فهرست
وعده سر خرمن به فرهاد!
وعده سر خرمن به فرهاد!

وعده سر خرمن به فرهاد!

آی‌اسپورت-  فارغ از تمام انتقادهایی که به سبک پرسش‌ها و البته مکان برگزاری نخستین مصاحبه آندره‌آ استراماچونی می‌شود، حرف‌های سرمربی ایتالیایی استقلال حاوی نکته‌های ویژه‌ای بود.

به خصوص جایی که او از تاریخ برقراری نخستین تماس مدیران استقلال با خودش گفت. استراماچونی در پاسخ به پرسشی در مورد شناخت از فوتبال ایران اینگونه پاسخ داد: «وقتی استقلال آوریل با من تماس گرفت، من برای حضور در ایران و آسیا آماده نبودم. از آن زمان به بعد شروع به جمع‌آوری اطلاعات کردم و در نهایت تصمیم گرفتم به این پیشنهاد پاسخ مثبت بدهم.»

استقلال در همان تاریخ، فرهاد مجیدی را به‌عنوان سرمربی موقت انتخاب کرد. سرمربی موقتی که اگر نتایج درخشانی مانند قهرمانی در لیگ برتر و صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا را به ‌دست می‌آورد، عنوانش از موقت به دائم تغییر می‌کرد. اگر ملاک را بر این بگذاریم که مدیران استقلال در آخرین روز ماه آوریل، نخستین تماس‌ها را با استراماچونی برقرار کرده‌اند، تاریخی که به‌دست می‌آید ۱۰ اردیبهشت‌ماه است. یعنی دو، سه روز بعد از قطع همکاری با شفر و انتخاب فرهاد مجیدی.

استقلال بعد از این تاریخ، ۵ بار همراه با فرهاد مجیدی در لیگ برتر و آسیا به میدان رفت که حاصل آن کسب ۳ پیروزی و ۲تساوی بود. ۳پیروزی مقابل استقلال‌خوزستان، سپیدرود و العین و ۲ تساوی برابر نفت‌آبادان و الدحیل در ورزشگاه آزادی. نتایجی که فرهاد را امیدوار کرد تا همچنان نفر اول بماند و کارش را به‌عنوان سرمربی در استقلال ادامه دهد. قرار مجیدی و مدیران استقلال هم این بود که در صورت موفقیت این مربی جوان، او برای لیگ نوزدهم به‌عنوان سرمربی روی نیمکت بنشیند و البته تیم را نیز با نظرات خودش ببندد و آماده حضور در مسابقات کند.

اینکه مدیران استقلال برخلاف وعده‌هایی که به فرهاد مجیدی دادند، حتی نیم‌نگاهی هم به نتایج او نداشتند ابهام عجیبی است که پاسخی برای آن وجود ندارد. این پرسش، پرسش مهمی است. اگر مجیدی انتظارها را برآورده می‌کرد، تکلیف استراماچونی چه می‌شد؟ آیا آن وقت مدیران استقلال قید مذاکره با این مربی جوان ایتالیایی را می‌زدند تا پای قول و قرار با مجیدی بمانند؟ اما یک نکته جالب‌تر. استقلال در اوایل اردیبهشت‌ماه مذاکره با آندره‌آ استراماچونی را آغاز کرد و حدود یک هفته قبل با او به توافق رسید. 

یعنی یک بازه زمانی حدود دو ماهه برای توافق با مربی جوانی که یکی دو سالی است روی نیمکت هیچ باشگاهی حضور ندارد. برای جذب استراماچونی، آیا نیاز به دو ماه مذاکره است؟ استقلال به فرهاد مجیدی وعده سر خرمن داد و در نهایت مسیرش را از او جدا کرد. اتفاقی که باعث شد مجیدی در یک توفیق اجباری، با فدراسیون فوتبال قرارداد ببندد و هدایت تیم امید را بر عهده بگیرد. 

حرف‌های جدید استراماچونی اما روسیاهی را برای مدیران باشگاه استقلال باقی می‌گذارد. آنهایی که در حرکتی رونالدینیویی، به مجیدی قول دادند و با استراماچونی مذاکره کردند.


 

 
 
۱    
آی اسپورت
2019-06-24 18:17:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر