فهرست
نقش پرسپولیسی‌ها در تیم‌ملی/ چند تا فیکس؟
نقش پرسپولیسی‌ها در تیم‌ملی/ چند تا فیکس؟

نقش پرسپولیسی‌ها در تیم‌ملی/ چند تا فیکس؟

آی اسپورت – اتفاقی که در اردوی تیم ملی افتاد، خاطره برخورد کارلوس کی‌روش با بازیکنان سپاهان را در فروردین ماه سال 1393 زنده کرد. در آن زمان زلاتکو کرانچار به دلیل بازی تیمش در لیگ قهرمانان آسیا، بازیکنان ملی‌پوش خود را در اختیار تیم ملی قرار نداد. این کار باعث خشم کی‌روش شد و او روی نام هر 7 بازیکن سپاهان خط قرمز کشید هر چند در نهایت دو بازیکن این تیم یعنی رحمان احمدی و احسان حاج‌صفی در جام جهانی حضور داشتند.

شباهت آن اتفاق با ماجراهای یکی دو روز گذشته، این احتمال را به وجود آورده که کارلوس کی‌روش ممکن است بازیکنان پرسپولیس را قربانی اختلاف خود با برانکو ایوانکوویچ کند و آنها را از لیست تیم ملی خط بزند. پرسپولیس در حال حاضر بیشترین ملی‌پوش را در ترکیب اصلی تیم ملی دارد، برخلاف سپاهان دو سال پیش که فقط احسان حاج‌صفی را در ترکیب اصلی تیم ملی داشت. آمار زیر نشان‌دهنده دقایق حضور پرسپولیسی‌ها در 5 بازی تیم ملی در مرحله انتخابی جام جهانی در ترکیب اصلی است.

جلال حسینی: 427 دقیقه

علیرضا بیرانوند: 360 دقیقه

مهدی طارمی: 158 دقیقه

وحید امیری: 299 دقیقه

رامین رضائیان: 450 دقیقه

در حال حاضر به جز محمد انصاری و کمال کامیابی‌نیا، 5 بازیکن دیگر جزو بازیکنان ثابت تیم کی‌روش هستند که در بیشتر دقایق برای تیم ملی بازی کرده‌اند و به همین دلیل احتمال خط خوردن آنها از اردوهای بعدی خیلی زیاد نیست.

 

۳    
آی اسپورت
2017-01-03 19:08:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر