فهرست
برانکو: همه ساله برای پرسپولیس نوآوری دارم
برانکو: همه ساله برای پرسپولیس نوآوری دارم

برانکو: همه ساله برای پرسپولیس نوآوری دارم

آی اسپورت – سایت نت کرواسی با برانکو ایوانکوویچ، سرمربی کروات تیم فوتبال پرسپولیس مصاحبه مفصلی انجام داده است. گزارشگر این رسانه با مربی موفق سال‌های اخیر سرخ‌پوشان تهرانی در مورد مسائل مربوط به پرسپولیس صحبت کرده و همچنین نظرش را در مورد مسائل مربوط به فوتبال کشورش نیز جویا شده است.

او افتخار آفریده است

در نخستین بخش گفت‌وگو، این رسانه البته از حمایت چشمگیر هواداران تیم پرطرفدار کشورمان از برانکو یادکرده و چنین نوشته است: مربیان کروات زیادی خارج از وطن کار می‌کنند. اما تنها یکی از آنها حمایت بیش از ۴۰ میلیون را دارد.برانکو ایوانکوویچ اطمینان دارد لیاقت کسب عنوان یکی از موفق‌ترین مربیان کرواسی را دارد. از زادگاهش یعنی وارژدین تا موفق‌ترین تیم باشگاهی ایران با ۴۰ میلیون هوادار یعنی پرسپولیسی که در دو فصل اخیر بهترین رنکینگ را کسب کرده، او افتخار آفریده است. البته در کنار پرسپولیس، او در چین و امارات کارکرده و در تیم ملی کرواسی نیز دستیار بلاژویچ که عنوان سوم جهان را کسب کرد، بوده است.او حتی دینامو را تمرین داده که با آن به یکسری نتایج خوب رسیده است. وی در ایران ۲ سال پیاپی عنوان بهترین مربی لیگ ایران را کسب کرده است. و حالا تلاش خود را برای کسب افتخارات بیشتری می‌کند.

برانکو: وقتی آمدم، پرسپولیس هشتم، نهم بود

سایت کروات بعد از ارائه چنین توضیحاتی به سراغ ایوانکوویچ رفت و نظرش را مورد پرسپولیس پرسید که چنین پاسخ گرفت: «اکنون برای چهارمین فصل است که در این تیم حضور دارم.طاولین فصلی که آمدم، تیم هشتم، نهم بود و من آن را در پنج دور آخر نجات دادم.طدر نهایت ما هم امتیاز تیم قهرمان شدیم.طشرایط بهتری هم داشتیم. اما در این بخش، قانون تفاضل گل وجود داشت، نه نتیجه رودرو. از ۲ فصل قبل با اختلاف ۱۰ امتیاز یا بیشتر، قهرمان شدیم. در فصل جاری مشکلاتی داریم. چون با جریمه‌ای از طرف فیفا مواجه شدیم و به خاطرش تا نقل و انتقالات زمستانی نمی‌توانیم اقدامی انجام دهیم. ضمن آنکه سه بازیکن اصلی خود را از دست دادیم. خوب فصل را شروع کردیم. بدیهی است خودم را محک می‌زنم که هر فصل تا چه حد می‌توانم چیزی جدید را بوجود آورم. یک چیز بهتر که برای پرسپولیس مفید باشد. من هم بابت کار در این تیم خوشحال هستم. احتمالا تنها مربی هستم که بیشترین بازی‌ها را مقابل ۱۰۰ هزار تماشاگر انجام داده است.چون فوتبال در ایران بسیار محبوب است و علاقمند زیاد دارد. نمی‌دانم که کدامیک از مربیان در کرواسی قهرمان در سه کشور مختلف بوده است.

توصیه برای انتقال صادق محرمی

در ادامه خبرنگار نت از برانکو در مورد صادق محرمی و توصیه برای انتقالش به فوتبال کرواسی سئوال کرد که مربی خارجی سرخ‌پوشان عنوان کرد: «این مساله که با توصیه من، او به دینامو رفت، درست است. من چند توصیه کردم. اما او بازیکن مدرن و فوق‌العاده‌ای است. واقعا فوق‌العاده است. اما هنوز روی یکسری از چیزها باید کار کند و مثل ما اشتباه نکند. از نظر توانایی زبانی بهتر شود. از نظر روحی که مسائل تغییر محیط پیش می‌آید، به شرایط مطلوب برسد. محرمی بازیکنی فوق‌العاده‌ سریع و جنگنده است. قابلیتش در حمله است. در فاز دفاعی هم قوی عمل می‌کند. در شرایط یک به یک خوب و قابلیت‌های تکنیکی دارد. باید در بازی رو به جلو، آموزش‌های بهتری بگیرد و شرایط بهتری نیز کسب کند.

علت عدم حضور به عنوان سرمربی کرواسی

در ادامه این گفت‌وگو خبرنگار نت از برانکو در مورد مسائل مربوط به فوتبال کرواسی و تیم ملی این کشور اروپایی سئوال کرده است. یکی از موضوعاتی که مورد توجه گزارشگر این رسانه بود، موضوع عدم حضور مربی پرسپولیس در پست سرمربیگری تیم کرواسی بود. خبرنگار هموطن از برانکو پرسید چرا با وجود کلی تجربه کاری، مسئولیت سرمربیگری تیم کشورش را برعهده نگرفته است. برانکو نیز در این مورد پاسخ داد که در سال‌های اخیر به کار مستمر در کشورمان همراه با تیم پرسپولیس پرداخته و با وجود مربیان خوبی همچون بیلیچ و دالیچ، نیازی به حضورش بر مسند سرمربیگری تیم کرواسی نبوده است.

۴ ۲  
آی اسپورت
2018-08-21 12:48:00
نظر دهید

۲ نظر
امیرعباس
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۴۷
چه منتی هم سر پرسپولیس میگذاره همچین میگه قبل از من پرسپولیس هشتم نهم بود انگار داره راجع به یه تیم گمنام حرف می زنه لعنت به زمانیکه بی مایه ای معتبر بشود چه مصیبت ها که رخ ندهد!
فرهاد
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۰۰
فقط جمله آخر برانکو رو ببینید که گفته با وجود بیلیچ و دالیچ نیازی به من نیست . بزرگ دانستن سایر مربیان کرواسی . واقعا برانکو عالیه . چه فنی و چه اخلاقی .قدرش رو باید بدونیم .. درود بر پرسپولیس و برانکو
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر