فهرست
پسر شما هم دنبال تراول و ناهار بود؟
پسر شما هم دنبال تراول و ناهار بود؟

پسر شما هم دنبال تراول و ناهار بود؟

آی اسپورت – اعداد روز شمار احضار امیر قلعه‌نویی به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، هر روز بالاتر می‌رود و خبری از این کمیته در مورد برخورد با او نیست. سرمربی تیم فوتبال سپاهان که پس از دیدار مقابل سایپا و به تاریخ سوم آبان ماه از زشت‌ترین الفاظ در نشست خبری رسمی پس از بازی استفاده کرد، حتی به کمیته انضباطی یا اخلاق هم احضار نمی‌شد. در نهایت با فشار رسانه‌ها و مردم در شبکه‌های اجتماعی و قیاس در برخورد فدراسیون فوتبال با سایر مربیان، احضاریه‌ای برای حضورش در کمیته اخلاق روی سایت فدراسیون فوتبال به تاریخ ۱۰ آبان ماه منتشر شد.

با این حال گویا از رأی کمیته اخلاق درباره قلعه‌نویی هنوز خبری نشده است. حتی گفته شده سرمربی سپاهان حتی به کمیته اخلاق هم نرفته تا درباره صحبت‌هایی که به زبان آوردن آن شرم‌آور است، پاسخی بدهد. وقتی با بی‌اخلاقی برخوردی نمی‌شود، بی‌شک باید در انتظار بی‌اخلاقی‌های جدیدتری هم بود. درست مانند رفتارهای اخیر امیر قلعه‌نویی باز هم در نشست‌های خبری که این بار هم هرطور که دلش خواست رفتار کرد و سخن گفت.

قضاوت داوران در دیدارهای اخیر سپاهان و برخوردهای مشکوک توپ به دست بازیکنان این تیم در دیدار با استقلال و شهر خودرو، سؤالاتی را درباره اتفاقات داوری پیرامون بازی‌های سپاهان طرح کرده است. سؤالاتی که برخی از آنها در نشست خبری پس از دیدار شهر خودرو و سپاهان در مشهد از امیر قلعه‌نویی پرسیده شد. در یک نشست خبری جنجالی که رفتارها و پاسخ‌های عجیب امیر قلعه‌نویی را به دنبال داشت. درست در همان نشستی که فرزند امیر قلعه‌نویی و البته یک همراه بدون ارتباط با تیم سپاهان، او را در نشست خبری همراهی می‌کردند.

قلعه‌نویی پس از این نشست خبری جنجالی که البته نوع پاسخ‌های خود او سؤالات را حاشیه‌ای‌تر کرد، با سخنانی طلبکارانه در اصفهان پاسخ سؤالات خبرنگاران در مشهد را داده است. او با اشاره به اینکه برخی افراد که گویا از تیم شهر خودرو بوده‌اند و نه خبرنگار و در سالن نشست خبری حاضر شده‌اند، آنها را اجیر شده از سوی برخی خوانده است. قلعه‌نویی حتی اشاره کرده «باید حواس‌مان به کنفرانس‌ها هم باشد که شاید ناهاری در آنجا داده شود یا تراولی بدهند!» و این اشاره او به حضور افراد غیرمرتبط در نشست خبری و سؤالاتی است که از او پرسیده می‌شود.

به دنبال این صحبت قلعه‌نویی، شاید لازم باشد که تأکید کنیم حضور افراد غیرمرتبط در تمامی بخش‌های فوتبال از جمله نشست خبری، ممنوع است. شاید بتوان به‌عنوان نمونه به برخوردهای قانونی با این اتفاق در فضای بین‌المللی اشاره‌ای کرد. جایی که علی پروین به‌عنوان پیشکسوت فوتبال ایران در رختکن سایپا هنگام برگزاری دیدار پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا حضور یافت و این باشگاه به دلیل حضور افراد غیرمرتبط در رختکن جریمه شد. مسلماً بازی‌های لیگ و جام حذفی هم دیدارهایی رسمی محسوب می‌شوند که حضور افراد غیرمرتبط در هر بخشی، ممنوع است.

حالا با توضیح این موضوع، باید از امیر قلعه‌نویی پرسیده شود که پسر او و یک فرد همراه که حضورشان در هر بخشی از ورزشگاه به جز سکوی تماشاگران ممنوع است، در نشست خبری پس از بازی چه می‌کردند؟ چه دلیلی داشته فرزند سرمربی سپاهان و یک فرد همراه بدون داشتن آی‌دی کارت خبرنگاری در نشست خبری حاضر شوند و آنجا جنجال‌آفرین شوند؟ آیا قلعه‌نویی پاسخی برای حضور فرزندش و یک شخص دیگر در نشست خبری دارد که حالا افراد دیگری را به حضور غیرمرتبط در نشست خبری متهم می‌کند؟ آیا سرمربی سپاهان که دم از قانون و قانون‌مداری می‌زند، قانون را رعایت می‌کند؟ باید این سؤال را از قلعه‌نویی پرسید که آیا پسر او هم در نشست خبری دنبال ناهار و تراول بوده است؟

شاید رفتارهای امروز قلعه‌نویی و اتهامات دوباره او به هرکسی که دلش می‌خواهد، نتیجه عدم برخورد فدراسیون فوتبال، کمیته اخلاق و کمیته انضباطی این فدراسیون با این مربی است. سرمربی سپاهان چندی پیش و پس از دیدار با سایپا از بدترین الفاظ در نشست خبری استفاده کرد و فدراسیون فوتبال تاکنون هیچ برخوردی با او نداشته است و همین عدم برخورد، باعث شده او مجدداً اتهامات جدیدی به افراد دیگری بزند.

یک ماه و نیم از احضار قلعه‌نویی به کمیته اخلاق گذشته و هنوز منتظر رأی این کمیته درباره سرمربی سپاهان هستیم، آنهم جایی که قلعه‌نویی با اشاره به شعارهایی که علیه‌اش داده شد، گفته بود: «اینها لقمه و نطفه‌شان ایراد دارد و این برمی‌گردد به خانواده‌ای که ندارند. امیدوارم این افراد پدرشان را پیدا کنند». سرمربی سپاهان پس از احضارش به کمیته اخلاق بابت گفتن این الفاظ اعلام کرد با اسناد و مدارک به کمیته اخلاق خواهد رفت و مشخص نیست اسناد او برای اثبات الفاظ زشتی که به کار برد، چه بوده است!

 

تسنیم

۲۳ ۲  
آی اسپورت
2019-12-14 13:21:00
نظر دهید

۲ نظر
اسمان
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۴:۱۱
اقای قلعه نویی یادته دریکی از کنفرانسها برای مقابله با یک خبرنگار (علی) را صدا زدی ایا اون علی برای ناهار وتراول اومده بود.
۷
Redarmys
يكشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸، ۰۷:۴۹
از دید منطقی و معقول وقتی قلعه نوعی مخالفان خودش را نطفه ناپاک قلمداد می کند یعنی در واقع نطفه نادرست خودش را به دیگران تعمیم می دهد تا از زیر بار فشار روانی خالی شود.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر