فهرست
ترکیب غیر قابل پیش بینی کی‌روش مقابل کره: دفاع ثابت، حمله چرخشی
ترکیب غیر قابل پیش بینی کی‌روش مقابل کره: دفاع ثابت، حمله چرخشی

ترکیب غیر قابل پیش بینی کی‌روش مقابل کره: دفاع ثابت، حمله چرخشی

آی اسپورت – استفاده چرخشی کی‌روش از بازیکنان مختلف در بازی‌های انتخابی جام جهانی، باعث شده ترکیب تیم ملی غیر قابل پیش بینی‌تر از همیشه باشد. کی‌روش در این بازی‌ها بر اساس سبک بازی حریف، بازیکنان مختلفی را امتحان کرده و در بازی با کره جنوبی هم  احتمالا همین روش را ادامه خواهد داد. نمایش خوب تیم ملی مقابل ازبکستان نسبت به بازی با قطر و چین، باعث شده شانس بازیکنانی که در این بازی به میدان رفتند برای حضور در ترکیب اصلی بیشتر از بقیه باشد.

علیرضا بیرانوند، رامین رضاییان، جلال حسینی و مرتضی پورعلی‌گنجی، جای ثابتی در ترکیب تیم ملی دارند. میلاد محمدی هم احتمالا در پست دفاع چپ باقی می‌ماند و کی‌روش خط دفاع مطمئن تیمش را تغییر نمی‌دهد. در پست هافبک دفاعی، سعید عزت اللهی مهره ثابت کی‌روش در 5 بازی آخر تیم ملی بوده و در بازی با کره هم جای ثابتی در ترکیب تیم ملی خواهد داشت اما در فاز حمله، پیش بینی ترکیب تیم ملی کار سختی است.

در پس هافبک راست، علیرضا جهانبخش دو بازی و مهدی طارمی، یک بازی در ترکیب اصلی تیم ملی بودند. یکی از آن‌ها مقابل کره جنوبی هم در این پست بازی خواهد کرد. از بین اشکان دژاگه و مسعود شجاعی، یک نفر هافبک تهاجمی تیم ملی خواهد بود. سروش رفیعی دیگر هافبک تهاجمی تیم ملی، هیچ بازی در ترکیب اصلی قرار نگرفته است. وحید امیری که بازی با چین و ازبکستان در ترکیب اصلی قرار داشت گزینه اصلی هافبک چپ است اما شاید مهدی ترابی، بتواند جای او را بگیرد. در خط حمله هم آزمون و گوچی برای بازی در ترکیب اصلی رقابت می‌کنند که آزمون، شانس بیشتری برای بازی دارد.

علاوه بر بازیکنان تهاجمی، زوج عزت اللهی در خط هافبک هم یکی از علامت سوال‌های بزرگ ترکیب تیم ملی خواهد بود. آندرانیک تیموریان، دو بازی اول در ترکیب اصلی قرار داشت اما در تاشکند کی‌روش برای بالا بردن سرعت تیمش حاج‌صفی را در این پست جانشین او کرد. ایده‌ای که شاید، در بازی با کره جنوبی هم تکرار شود و آندو از روی نیمکت بازی را آغاز کند.

 

 

 

کد خبر: 9406     

۵ ۱  
آی اسپورت
2016-10-09 17:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
امید
يكشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵، ۱۹:۲۴
ترکیب ایران اینه شاید با یک تغییر با این چیزی که من میگم:

-------------------بیرانوند-------------
-محمدی--پورعلی گنجی-سیدجلال--رضائیان--
-------عزت اللهی------------تیموریان--
----امیری----------شجاعی------جهانبخش---
--------------------آزمون------------

تعویض ها: حاج صفی بجای امیری، دژاگه بجای شجاعی و طارمی بجای جهانبخش
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر