فهرست
فولاد آب‌دیده بارسلونا
فولاد آب‌دیده بارسلونا

فولاد آب‌دیده بارسلونا

آی‌اسپورت-جای تعجب نبود اگر بارسلونا پژمرده می‌شد و حتی نتیجه را واگذار می‌کرد. با توجه به شکنندگی دفاع این تیم در هفته‌های اخیر و ۹ امتیازی که از ۱۲امتیاز ممکن از دست دادند، مصدومیت لیونل مسی آخرین چیزی بود که بارسلونا لازم داشت به‌خصوص در ابتدای سه بازی که می‌تواند تکلیف فصل این تیم را مشخص کند اما عوض اینکه سرافکنده شوند و بی‌روحیه، مردان ارنستو والورده به چهار بازی بدون برد در لیگ پایان دادند و با پیروزی 4 بر 2 برابر تیم قدرتمند سویا به صدر جدول لالیگا رفتند. بعد از آسیب‌دیدگی دست راست مسی، بارسلونا دقایقی 10نفره بازی کرد تا این‌که دکتر تیم، دانیل فلوریت علامت داد که نمی‌تواند بازی کند و عثمان دمبله به‌جای مسی وارد زمین شد. این نخستین بازی فلوریت با تیم اول بارسلونا بود و او که از تیم بسکتبال باشگاه آمده، چه شروعی داشت.

بارسلونا نیمه اول را با دو گل برتری به پایان رساند، مسی گل اول را برای فیلیپ کوتینیو ساخت و گل دوم را خودش زد اما برابر حریفی به قدرت سویا همه چیز برای یک سقوط آزاد آماده بود. لالیگا فصل عجیب و غریبی را سپری می‌کند چون هر تیمی می‌تواند هر تیمی را شکست دهد و بارسلونا و رئال‌مادرید به‌خوبی این را می‌دانند. آلاوس با برد جمعه شب خود سویا را از صدر جدول کنار زد و تیم اندلسی مصمم بود جایگاهش را پس بگیرد و این با پیروزی در نوکمپ ممکن بود.

اما بارسلونا کم نیاورد، جوراب‌های‌شان را بالا کشیدند و سفت کردند و از سد سویا عبور کردند برابر دیدگان نگران هوادارانی که نمی‌دانستند تیم به نبودن مسی چطور پاسخ می‌دهد. بیشتر بازی با واکنش هوشمندانه و همراه با خونسردی تیم سپری شد و با توجه به این‌که شماره ده افسانه‌ای، بازی چهارشنبه با اینتر و دیدار یکشنبه با رئال‌مادرید را از دست می‌دهد، بارسلونا باید دوباره همین‌طور بازی کند.

مسی برای سیستم بازی والورده حیاتی است، شاید بیشتر از همه مربی‌ها و سیستم‌های قبلی بارسلونا، آنقدر که بارسلونا بدون او شاید تکه‌تکه شود اما لوییس سوارس یکی از آن بازیکنانی بود که اجازه نداد چنین اتفاقی بیفتد. این اروگوئه‌ای که در جریان وقفه اخیر به‌خاطر بازی‌های ملی به‌دلیل مشکل قدیمی زانویش با فیزیوتراپ کار کرده، بهترین بازی فصل خود را انجام داد تا بارسلونا را به پیروزی سوق دهد. با آن حس همیشگی مبارزه‌طلبی و جنگندگی‌اش اجازه نداد سویا یکپارچه حمله کند و همیشه چند بازیکن این تیم را مشغول کرد. حرکت عمقی او بود که توماس واچلیک دروازه‌بان سویا را مجبور به خطا رویش کرد و خودش ضربه پنالتی حاصله را گل کرد تا بارسلونا سه گل جلو بیفتد.

دفاع بارسلونا اواخر بازی افت شدیدی کرد و دو گل خوردند که والورده را ناامید می‌کند، اما بیش از یک ساعت بازی جرارد پیکه و کلمان لانگله نشان داد می‌توانند همکاری موثری در قلب دفاع داشته باشند. شاید دو گلی که پابلو سارابیا و لوییس موریل زدند، ذهن هوادارانی که به مبارزه‌های پیش رو فکر می‌کنند را مغشوش کند زیرا با مسی یا بدون مسی، بارسلونا مهم‌ترین هفته فصل خود تا اینجا را در پیش دارد و کسی که می‌توانست اثر بزرگی روی تیم داشته باشد، دیگر نیست، اما با این بازی و مقاومتی که تیم در برابر سویا نشان داد، هواداران به اندازه قبل، از اتکای بیش از حد تیم به مسی نگران نیستند.

منبع: سایت گل

۹    
آی اسپورت
2018-10-23 00:49:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر