فهرست
خرید آرمان رمضانی؛ گل یا پوچ؟
خرید آرمان رمضانی؛ گل یا پوچ؟

خرید آرمان رمضانی؛ گل یا پوچ؟

آی اسپورت - استقلال یکی از پرمهره‌ترین تیم‌های لیگ بیستم را در اختیار دارد، ولی این به معنی حاضر نشدن در بازار نقل و انتقالات نیست و باشگاه امیدوار است در پنجره زمستانی هم بازیکن یا بازیکنان جدیدی بخرد. در روزهای گذشته نام امین قاسمی‌نژاد به عنوان گزینه اصلی استقلال مطرح بود، ولی دیروز ناگهان خبر توافق و عقد قرارداد با آرمان رمضانی منتشر شد؛ یک شوک بزرگ به بازار نقل و انتقالات.

رمضانی را می‌توان گزینه اول بدترین خرید تابستانی لیگ دانست. او از سایپا به پرسپولیس پیوست، ولی با وجود فرصت‌های زیادی که گل‌محمدی به او در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر داد، نتوانست حتی یک گل بزند و بعد از تنها نیم فصل جدا شد. تصویری که از او در ذهن مانده مهاجم بی‌دقتی است که بارها فرصت‌های خوبی را از دست داد، با این حال استقلال حاضر شده او را به تیمش اضافه کند.

پیش از انتقال رمضانی به پرسپولیس گفته می‌شد که او در فهرست خرید فرهاد مجیدی برای لیگ بیستم است. بعد از نمایش ضعیف رمضانی با پیراهن پرسپولیس انتظار می‌رفت که سرمربی استقلال قید او را بزند، با این حال مجیدی ظاهراً هنوز به مهاجم اسبق سایپا اعتقاد دارد و پایش ایستاده است.

استقلال دیاباته، قایدی و مطهری، سه مهاجم آماده را در اختیار دارد و با توجه به چیدمانی که مجیدی انتخاب کرده، حتی دیاباته و مطهری هم فرصت حضور همزمان در ترکیب اصلی را ندارند. در این شرایط بعید است که رمضانی بختی برای فیکس بودن داشته باشد. او در سلسله مراتب مهاجمان آبی نفر چهارم و آلترناتیو دیاباته و مطهری است. آنچه می‌تواند مهم‌ترین دلیل جذب رمضانی باشد، مصدومیت‌های گاه و بیگاه شیخ است و احتمالاً کادر فنی استقلال نمی‌خواهد از حضور یک مهاجم سرزن محروم باشد. در این حالت قایدی و مطهری در ترکیب اصلی بازی می‌کنند و رمضانی مهاجم ذخیره‌ای است که در صورت گره خوردن بازی می‌تواند به ترکیب اصلی اضافه شود. او ابزاری است تا کادر فنی در دقایق پایانی سراغ بازی مستقیم برود و سازمان دفاع حریف را به هم بریزد.

با این حال آمار ضعیف گلزنی رمضانی تردیدهای زیادی درباره کارآیی او به وجود می‌آورد. او در لیگ نوزدهم که مهاجم اصلی سایپا بود در 28 بازی تنها 4 گل زد (هر 462 دقیقه یک گل)، ولی در پرسپولیس که فشار روی بازیکنان بیشتر است او راه دروازه را کاملاً گم کرد. انتظار می‌رود فشار روانی بازی در استقلال برای رمضانی از پرسپولیس بیشتر باشد. او یک دوره ناکام را در پرسپولیس داشته، باید با توقعات هواداران استقلال کنار بیاید و حاشیه‌های انتقال مستقیم از پرسپولیس به استقلال را هم تحمل کند. او در پرسپولیس نتوانست خودش را با شرایط بازی در یک تیم بزرگ تطبیق بدهد و همین بدبینی نسبت به موفقیت او در استقلال را بیشتر می‌کند.

استقلال در سال‌های گذشته بابت خریدهای پرشمار و بعضاً اشتباه هزینه‌های زیادی داده که مهم‌ترین آنها بدهی‌های سنگین و پنجره‌های بسته بوده است. همین حالا هم پنجره استقلال بسته است و پیش از صدور اجازه بازی رمضانی باید بدهی‌های قبلی پرداخت شود. با وجود این تنگنای اقتصادی مجیدی حاضر شده رمضانی را بخرد و اگر او در ترکیب استقلال جواب ندهد، ناکامی این انتقال به پای این مربی نوشته خواهد شد. رمضانی یک خرید پرریسک برای استقلال محسوب می‌شود و این نگرانی وجود دارد که او هم به سرنوشت مرتضی تبریزی دچار شود.

 

 

ایران ورزشی 

۴    
آی اسپورت
2021-03-14 18:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر