فهرست
استقلال با استراماچونی به توافق رسید
استقلال با استراماچونی به توافق رسید

استقلال با استراماچونی به توافق رسید

آی اسپورت - طبق مذاکرات نهایی باشگاه استقلال تهران با آندره‌آ استراماچونی، این سرمربی ایتالیایی روی اکثر بندهای پیشنهادی از سوی مدیران این باشگاه به توافق دست پیدا کرده است. قرار شده مقدمات امضای قرارداد رسمی به زودی برگزار شود تا استراماچونی تا پایان هفته جاری در نهایت به عنوان سرمربی رسمی این تیم به هواداران معرفی شود.

سه روز پیش، نشریه‌های ایتالیایی روند مذاکرات پنهانی استقلال با سرمربی سابق اینترمیلان را افشا کردند و مدعی شدند که پیشنهادی سه ساله روی میز او از سوی باشگاه تهرانی وجود دارد. مدت زمان همکاری طرفین یکی از مهم‌ترین بندهایی است که قرار شده در جلسه نهایی درخصوص آن تصمیم گیری شود. باتوجه به سقف قراردادی که باشگاه استقلال تعیین کرده بود استراماچونی برای فصل اول نهایت 500هزاردلار دریافت خواهد کرد و بعید به نظر می‌رسد مبلغ قرارداد او فراتر از سقف تعیین شده باشد.

پس از بازی استقلال تهران در هفته پایانی مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برابر العین امارات شایعه‌ای مطرح شد که زوران مامیچ بیشتر از هر زمان دیگر به نیمکت استقلال نزدیک است و قرار شده به عنوان سرمربی بعدی آبی‌ها معرفی شود؛ این سرمربی کروات که به ازای قرارداد 10 میلیون یورویی حاضر شده بود هدایت العین را پس از دو سال رها کند و به الهلال عربستان بپیوندد، مبالغ نجومی را زیر نظر داشت و در نهایت مذاکرات طرفین به همین دلیل بدون نتیجه پایان یافت.

مامیچ تنها گزینه انتخابی از سوی هیات مدیره و کمیته فنی باشگاه استقلال نبود. میروسلاو دوکیچ و آنجلو آلسیو که هر کدام از رزومه مشخصی برخوردار بودند اما روند مذاکرات به گونه‌ای پیش نرفت تا آنها شانس سرمربیگری در ایران را تجربه کنند؛ شاید مبحث جوانگرایی در انتخاب سرمربی جدید هم بی تاثیر نبوده باشد؛ دو سرمربی نامبرده هر کدام مرز 53 سالگی را رد کرده‌اند در حالیکه استراماچونی تنها 43 سال سن دارد.

درباره سرمربی جدید استقلال

آندره‌آ در شهر رم متولد شده و سرمربیگری را از تیم پایه‌های آث رم آغاز کرده است. او بعد از حضور در تیم زیر 17 ساله‌های رم به اینترمیلان رفت؛ یک فصل در تیم زیر 19 ساله‌های اینتر فعالیت داشت و باشگاه اینتر از فصل 13-2012، او را به عنوان سرمربی تیم بزرگسالان خود معرفی کرد.

استراماچونی در 65 مسابقه رسمی هدایت اینتر را در دست داشت؛ او تنها 36 سال سن داشت هدایت نراتزوری را به عهده گرفت که هر چند که شروع او ناامیدکننده بود اما کسب 10 برد پیاپی باعث شد تا آنها آینده امیدوار شوند. تیم تحت هدایت آندره‌آ حتی طلسم 49 بازی شکست ناپذیری یوونتوس را هم شکست و تا پایان هفته هفدهم سری آ در رده دوم قرار داشتند اما فصل را در رده نهم به پایان رساندند تا از کسب سهمیه اروپایی باز بمانند و در لیگ اروپا هم در مرحله یک هشتم حذف شدند تا استراماچونی برکنار شود.

او یک فصل از فوتبال دور بود و سپس با تیم اودینزه در سری آ آغاز بکار کرد. او در این تیم هم عملکرد مناسبی نداشت و رتبه شانزدهم را به دست آورد تا برای دومین بار اخراج شود. آندره‌آ سپس یک فصل به عنوان سرمربی پاناتینایکوس یونان و یک فصل نیز به عنوان سرمربی اسپارتاپراگ چک فعالیت کرد که پس از یک سال از هر دو باشگاه اخراج شد. او طی فصل 19-2018 هم در تیمی فعالیت نداشت و در حال حاضر ارزش او در ترانسفر مارکت نامشخص است.

 

ایلنا 

۵ ۱۰  
آی اسپورت
2019-05-26 12:10:00
نظر دهید

۱۰ نظر
...
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۱۶
بعدها گندش درمیاد چقدر بهش دادن. ولی جالبه کیسه این همه پول رو از کجا میاره وقتی هنوز قرارداد 1/2 میلیون دلاری شفر رو تسویه نکرده؟؟
ali
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۵۷
از همون جایی که لنگ حموم تخم حرومی میاره خدا تومن به دروازبان ریقوتون میده
امو
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۴۴
اینهمه هیاهو برای یه مربی دائم اخراج شده... ممنون از وزارت برای ادامه پروژه نابودی تاج کبیر
آرش
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۳:۳۶
بعد از جام ملت ها با ایجنتش صحبت کردم برای تیم ملی، درخواست دستمزد سالانه 1.5 میلیون دلاری داشت. دروغ و چرت محضه که میگن فصل اول 500 هزار دلار میخوان بهش بدن.
کاج
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۴:۰۱
یالا کیسه ها یه لقب براش بسازین تا موقع حیا کن رها کن کردنش برسه
مبین
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۴:۱۷
چونی مربی خوبیه قطعا موفق میشه
حرف حساب
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۳۴
خخخخ اینکه هرجا رفته اخراج شده! پس کجاش کارنامه داره؟؟!! آقایون کیسه چشماتون رو با زکنید بعد نگید وزیر پرسپولیسی اینو انداخت به ما! طرف جام که تو عمرش نبرده هییچ یک فصل هم تا آخر سر نکرده! خخخخخ
امید
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۶:۰۵
ِیعنی هر جا بوده اخراج شده
عباس
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۴۱
آقا اینا واقعا ابلهن یا مارو ابله فرض کردن؟ یعنی استراماچونی 500 هزار دلار؟!!! گوشای ماهم مخملیه. مثل قضیه نیومایر که گفتم بدون گرفتن پول مسخ کرده الان معلوم شده حق فسخ 900 هزار دلاری داشته تازه چند هفته قبلم گفتن 5 میلیارد بهش دادن که بره!! گند قرارداد بالای یه میلیون دلار اینم بعدا درمیاد.
ali
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۳۴
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر