فهرست
تصمیم عجیب پرسپولیس؛ میزبانی از الهلال در مالزی?
تصمیم عجیب پرسپولیس؛ میزبانی از الهلال در مالزی?

تصمیم عجیب پرسپولیس؛ میزبانی از الهلال در مالزی?

آی اسپورت - با وجودی که عربستانی‌ها فصل پیش در قطر از حریفان ایرانی‌ خود پذیرایی کرده بودند، الهلال کشور عمان و شهر مسقط را برای بازی خانگی‌اش با پرسپولیس برگزیده است. موضوع رویارویی تیم‌های ایرانی و عربستانی لیگ قهرمانان در زمین بی‌طرف، از چند هفته پیش و حتی پیش از مراسم قرعه‌کشی این رقابت‌ها آغاز شده بود و سرانجام کنفدراسیون فوتبال آسیا تایید کرد که همانند سال گذشته، بازی‌های نمایندگان ایران و عربستان باید در کشور سوم برگزار شود. هر چند فدراسیون فوتبال ایران و باشگاه‌های حاضر در لیگ قهرمانان هنوز موضع رسمی خود را اعلام و کشور موردنظرشان را انتخاب نکرده‌اند اما بر اساس شنیده‌‌های غیررسمی و همچنین تجربه فصل پیش تراکتورسازی و ذوب‌آهن، تصورمان این بود که امسال هم تیم‌های ایرانی در مسقط پایتخت عمان از سعودی‌ها پذیرایی خواهند کرد. با این حال روزنامه المیدان عربستان دیروز اعلام کرد که الهلال خواستار میزبانی از پرسپولیس در مسقط شده است: «الهلال برای بازی با پرسپولیس از فدراسیون فوتبال عربستان خواسته برای میزبانی در مسقط با فدراسیون عمان رایزنی کند.»

اینکه عربستانی‌ها بر چه اساسی از تکرار میزبانی‌شان در دوحه قطر گذشته و عمان را برگزیده‌اند، خود سوالی بی‌پاسخ است و عجیب‌تر از آن، گزینه‌ای که پرسپولیسی‌ها برای انجام بازی‌های خانگی‌شان برابر تیم عربستانی انتخاب کرده‌اند. یکی از گزینه‌های مورد نظر پرسپولیس، کشور مالزی است و توجیه‌شان اینکه در این کشور ایرانی‌های زیادی حضور دارند که می‌توانند حامی این تیم باشند. باشگاه البته مدعی شده که گزینه‌های دیگری را هم مدنظر دارد اما جدی‌ترین‌شان همین مالزی است. حال آنکه به نظر می‌رسد پرسپولیسی‌ها برای انتخاب کشور سوم ساده‌ترین موضوع یعنی فاصله این کشور با تهران را اصلا در نظر نگرفته‌اند که اگر اینطور بود نه فقط مالزی، بلکه هیچ‌کدام از کشورهای آسیای شرق را در لیست گزینه‌هایشان جا نمی‌دادند. جدا از مسافت پروازی تهران- مالزی که به تنهایی 8 ساعت زمان می‌برد، پرسپولیسی‌ها تفاوت شرایط آب و هوایی و همچنین قرارگیری ایران و مالزی در دو نیم‌کره متفاوت را هم که قطعا بر عملکرد تیم تاثیر منفی خواهد گذاشت، در نظر نگرفته‌اند.

 

منبع: ایران ورزشی

۱ ۸  
آی اسپورت
2016-12-19 12:03:00
نظر دهید

۸ نظر
محمد
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۱۲:۱۸
قرار گیری در دو نیمکره متفاوت؟فقط مسافت یه کم زیاد که اون هم ارزشش رو داره که تو کشورهای عربی میزبان نباشیم
۱
علی
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۱۲:۵۳
چرا به کشورهای اطراف مثل تاجیکستان و ترکمنستان فکر نمی کنن؟ مسافتش به ما نزدیکتره، فرهنگ مردمش با ما همخوانی بیشتری داره تا عربستان و آب و هواش هم برای اونا آزار دهنده تر خواهد بود
۱ ۱
مجتبی فرد
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۱۳:۲۶
ورزشگاه مناسب ندارند.
ضمنا اگه پرسپولیس با هشت ساعت پروزا خسته می شه عربستانی ها پروازشون طولانی تره و بیشتر خسته می شن.
باید توجه کرد که معایب این انتخاب برای الهلال ماکزیمم می شه.
۱
الغرافه ۵-۱ لنگ مفلوک
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۱۲:۵۹
اینا که میدونن در هر صورت قراره مقابل الهلال سوراخ بشن واسه همین واسشون فرقی نداره تو چه کشوری از الهلال میزبانی کنن اصلا برن تو کامبوج از الهلال میزبانی کنن در هر حال لنگ سوراخه:)))
۲ ۳
مصطفی
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۱۳:۲۴
حاشا به غیرتت (!) اجنبی پرست حقیر.
۵
مصطفی
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۱۳:۳۰
بخدا پرسپولیس هم ده سال وضعیتش خیلی خرابتر از الان استقلال بود ولی هیچوقت طرفداراش از فرط حسادت اینجور به ذلت نیافتادن
۴
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۱۵:۳۹
برزو بزرگ شو . به خدا لمپن ها به هیچ جا نمی روند الاّ جهنمّ...
۴
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۱۵:۳۷
مالزی باید اولویت دوم ما باشه . اول تاجیکستان بعد مالزی...
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر