فهرست
دغدغه مشترک ویسی-برانکو؛ ابهام دفاعی
دغدغه مشترک ویسی-برانکو؛ ابهام دفاعی

دغدغه مشترک ویسی-برانکو؛ ابهام دفاعی

آی‌اسپورت- بازی بزرگ هفته بیست و دوم لیگ برتر در حالی عصر پنج‌شنبه در آزادی برگزار می‌شود که هر دو تیم پرسپولیس و سپاهان، تحت تاثیر شرایط نابسامان خط دفاعی‌شان قرار دارند. در همین حال، هر دو تیم مهره‌های هجومی خطرناکی در اختیارشان هست؛ نکته‌ای که می‌تواند جذابیت‌ نبرد برانکو-ویسی را دو چندان کند.

ویسی بعد از گذشت بیست و یک هفته هنوز نتوانسته ترکیب دفاعی مطمئنی برای سپاهان پیدا کند. حتی خرید جلال عبدی در نیم فصل هم کمک چندانی به اصفهانی‌ها نکرده است. سپاهان در دو بازی آخر خود 6 گل خورده و در حالی که بیش از دو سوم فصل را پشت سر گذاشته‌ایم، آزمون و خطاهای پیاپی ویسی برای انتخاب ترکیب دفاعی ثابت مناسب اصفهانی‌ها هنوز به نتیجه نرسیده است. آخرین باری که سپاهان توانست در خارج از خانه دروازه‌اش را بسته نگه دارد، هفته ششم برابر ماشین‌سازی قعرنشین در تبریز بود. همان تیمی که در دور برگشت، هفته قبل در اصفهان سه بار دروازه زردپوشان را باز کرد. مجموعه این نکات نشان می‌دهد که خط دفاعی متزلزل سپاهان، در برابر خط آتش زخم خورده پرسپولیس و نیاز مبرم برانکو به برد خانگی بعد از شکست در دربی، روز سختی را پیش رو خواهد داشت.

از سوی دیگر، برانکو هم شرایط استفاده از دو مدافع اصلی‌ خود-حسینی و انصاری- را ندارد و دست خالی او برای چینش نفرات دفاعی، دغدغه اصلی پروفسور برای نبرد حیاتی با سپاهان است. پرسپولیس صدرنشین در حالی که طی بیست هفته فقط 5 گل خورده بود، به یکباره در بازی با استقلال سه بار دروازه‌اش باز شد. با این وجود اما، آن‌ها همچنان بهترین خط دفاعی لیگ را در اختیار دارند؛ ولی در بازی با سپاهان ارکان اصلی این خط دفاعی غایب خواهند بود. به خصوص که برانکو شرایط استفاده از کامیابی‌نیا را هم ندارد. نکته‌ای که می‌تواند پرسپولیس برانکو را برابر خط حمله جوان سپاهان زمین‌گیر کند.

  ۱  
آی اسپورت
2017-02-14 21:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
مهدی
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵، ۰۹:۵۶
تو رو خدا منطقی بازی کنید. مثل بازی با استقلال جوگیر نشین. به احتمال زیاد سپاهان هم مثل استقلال سعی میکنه اتوبوسی دفاع کنه و ضد حمله بزنه. اگه جلو افتادیم باید صبر کنیم حریف بیاد جلو و ضد حمله بزنیم. من عاشق اون بردهای یک هیچ نیم فصل اول بودم.
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر