فهرست
گزارش؛ عقب‌نشینی سلطان به صرف قیمه!
گزارش؛ عقب‌نشینی سلطان به صرف قیمه!

گزارش؛ عقب‌نشینی سلطان به صرف قیمه!

آی اسپورت - چندی قبل علی پروین در مصاحبه‌ای تند به انتخاب مدیران عامل برای باشگاه پرسپولیس بدون نظر گرفتن از پیشکسوتان باشگاه اعتراض کرده بود. پروین در آن مصاحبه گفت اجازه نمی‌دهد از توی قوطی برای پرسپولیس مدیر بیاورند. این مصاحبه البته با واکنش منفی رسانه‌ها مواجه شد و از آنجایی که پروین به یکباره در این مورد موضع گرفته بود مشخص شد وقتی درویش گزینه محبوب و نزدیک او برای مدیریت پرسپولیس مورد تأیید وزارت ورزش قرار نگرفته چنین واکنش تندی نشان داده است.

بیست روز از این مصاحبه تند نگذشته بود که پروین به دیدار وزیر ورزش رفت تا نشان دهد مثل همیشه کوتاه آمده است و قصد ندارد وجهه‌اش را به دست خود خراب کند. ابتدا علی پروین همراه با سلیمی شهردار منطقه 3 به کمیته ملی المپیک رفت و با صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک دیدار کرد که در این دیدار رئیس کمیته ملی المپیک از پیشکسوت باشگاه پرسپولیس خواست تا به وزارت ورزش برود و با سلطانی‌فر کدورت‌ها را برطرف کند.

بعد از این دیدار پروین همراه با صالحی امیری به وزارت ورزش رفت و جلسه‌ یک‌ ساعته‌ای را با سلطانی‌فر برگزار کرد. در این دیدار پروین در خصوص مصاحبه‌ای که چند روز پیش با خبرگزاری فارس انجام داده بود به وزیر ورزش توضیحاتی داد و به او گفت که دلخوشی مردم فوتبال است و هر کجا که ما می‌رویم درباره وضعیت پرسپولیس سؤال می‌پرسند و من هم باید پاسخگوی آنها باشم.

پروین در ادامه صحبت‌هایش به سلطانی‌فر اعلام کرد که نقد من به دلیل این بود که نمی‌شود 4 ماهه مدیرعامل انتخاب کرد و باید با تدبیر این مسأله صورت بگیرد. حتی بعد از انتخاب انصاری‌فرد به‌عنوان مدیرعامل جدید پرسپولیس با او تماس گرفتم و به او تبریک گفتم.

در ادامه این جلسه سلطانی‌فر و پروین درباره خاطرات فوتبالی صحبت کردند و سپس محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان نیز به این جلسه اضافه شد. وزیر ورزش به پروین گفت که به دنبال خصوصی‌سازی پرسپولیس و استقلال تا پایان سال است و قویاً این مسأله را پیگیری می‌کند اما پیشکسوت پرسپولیس به او گفت که می‌دانم زحمت می‌کشید اما فکر نمی‌کنم اجازه خصوصی‌سازی را بدهند.

پروین همچنین با انتقاد از بی‌توجهی به پیشکسوتان ورزشی خطاب به وزیر ورزش گفت: «بعد از مرگ ما به ورزشگاه شهید شیرودی می‌آیید و بعد همه چیز تمام می‌شود. حالا روی صحبت من درباره فوتبالی‌ها نیست؛ چراکه خیلی‌ از پیشکسوتان در رشته‌های دیگر نیازهایی دارند که باید به داد آنها رسید.» در پایان این جلسه، طرفین با هم غذای قیمه نذری خوردند تا کدورت‌های به وجود آمده برطرف شود.

بعد از این ملاقات، پروین در مصاحبه با سایت وزارت ورزش گفت: «درباره مسائل گذشته و حال پرسپولیس با وزیر ورزش و جوانان صحبت کردیم و قرار شد همگی یکدل و متحد از انصاری‌فرد به‌عنوان مدیر‌عامل جدید پرسپولیس حمایت کنیم که البته همیشه پیشکسوتان پرسپولیس از انتخاب‌های دکتر سلطانی‌فر حمایت کرده‌اند. انصاری‌فرد از جنس فوتبال است و ما بسیار از این انتخاب خوشحالیم و همه حمایت می‌کنیم تا پرسپولیس باز هم به قهرمانی برسد. مردم استقلال و پرسپولیس را دوست دارند و باید شرایطی باشد که بازیکنان این دو تیم بدون دغدغه فوتبال بازی کنند.»

پروین گفت: «یک عده‌ای مطرح کردند که پروین دنبال پست گرفتن است که نه علاقه‌ای به آن دارم و نه کشش انجامش را دارم. من سی سال در این تیم زحمت کشیدم و درد دل‌های مردم را که به ما می‌گویند، به وزیر ورزش انتقال دادم. تا موقعی که یک پیشکسوت زنده است باید به آنها توجه کنیم. خیلی از آنها شاید نیاز مالی هم نداشته باشند ولی باید قدر آنان را بدانیم. دل مردم به این دو تیم خوش است و باید کاری کنیم هواداران شاد به خانه‌های‌شان بروند.»

پروین در پایان در‌‌خصوص تأثیرات ثبات مدیریت در تیم‌های مختلف باشگاهی از جمله پرسپولیس گفت: «اکثر دغدغه‌های یک تیم مالی است و تا یک مدیر از آینده‌اش اطمینان نداشته باشد نمی‌تواند درآمدزایی کند. این دو تیم فقط از فروش برند باشگاه می‌توانند سالی صد و پنجاه تا دویست میلیارد درآمد داشته باشند و دکتر سلطانی‌فر هم با این حرف موافق است. پس باید به مدیران زمان بدهیم تا برنامه‌های خود را پیاده کنند.»

ایران ورزشی

 

۲ ۲  
آی اسپورت
2019-09-10 02:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
صادق
سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸، ۰۳:۴۸
شریک دزد و رفیق قافله تصویری از یک عمر زندگی پروین از 57 تا الان
majid
سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸، ۰۹:۱۸
سلطان همیشه نون رو به نرخ روز خورده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر