فهرست
گزارش: آندو و استقلال چطور به هم می‌رسند؟
گزارش: آندو و استقلال چطور به هم می‌رسند؟

گزارش: آندو و استقلال چطور به هم می‌رسند؟

آی اسپورت - در روزهای اخیر زمزمه‌های بازگشت آندو تیموریان به استقلال جدی‌تر از قبل مطرح شده و برخی شواهد نشان می‌دهد او به تیم منصوریان نزدیک شده است. اما مسائلی درباره این انتقال وجود دارد که باید به آن‌ها هم توجه کرد.

وضعیت تیموریان

در قابلیت‌های فنی آندرانیک تیموریان هیچ شکی وجود ندارد. او یک بازیکن خلاق و در عین حال با قدرت بدنی بالاست. تیموریان همیشه برای هرتیمی که به میدان رفته با تعصب بازی کرده و از تلاش و جنگندگی چیزی کم نگذاشته است. محرومیت‌های او به دلیل بازی نسبتا خشن در لیگ سیزدهم گواه تلاش او در میدان بود. با این‌حال تیموریان در آستانه ۳۵ سالگی است و در اردوهای اخیر تیم ملی هم جایی نداشته است. البته کی‌روش به او اعتقاد زیادی دارد و مطمئنا بار دیگر از او به تیم ملی دعوت به عمل خواهد آورد ولی مشخصا تیموریان در تیم ماشین‌سازی نتوانست قابلیت‌هایش را نشان دهد و حتی دوره‌ای با نیمکت نشینی این تیم روبه‌رو شد. با اینحال حضور تیموریان در استقلال می‌تواند دوباره او را به سطح بالای فوتبال ایران بازگرداند.

کارایی در استقلال

استقلال در حال حاضر در پست تیموریان از سه بازیکن فرشید باقری، روزبه چشمی و امید ابراهیمی برخوردار است و ظاهرا کسی هم از این سه نفر قرار نیست از استقلال جدا شود. حال باید پرسید کادر فنی استقلال به چه دلیل علاقمند به جذب تیموریان هستند.

طلب از استقلال

آندو تیموریان مطالبات زیادی از استقلال دارد و در یکی از احکام انضباطی که در تابستان جاری صادر شد، این حکم آمده که تیموریان ۶۴۰ میلیون تومان از استقلال طلب دارد و طبیعتا با شناختی که از باشگاه استقلال وجود دارد، این پول تاکنون به آندو پرداخت نشده و باید دید اگر قرار به برگشتن آندو باشد، او این مطالبه را چه کار خواهد کرد؟ از سوی دیگر قرارداد او با ماشین‌سازی ۱ میلیارد و ششصد میلیون تومان بوده است. آیا استقلال هم قرار است برای یک نیم فصل متناسب با این مبلغ به او پول بدهد؟ به عبارت دیگر با توجه به موارد یاد شده، قرارداد مالی تیموریان و استقلال چقدر خواهد بود؟ این مسئله وقتی جالب می‌شود که بدانیم آندو پیشتر قراردادی دو میلیارد و سیصد و پنجاه میلیونی با استقلال بسته بوده است.

حکم کمیته انضباطی
حکم کمیته انضباطی

مذاکره با این بازیکن

بر اساس برخی اخبار رسانه‌ها، محمد خرمگاه و بهتاش فریبا چندبار با تیموریان صحبت کرده‌اند و این بازیکن هم چراغ سبز خود را برای برگشت به استقلال نشان داده است ولی مشخصا راه جذب یک بازیکن، مذاکره با آن بازیکن نیست چراکه تیموریان تحت قرارداد ماشین‌سازی است و روش استقلالی ها در این زمینه غلط است. تیموریان اگر بخواهد و بتواند از ماشین‌سازی جدا شود، بر اساس برخی اخبار یک میلیارد و ششصد میلیون تومان با ماشین‌سازی قرارداد دارد و حدود ۵۰۰ میلیون از این پول را دریافت کرده است. او به دنبال این است که طلبش را ببخشد و جدا شود ولی شاید ماشین‌سازان با این شرط موافقت نکنند و حتی پولی را جهت جدایی او مطالبه کنند. آنچه که استقلالی‌ها را در این زمینه امیدوار به جذب تیموریان می‌کند این است که فرهاد کاظمی با جدایی نصرتی، نریمان جهان و بایرامی موافقت کرده و احتمال دارد با جدایی آندو هم موافق کند.

کاپیتانی استقلال

گفته می‌شود برخی از اعضای فنی استقلال که با آندو مذاکره داشته‌اند، به او قول کاپیتانی این تیم را داده‌اند و این به معنای پایان کار کاپیتانی رحمتی در استقلال است. هرچند که تیموریان احتمال دارد با این درخواست موافقت نکند تا از تنش و مشکل در استقلال جلوگیری شود ولی این وعده به تیموریان در نوع خود جالب است.

پایان ماجرا

تیموریان راهی تبریز شده و مطمئنا تکلیف این بازیکن تا دوشنبه یا سه‌شنبه مشخص خواهد شد. شاید او تنها گزینه خرید استقلالی‌ها در نیم فصل باشد و اگر این بازیکن هم به تیم استقلال نپیوندد، آبی‌ها بدون خرید نیم فصل را به پایان خواهند برد.

 

ایسنا

۱ ۲  
آی اسپورت
2017-01-07 13:05:00
نظر دهید

۲ نظر
فواد
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۳:۳۸
واسه ی یه فصل 2 میلیارد و 350 میلیون تومن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۲
م.ر
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۴:۲۲
خوشم میاد هر روز یه سند از تیم حکومتی تاج سابق و... فعلی رو میشه! و یه سری متوهم باز میان اشک تمساح میریزن... ای اسپورت یه مقاله تحقیقی کار کنید این تیم به کجا وصله؟ چرا فدراسیون براش بازیکن میگیره...؟ چرا بدهیشو فدراسیون میده...؟ چرا و با کدام پشتوانه هر سال گرون ترین تیم لیگ و میبنده و بین 4 تا تیم پنجم میشه؟!
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر