فهرست
کی روش، تیم ملی و کره جنوبی/ از استقلال به پرسپولیس
کی روش، تیم ملی و کره جنوبی/ از استقلال به پرسپولیس

کی روش، تیم ملی و کره جنوبی/ از استقلال به پرسپولیس

آی اسپورت- 28 خرداد 1392 روزی مثل 8 آذر 1376 نیست که همه یادشان باشد چه اتفاقی افتاده و دقیقا کجا بودند. اما 28 خرداد 1392 همان روزی است که تیم ملی با گلزنی رضا قوچان نژاد در اولسان موفق به شکست دادن کره جنوبی شد و صعودش به عنوان تیم اول گروه به جام جهانی 2014 را قطعی کرد.

مهمترین نکته آن تیم، حضور پرتعداد استقلالی هایش بود. در خط دفاعی، امیرحسین صادقی و پژمان منتظری و هاشم بیک زاده و در خط میانی مجتبی جباری و جواد نکونام و خسرو حیدری؛ این 6 نفر همگی آن سال پیراهن استقلال را می پوشیدند و کی روش با تکیه بر ترکیبی ساخته شده از این تیم، تیم ملی را سر و شکل داد. در تیم آن سال حتی می توان آندرانیک تیموریان را هم یک استقلالی دانست هرچند او آن روزها در لیگ قطر بازی می کرد درست مثل جلال حسینی.

حالا تقریبا 3 سال از آن روز گذشته؛ کی روش و تیم ملی دوباره باید با کره جنوبی دیدار کنند ولی این بار خبری از استقلالی ها نیست و شاکله تیم ملی براساس بازیکنان پرسپولیس ساخته شده است. علیرضا بیرانوند درون دروازه، جلال حسینی و رامین رضاییان در خط دفاع و مهدی طارمی و وحید امیری در خط میانی.

6 استقلالی در تیمی که برای رسیدن به برزیل 2014 تلاش می کرد بدون حتی یک پرسپولیسی و حالا 5 پرسپولیسی بدون حتی یک استقلالی در تیمی که تلاش می کند به روسیه 2018 برسد.

۷ ۱  
آی اسپورت
2016-10-09 19:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
فرشته ف
دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵، ۰۵:۵۹
اطلاعات خوبی دادی ولی لزومی نداشت راجع به اینکه بیست و هشت خرداد نود دو را کسی یادش نمآید پیش داوری کنی ،هنوز فرزند هفت ساله ام با لحن آقای میرزایی میگوید:
قوچان نژااااااااااااااااااد توی دروازه
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر