته هم این اشتباهات را مرتکب شده و به خاطر آن تاوان پس داده است و امروز هم اگر در استقلال کسی نباشد یک تذکر جدی به او بدهد، عارف غلامی این اشتباهات را تکرار خواهد کرد و به خود و استقلال ضربه خواهد زد.

 

درگیری با مهرداد محمدی

عارف غلامی بازیکن تیم سپاهان بود. او در اردوی این تیم با مهرداد محمدی درگیر شد و کادر فنی تیم حق را به مهرداد محمدی داد و نتیجه این شد که عارف غلامی از ترکیب سپاهان کنار گذاشته شد! به واقع او در این تیم به خاطر درگیری با مهرداد محمدی از سپاهان کنار گذاشته شد. باز جای شکرش باقی است که این درگیری آنقدر عیان نشد که عارف در ادامه مسیر از حضور در تیم‌های بزرگ محروم شود. او اکنون پیراهن تیم بزرگ‌تری را بر تن کرده؛ استقلال.

عارف غلامی در سپاهان بازیکن باکیفیتی بود همان‌طور که امروز هم بازیکن خوبی از نظر فنی به شمار می‌رود، اما او اشتباه خود در سپاهان را به نوعی دیگر در استقلال تکرار کرد و اگر در همین مقطع تذکر جدی به او داده نشود، این دست از رفتار‌ها می‌تواند عارف و استقلال را دچار بحران‌های شدیدتری کند. ضمن اینکه ۳ امتیاز بازی فولاد موقعیت کمی نبود که از دست استقلال رفت.

 

درگیری با شاهرودی و از دست دادن المپیک

عارف غلامی که یکی از بازیکنان تیم ملی جوانان در جام جهانی ۲۰۱۷ کره‌جنوبی بود؛ به دلیل درگیری با رضا شاهرودی، مربی تیم امید شانس بازی در انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو را از دست داد. بعد از یکی از بازی‌های دوستانه که با باخت تیم امید همراه بود، رضا شاهرودی از بازیکنان در رختکن به شدت انتقاد کرد که عارف غلامی درصدد پاسخ برآمد و این موضوع موجب ایجاد حاشیه در رختکن تیم امید و درگیری لفظی بین بازیکن و مربی شد و طبیعی بود حمید استیلی طرف دستیارش را بگیرد. با وجود پادرمیانی حمید استیلی، راضی نشد عارف غلامی را به اردوی تیم امید برگرداند و در نهایت تیم امید بدون این بازیکن در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو در تایلند حاضر شد.

 

سه‌گانه غلامی در اهواز تکمیل شد

این برای سومین بار بود که عارف غلامی با ایجاد یک چالش جدی به خود و تیمش ضربه می‌زد. همان‌طور که اشاره شد خیلی از تیم‌ها در شرایطی که ۱۰ نفره می‌شوند، بهتر بازی می‌کنند. همه بازیکنان در زمین برای جبران نفری که در زمین نیست، چندین برابر می‌دوند و گاهی دیده شد که تیم‌های ۱۰ نفره بهتر از تیم‌های ۱۱ نفره نتیجه گرفته‌اند. در چنین موقعیت حساسی عارف غلامی جلوی چشم داور به او اعتراض شدیدی می‌کند و از زمین بازی اخراج می‌شود. عارف غلامی از اشتباهات گذشته متنبه نشده! اشکال کار از جایی است که در چنین مواقعی سرمربی به جای اعتراض به بازیکن به داور، کمیته داوران و فدراسیون فوتبال حمله می‌کند و طبیعی است در چنین شرایطی بازیکن متنبه نشود. عارف اگر نخواهد رفتار خود را تغییر دهد به طور حتم در آینده باز هم قربانی مسائل حاشیه‌ای خواهد شد و چه بسا جایگاه فنی خود را از دست دهد. این به استقلال هم ضربه می‌زند. به این خاطر که فوتبال بازی تنیس نیست. فوتبال یک بازی گروهی است و وقتی بازیکنی اشتباه می‌کند، به همه تیم ضربه می‌زند. اشتباه عارف غلامی در بازی با فولاد آخرین اشتباه او نخواهد بود همان‌طور که بعد از درگیری با مهرداد محمدی، با رضا شاهرودی در اردوی تیم امید درگیر شد. مگر اینکه یکی بیاید و به طور جدی با او حرف بزند و به قولی ترمزش را بکشد.

خبر ورزشی

۴ ۱  
آی اسپورت
2020-06-27 23:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
Ali
يكشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، ۰۴:۴۵
اه حالمون رو به هم‌زدید انقدر ازکیسه نوشتید بسه دیگه بابا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر