فهرست
ساری مرد میدان است؟
ساری مرد میدان است؟

ساری مرد میدان است؟

آی‌اسپورت-   یوونتوس با پیروزی ۲-۱ برابر لکوموتیو مسکو صعود خود به مرحله یک‌هشتم‌ نهایی لیگ قهرمانان اروپا را قطعی کرد. آرون رمزی در دقیقه چهارم تیم میهمان را پیش انداخت اما بعد از هشت دقیقه الکسی میرانچوک گل تساوی را به ثمر رساند. در آخرین لحظات وقت‌های تلف‌شده هم داگلاس کاستا با حرکت و گل زیبای خود برد بیانکونری را رقم زد. با وجود این پیروزی که باعث صعود یووه شد، یوونتوس بهترین بازی‌اش را انجام نداد و این ابهام به وجود آمده که آیا مائوریتزیو ساری همان کسی است که می‌تواند یوونتوس را تا آخر این مسیر و قهرمانی اروپا جلو ببرد. 

تیم زیر نظر ماسیمیلیانو آلگری به عنوان یک تیم مقتدر در دفاع معرفی شده بود که تمرکزش روی بسته نگه داشتن دروازه خودی بود قبل از آنکه در ضدحمله قصد دروازه حریف کند. در لیگ ایتالیا این شیوه فوق‌العاده بود و تیم با آلگری پنج قهرمانی متوالی در سری A به دست آورد تا به سه عنوانی که با آنتونیو کونته - یک مربی دیگر با ذهنیت تدافعی - کسب شده بود، اضافه شود. 

وقتی ساری جای آلگری را در تابستان گرفت، همه می‌دانستند مربی سابق ناپولی و چلسی با تغییر سبک به تورین می‌آید اما این امید وجود داشت که دفاع یووه به طور کامل دچار اضمحلال نشود. چلسی فصل قبل سومین خط دفاعی برتر لیگ برتر را داشت با وجود آنکه نسبت به تیم دوم یعنی منچسترسیتی ۱۶ گل بیشتر خورده بود. 

یووه در ۱۴ بازی این فصل قبل از مسابقه چهارشنبه ۱۱ گل خورده و پنج بار کلین‌شیت کرده بود اما قبل از برد یک بر صفر هفته گذشته مقابل تیم همشهری تورینو پنج بازی متوالی دروازه‌اش باز شده بود. ساری امید داشت بعد از گل خوردن‌های متوالی، روند گل نخوردن تیمش آغاز شود اما این اتفاق نیفتاد. با توجه به تفاوت میان دو تیم و سابقه‌شان در لیگ قهرمانان، انتظار می‌رفت یووه پیروزی آسانی با گل زودهنگام رمزی به دست آورد اما موضوع کاملاً برعکس شد. یووه در دفاع ناآرام بود و به لکوموتیو فرصت‌های زیادی داد از جمله روی گل تساوی که نداشتن تمرکز در خط دفاعی یووه باعث شد میرانچوک در ریباند ضربه خود گل تساوی را بزند. این گل اعتماد به نفس تیم میزبان که بوی خون شنیده بود، را بیشتر کرد و آنها فرصت‌های بهتری به دست آوردند قبل از گل بی‌رحمانه کاستا. تیم میزبان ۱۸ ضربه به سمت دروازه یووه زد که شش تا در چارچوب بود، میهمان هم ۱۷ ضربه زد. یوونتوس به طور خاص در مهار میرانچوک مشکل داشت؛ هافبک ۲۴ ساله روس شش شوت داشت و دو موقعیت خلق کرد. 

روی گل پیروزی، ساری به خاطر ریسکش قابل تحسین است. اواسط نیمه دوم نیاز به تغییر را احساس کرد، رودریگو بنتانکور و کاستا را به جای رمزی و سامی خدیرا به زمین فرستاد اما همچنان جریان بازی به نفع تیمش نبود. پائولو دیبالا روی نیمکت بود و طبیعتاً ساری او را فراخواند اما به جای بیرون کشیدن هافبک‌های دفاعی یا گونسالو ایگواین، کریستیانو رونالدو را بیرون کشید. فوق‌ستاره پرتغالی از اینکه رمزی گلش را دزدیده بود - که باعث شد رکورد گلزنی به بیشترین رقیب در لیگ قهرمانان اروپا برای او به دست نیاید - ناراحت بود و آشکارا از تصمیم ساری دلخور شد. ایگواین در زمین ماند و زمینه‌ساز گل پیروزی کاستا شد که صعود تیمش را قطعی کرد. 

ساری بعد از بازی اعتراف کرد یوونتوس در حال تغییراتی است که روی بخشی از بازی‌اش تأثیر می‌گذارد و این تأثیر لزوماً مثبت نیست: «اگر آمار چند سال اخیر را بررسی کنید تیم از نظر جذابیت، تلاش برای گلزنی و البته گل خوردن فرق کرده. ما نسبت به قبل تفاوت کرده‌ایم و حالا شیوه دیگری برای بازی داریم اما خوشبختانه احساس می‌کنم بازیکنان ما جای پیشرفت دارند.» 

یوونتوس می‌تواند نفس راحتی بکشد تا اسفند که مرحله حذفی لیگ قهرمانان شروع می‌شود اما ساری هنوز باید ثابت کند مرد این میدان بزرگ یعنی رساندن یوونتوس به قهرمانی اروپا هست یا سرنوشت مشابه سال‌های اخیر در انتظار این تیم است. 

منبع: Squawka

۳    
آی اسپورت
2019-11-10 02:38:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر