فهرست
زنوزی سرمربی تراکتور!
زنوزی سرمربی تراکتور!

زنوزی سرمربی تراکتور!

آی اسپورت - تراکتورسازی تبریز نقل و انتقالات خود را خیلی زود شروع کرد و چند بازیکن جدید به خدمت گرفت. این در حالی است که هنوز سرمربی تیم انتخاب نشده و معلوم نیست چه کسی هدایت قرمزپوشان تبریزی را به عهده خواهد گرفت. به هر حال با توجه به اینکه سرمربی آینده تیم خارجی خواهد بود، بدون شک این سرمربی شناخت چندانی از بازیکنان ایرانی نخواهد داشت اما عجیب است که قرارداد این بازیکنان چند ساله بسته شده. قرارداد بازیکنانی که به نظر می‌رسد با علاقه شخصی به این تیم آمده باشند.

بعد از اینکه تراکتورسازی تبریز فصل هفدهم را به سختی و با شرایط خیلی بد به پایان برد، بحث واگذاری امتیاز این تیم به بخش خصوصی مطرح شد. در همان ابتدا هم خبر رسید محمدرضا زنوزی مالک باشگاه گسترش فولاد تبریز که یکی از سرمایه‌داران علاقه‌مند به ورزش است، برای این مساله درخواست داده. به هر حال واگذاری باشگاه پرطرفدار و با قدمت تراکتورسازی تبریز به مزایده گذاشته شد. اگرچه گفته می‌شد زنوزی از قبل کارهای لازم برای گرفتن مالکیت باشگاه را انجام داده بود و این انتقال نهایی شد اما روند قانونی پیش رفت تا هیچ حرف و حدیثی پیش نیاید. در نهایت بعد از مدتی، نام محمدرضا زنوزی به‌عنوان مالک باشگاه تراکتورسازی تبریز اعلام شد. بعد از این اتفاق، خیلی زود شاهد حضور رضا مهاجری در این تیم تبریزی بودیم. مهاجری که از سرمربیگری پدیده مشهد در فصل هجدهم انصراف داده بود و اعلام کرد دیگر در مشهد کار نخواهد کرد، خیلی زود راهی تبریز شد تا کارش را به‌عنوان مدیر تیم‌های تراکتورسازی شروع کند.

رضا مهاجری بارها در مصاحبه‌هایش گفته بود از سوی مالک باشگاه، اختیار تام دارد تا سرمربی و حتی بازیکنان تیم را انتخاب کند. به نظر می‌رسید قبل از هر چیز باشگاه به دنبال انتخاب سرمربی باشد تا زودتر تکلیف تیم مشخص شود اما قبل از این اتفاق شاهد حضور فعال تراکتورسازی در نقل و انتقالات بازیکنان بودیم. در واقع در حالی که هنوز سرمربی تراکتورسازی تبریز مشخص نشده، این باشگاه با تعدادی از بازیکنان به‌عنوان نفرات جدید قرارداد امضا کرده. نکته جالب این است که قرارداد این بازیکنان بلندمدت است و برای یک فصل نیست. این قراردادها به گونه‌ای است که نشان می‌دهد طبق علاقه شخص خاصی بسته شده. مثلا گفته می‌شود محسن فروزان به خواست رسول خطیبی که به او علاقه خاصی دارد به تراکتورسازی تبریز پیوست. البته که تراکتور به یک دروازه‌بان باتجربه و خوب نیاز دارد که فروزان هم فصل گذشته نشان داد شرایط ایده‌آلی دارد و می‌تواند گزینه خوبی برای تراکتورسازی تبریز باشد اما چرا قرارداد این دروازه‌بان 3 ساله بسته شده؟ این مساله کمی عجیب به نظر می‌رسد. یا اینکه خبر می‌رسد سامان نریمان‌جهان از سوی مالک باشگاه پیغام دریافت کرده که صبر کند تا به تراکتورسازی تبریز برود. البته که مالک باشگاه حق دارد در مورد تیمش نظر بدهد اما شاید انتخاب بازیکن دخالت در کار سرمربی باشد. به هر حال به جز سامان نریمان‌جهان، گزینه‌های دیگری هم هستند که به نظر می‌رسد قرار است به تراکتورسازی تبریز ملحق شوند. گزینه‌هایی که ظاهرا بر اساس علاقه به این بازیکنان، انتخاب می‌شوند نه نیاز تیم و مسائل فنی.

در هر صورت تراکتورسازی تبریز در حالی بازیکنان خود را انتخاب می‌کند و با آنها قرارداد امضا کرده که هنوز خبری از سرمربی تیم نیست. در مورد این انتخاب‌ها با رضا مهاجری مدیر تیم‌های تراکتورسازی تبریز صحبت کردیم تا دلیل آن را بدانیم: «با توجه به شرایطی که وجود دارد ما تلاش می‌کنیم بازیکنان خوب را به خدمت بگیریم تا در بازار نقل و انتقالات از حریفان عقب نمانیم. نفراتی که به تراکتورسازی اضافه شدند بازیکنانی هستند که شاید تیم‌های زیادی به دنبال به خدمت گرفتن آنها باشند. در واقع این نفرات شایسته پوشیدن پیراهن تراکتورسازی تبریز هستند.»

مهاجری در رابطه با اینکه چرا در نبود سرمربی و اینکه هنوز مشخص نیست چه کسی هدایت تیم را به عهده خواهد گرفت، با بازیکنان قرارداد امضا کردند که برای این مساله هم مدیر تیم‌های تراکتورسازی، دلیل نسبتا قانع‌کننده‌ای دارد: «ما قرار است 70 درصد تیم را ببندیم چون هر سرمربی خارجی که به ایران بیاید، شناختی از تیم‌های ایران و بازیکنان ندارد، به همین دلیل قرار شد 70 درصد تیم را ببندیم و 30 درصد دیگر را به عهده خود سرمربی بگذاریم که اگر تشخیص داد بازیکن خارجی بگیرد.»

این بخش از صحبت‌های مهاجری کاملا منطقی به نظر می‌رسد چون به هر حال سرمربی خارجی شناخت چندانی از بازیکنان ایرانی ندارد و به همین دلیل نمی‌تواند نفرات مورد نیاز را انتخاب کند اما مساله مهم دیگر این است که بعد از یک فصل، سرمربی خارجی به شناخت از بازیکنان ایرانی می‌رسد یا نه؟ بدون شک جواب این سوال مثبت است اما چرا قرارداد بازیکنان جدید تراکتورسازی بیش از یک فصل بسته شده؟ این مساله‌ای است که شاید ذهن خیلی‌ها را درگیر کند اما ظاهرا جواب این سوال چیزی نیست جز همان علاقه به یکسری بازیکن خاص.

ایران ورزشی

۳ ۳  
آی اسپورت
2018-06-03 11:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
سولدوز
يكشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۵۹
این واقعا حرف بی منطقیه که خطیبی به خاطر علاقش به یه بازیکن اورو جذب کرده.خطیبی هیچ وقت دوس نداره ازربایجان شکست بخوره.این حرفا مال دشمنانه که میخوان از الان تو تیم دو دستگی بوجود بیاد...
آیدین
يكشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۱۳
میشه دست از سر تراکتور بردارین. سرباز میگیره یه جور حاشیه درست میکنین، سرباز نمیگیره جور دیگه‌ای. خب کاملا مشخصه زنوزی به فکر منافع اقتصادی هم هستش. قرارداد سه ساله یا دوساله یعنی قرارداد حرفه‌ای. قرارداد یک‌ساله طبیعتا فقط به بازیکن اجازه میده آخر فصل هر بلایی سر باشگاه بیاره. ولی بالفرض بازیکنی که قرارداد داره، در آخر فصل باشگاه دیگه‌ای مشتریش باشه، اون موقع از مبلغ انتقال بازیکن، رقمی هم به جیب باشگاه میره. در ضمن انصافا این چهار بازیکنی که جذب شدن،کدومشون کیفیتش پایینه که اینجور دارین حاشیه درست میکنن. در ضمن هنوز که سامان به تراکتور نیومده، هر موقع اومد، این حرفای خاله‌زنکی رو بزنین.
امین
يكشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۳۵
سال اینده که همین بازیکن ها رو‌ قرضی دادیم به سایر تیم‌ها‌اون‌وقت میفخمید زنوزی چرا زنوزی شده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر