فهرست
ایران-آمریکای جنوبی؛ دوستان و دشمنان همیشگی
ایران-آمریکای جنوبی؛ دوستان و دشمنان همیشگی

ایران-آمریکای جنوبی؛ دوستان و دشمنان همیشگی

آی اسپورت - تیم ملی فوتبال ایران بعد از بازی با ترینیداد و توباگو که منجر به پیروزی یک بر صفر شد حالا در دومین دیدار تدارکاتی‌اش در حاشیه سومین اردوی پیش از جام ملت‌ها به مصاف ونزوئلا می‌رود. این مسابقه فردا شب ساعت ۱۸ در قطر انجام خواهد شد. تیم ملی ایران در طول تاریخ ۱۵ بار به مصاف تیم‌های منطقه آمریکای جنوبی رفته و حالا شانزدهمین جدال باید بازهم مقابل ونزوئلا باشد. تیمی که پیش از این دو بار دیگر به مصاف ایران رفته است. تیم ملی در ۱۶ بازی قبلی خود مقابل تیم‌های آمریکای جنوبی ۶ برد، ۶ باخت و ۴ تساوی داشته است. دو بازی آخر با پیروزی ملی‌پوشان ایرانی همراه بوده است و باید دید کی‌روش در پنجمین تقابل با تیم‌های این منطقه چه نتیجه‌ای را کسب می‌کند.

بهترین برد ایران مقابل تیم‌های این منطقه با نتیجه ۲ بر صفر در دیداری دوستانه مقابل شیلی بود و در سوی مقابل شکست ۴ بر یک مقابل پرو در جام جهانی ۱۹۷۸ و همچنین باخت ۳ بر صفر با افشین قطبی در دیداری دوستانه مقابل برزیل از بدترین باخت‌های ایران بوده است. به جز کلمبیا ایران با ۹ تیم دیگر این منطقه پیکار کرده است و حالا برای سومین بار به دیدار ونزوئلا خواهیم رفت. دو برد قبلی با نتیجه یک بر صفر بوده است. یک بار مجاهد خذیراوی و یک بار هم علیرضا جهانبخش دروازه این تیم را گشوده‌اند.

دیدار در دو جام جهانی و همچنین یک المپیک با تیم‌های این منطقه سرانجام نسبتا خوبی نداشته است. مقابل پرو و آرژانتین شکست خوردیم و در برابر برزیل به برتری رسیدیم. علی دایی، علی موسوی و مجید حلوایی با دو گل زده بهترین گلزنان ایران مقابل تیم‌های آمریکای جنوبی بوده اند. ۱۸ گل خورده‌ایم و ۱۵ گل به ثمر رسانده‌ایم. تیم ملی کشورمان بیشترین بازی خود با تیم‌های آمریکای جنوبی را مقابل اکوادور انجام داد که در مجموع چهار بار مقابل این تیم قرار گرفته است تا اکوادور به نوعی حریف همیشگی تیم ملی باشد. در زیر می‌توانید آمار دیدارهای تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل تیم‌های آمریکای جنوبی را ببینید:

۳۱ خرداد ۱۳۵۱: اکوادور یک - یک ایران جام استقلال برزیل

۴ تیر ۱۳۵۱: شیلی ۲ - یک ایران جام استقلال برزیل

۹ شهریور ۱۳۵۱: برزیل صفر - یک ایران المپیک ۱۹۷۲،

۲ فروردین ۱۳۵۶: آرژانتین یک - یک ایران دوستانه

۲۱ خرداد ۱۳۵۷: پرو ۴ - یک ایران جام جهانی ۱۹۷۸،

۱۱ بهمن ۱۳۷۶: شیلی یک - یک ایران (۴ - ۲) جام ۴ جانبه هنگ کنگ

۱۳ خرداد ۱۳۷۸: اکوادور یک - یک ایران تورنمنت کانادا

۲۲ دی ۱۳۷۸: اکوادور یک - ۲ ایران دوستانه

۱۰ اسفند ۱۳۸۰: ونزوئلا صفر - یک ایران جام الجی کازابلانکا

۲۸ شهریور ۱۳۸۱: ایران یک - یک پاراگوئه جام الجی تبریز

۱۵ بهمن ۱۳۸۱: اروگوئه یک - یک ایران (۲ - ۴) جام ۴ جانبه هنگ کنگ

۲۷ آذر ۱۳۸۷: اکوادور یک بر صفر ایران تورنمنت ۴ جانبه عمان

۱۵ مهر ۱۳۸۹: برزیل ۳ - صفر ایران دوستانه

۳۱ خرداد ۱۳۹۳: آرژانتین یک - صفر ایران جام جهانی ۲۰۱۴،

۶ فروردین ۱۳۹۴: شیلی صفر - ۲ ایران دوستانه

۲۲ آبان ۱۳۹۶: ونزوئلا صفر - یک ایران دوستانه

 

میزان آنلاین

  ۱  
آی اسپورت
2018-11-19 10:59:00
نظر دهید

۱ نظر
.
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۳۱
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر