فهرست
گزارش ویژه؛ آغاز تغییرات مدیریتی در استقلال
گزارش ویژه؛ آغاز تغییرات مدیریتی در استقلال

گزارش ویژه؛ آغاز تغییرات مدیریتی در استقلال

آی اسپورت - در جریان دیدار استقلال مقابل حریف لیگ یکی اش مانند چند بازی گذشته، هواداران شعارهایی علیه مدیریت این باشگاه سر دادند و خواستار استعفای امیرحسین فتحی شدند تا جایی که حتی پس از به ثمر رسیدن گل سوم آبی پوشان نه تنها سر دادن شعارها خاتمه نیافت بلکه هواداران با شدت و حدت بیشتری خواستاری جدایی مدیرعامل فعلی از این باشگاه شدند. اتفاقی غیر معمول که کمتر کسی چنین صحنه هایی را در ورزشگاه آزادی و زمانی که تیم جلو است به یاد دارد این مورد نشان می دهد که هواداران به عملکرد کلی مدیریت در این باشگاه انتقاد دارند و شعارهایشان احساسی و مربوط به یک نتیجه خاص در دیداری خاص نیست! پس از منتفی شدن حضور گری هوپر و نتیجه پرونده سوپرجام که به سود پرسپولیس بود، هواداران استقلال عصبانی تر هم شده اند. استقلال پس از حضور میلیچ هنوز نتوانسته بازیکن های خارجی مدنظر استراماچونی را بگیرد و البته پس از بازی فجر هم معلوم شد که اصلا استرا در جریان مذاکره با گری هوپر هم نبوده است! این شکاف بین مدیرعامل تیم و سرمربی تیم در استقلال، بی سابقه بوده است.

در چند وقت اخیر سیل انتقادات از مدیریت استقلال بیش از پیش نمود پیدا کرده و از هواداران گرفته تا پیشکسوتان این باشگاه، منتقد روند کاری مدیریت فعلی استقلال هستند. آنها بر این باور هستند که استقلال در مسائل مدیریتی و به خصوص جذب بازیکن ضعیف عمل می کند و همین امر باعث شده که سرمربی و بازیکنان فشار سنگینی را به دلیل کمبود مهره های مورد نیاز حس کنند. فتحی پس از جدایی معاون ورزشی باشگاه هم هنوز و با گذشت چند ماه جانشینی برای این پست مشخص نکرده است و با یکی دو نفر به صورت پاره وقت کار می کند که استراماچونی هم اعتقادی به آنها ندارد. در ماجرای هوپر مذاکره مدیرعامل تیم به همراه یک ایجنت خاص و فردی که هنوز مشخص نیست معاون ورزشی باشگاه است یا نه، با دو ایجنت مورددار و صهیونیست، که نشان از بی اطلاعی تیم مذاکره کننده داشت هجمه زیادی را به باشگاه استقلال تحمیل کرد.

رییس هیات مدیره فعلی استقلال یعنی خلیل زاده به دلیل بیماری همسرش مدتی است از مسائل باشگاه به دور است! مباشری هم که خود درگیر مشکلات جسمانی پس از عمل سنگین باز قلبش است و عملا حضور کمرنگی در باشگاه دارد و همین دلایل باعث شده تمام امور مربوط به باشگاه به تنهایی و توسط مدیرعامل انجام شود! شرایطی عجیب که کمتر در بدنه مدیریتی فوتبال دیده شده است! اما عدم جذب مهاجم مورد نیاز استراماچونی و نبودِ جانشینی مناسب برای پاتوسی و در کل پشت مهاجم باعث نارضایتی هواداران و کادر فنی شده و همه این عوامل دست به دست داده تا استقلال در جدول رده بندی لیگ برتر جایگاه مناسبی نداشته باشد.

در این میان وعده و وعیدهای امیرحسین فتحی مبنی بر حل مشکلات موجود که از چند ماه پیش مقابل دوربین های رسانه ها مطرح می کرد و از ۴۸ ساعتی خبر می داد که قرار است بعد از آن خبرهای خوبی از راه برسد در نهایت به هیچ جا نمی رسید و حالا که حدود ۳۶۰۰ ساعت از جمله فتحی گذشته است و خبرهای خوبی به هواداران نرسیده، آنها خشمگین شده اند و از هر فرصتی برای اعتراض به وضعیت فعلی در ورزشگاه و فضای مجازی استفاده می کنند و از روی سکوها و پشت موبایلها و رایانه هایشان خواستار تغییر در سیستم مدیریتی استقلال هستند.

همه این حواشی در چند وقت گذشته با عکس العمل های رسمی و غیررسمی همراه بود. امیرحسین فتحی با وجود رابطه نزدیکی که با شخصِ وزیر ورزش دارد، کناره گیری خودش از استقلال را قویا تکذیب می کند و اعلام می کند که با قدرت به فعالیت خود در باشگاه ادامه خواهد داد و حتی مسعود سلطانی فر هم چندی قبل در نشستی که با پیشکسوتان استقلال برگزار کرد عنوان داشت که قصد تغییری در کادر مدیریتی استقلال را ندارد اما خبرهای تازه ای در راه است که گویا فشار هواداران و پیشکسوتان بی تاثیر نبوده و سبب شده وزیر ورزش از سه مدیر درباره وضعیت کنونی استقلال مشاوره بگیرد و برخی خبرها هم حاکی از آن است که وزیر از آنها به صورت کتبی برنامه خواسته است. البته مشخص نیست که این برنامه ها برای جایگزین کردن فتحی است یا نه اما گفته می شود سه مدیر معروف و نام آشنا برنامه های خود  را در اختیار وزارت ورزش قرار داده اند. با این حساب به نظر می رسد، عمر مدیریت فعلی استقلال رو به پایان باشد و این تغییرات مدیریتی شامل حال سایر اعضای هیات مدیره هم بشود چرا که آنها هم نتوانسته اند باری از روی دوش استقلال بردارند. بازیکنان استقلال هم از وضعیت کنونی استقلال ناراضی هستند و البته بسیاری از آنها علاوه بر فصل جدید، پول فصل گذشته شان را کامل نگرفته اند. باید دید در هفته پیش رو چه اتفاقاتی خواهد افتاد و این سه مدیر چه کسانی هستند و آیا وزیر ورزش و جوانان، دوست گرمابه و گلستانش یعنی امیرحسین فتحی را به خاطر فشار افکار عمومی روی سکوها و فضای مجازی کنار می گذارد یا همچنان از او حمایت می کند.

 

فوتبالی 

۷    
آی اسپورت
2019-10-19 10:19:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر