فهرست
خسروی فوتبال ایران
خسروی فوتبال ایران

خسروی فوتبال ایران

آی اسپورت - اگر خسرو سينما را با آن بازی‌هاى دلبرانه و صداى خش‌دار پراحساس به ياد می‌آوريم ، اگر خسرو موسيقى با  شيرين‌سخنى‌اش در خاطرمان مانده، براى خسرو فوتبال چه بگوييم كه لايق اين همه سال شخصيت و احترام باشد؟ انگار ناف دفاع راست‌هاى استقلال را با نجابت بريده‌اند: از منصورخان و حسن نظرى و شاهين بيانى و جواد زرينچه بگيريد تا همين خسرو حيدرى.

پسر خوب باشگاه استقلال كه ثمره تيم جوانان و اميد اين باشگاه در اواخر دهه هفتاد و اوايل دهه هشتاد بود در اولين چالش مهم فوتبالى‌اش از مشهد سر درآورد و ابومسلم جذاب ميثاقيان. اولين تصويرى كه از او در خاطرمان ماند ضربه والى زيبايش به استقلال در چاله چوله‌هاى تختى مشهد بود كه واكنش استثنایی طالب‌لو را به دنبال داشت. پاس و پيكان آزمون‌هاى بعدى خسرو حيدرى بود كه هنوز سرى در سرها در نياورده بود.

خداحافظى نوازى از استقلال در سال ٨٧ پاى خسرو حيدرى را به تيم امير باز كرد آن هم در سن ٢٥ سالگى. خيلى زود خسرو تبديل شد به محور حملات و گلهاى استقلال. نفوذ و فرار از جناح راست، سر توپ زدن‌هاى متوالى و تاكسى خالی رفتن‌هاى مدافعان حريف و يك سانتر خط كشى شده روى سر فورواردهاى آبى و گل و يا يك موقعيت خطرناك.

رفتن يك ساله به سپاهان او را با هواداران آبى وارد يك چالش جدى كرد، اما بازگشت دوباره به استقلال باعث شد كدورت‌ها از بين برود و دوباره به چهره محبوب آبي‌ها بدل شود. فتح‌الله‌زاده يكى از سخت‌ترين كارهاى دوران مديريتش را تمديد با خسرو مى‌دانست اما حيدرى ارزش چانه زدن‌هاى نيمه‌شب خيابان لارستان را داشت.

پيستون راست، مدافع راست، هافبك راست و يا بال راست محبوب همه مربيان استقلال در اين سال‌ها كه نقش پررنگش در نتايج اين تيم هميشه نمود داشت. اگرچه در اين يكى دوسال درخشش سال‌هاى قبل را نداشت و بيشتر يا مصدوم بود و يا نيمكت‌نشين اما شخصيت و پرستيژش همچنان همانى بود كه از او سراغ داشتيم.

آرام، باشخصيت، موقر و بى حاشيه كه هميشه عصاى دست مربيان استقلال بود. وقتى خبر داد اين پنج شنبه لحظه وداع است بغض گلوى همه را گرفت. همانقدر محترم رفت كه آمده بود. خداحافظ پسرخوب استقلال.

فوتبالی

۹    
آی اسپورت
2019-05-18 00:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر