فهرست
حکایت استقلال و آبی که گل‌آلود است
حکایت استقلال و آبی که گل‌آلود است

حکایت استقلال و آبی که گل‌آلود است

آی اسپورت – با نتایج ضعیفی که استقلال در لیگ هفدهم گرفته، بازار مصاحبه علیه مدیران و مربیان این تیم حسابی داغ است. در روزهای گذشته مدیرانی که سابقه حضور در این باشگاه را دارند و همچنین مربیان سابق و کسانی که شانس حضور روی نیمکت مربیگری این تیم را دارند در مصاحبه‌های مختلف از عملکرد مسئولان باشگاه حسابی انتقاد کرده‌اند. در وهله اول به نظر می‌رسد همه این انتقادات از روی دلسوزی است اما وقتی به محتوای مصاحبه‌ها دقت می‌کنیم به نتیجه دیگری می‌رسیم. در اتفاقی عجیب مدیران سابق استقلال، مقصر اصلی این اوضاع را مدیران فعلی باشگاه می‌دانند و خواهان استعفا یا برکناری آنها شده‌اند و مربیان سابق و کسانی که این امید را دارند که بتوانند جای منصوریان را در استقلال بگیرند، او را مسبب اصلی ناکامی این تیم می‌دانند. انگار در این شرایط بد همه کسانی که بیرون از گود هستند به دنبال ایتند تا از این آب گل‌آلود ماهی بگیرند و در استقلال به نان و نوایی برسند.

این بخشی از مصاحبه کاظم اولیایی مدیر سال‌های دور استقلال است: «من سرمنشاء این مشکلات را منصوریان نمی‌دانم. ریشه یابی در مشکلات این تیم نشان می‌دهد منشاء مشکلات آنها مدیریتی است. این مشکلات از مدیریت مدیرعامل آغاز می‌شود، به هیات مدیره می‌رسد و به وزارت ورزش و شخص وزیر ختم می‌شود. به شخص آقای افتخاری یک توصیه می‌کنم و آن هم این است تا قبل از آن که از سمت خود در این باشگاه عزل شوید لطفا خودتان بروید. این یک توصیه دوستانه است از سوی من به ایشان که هم مصلحت باشگاه در آن نهفته است و هم مصلحت خود آقای افتخاری.»

علی فتح‌اله‌زاده هم مطابق معمول ضمن اشاره به کمپین‌های هواداران و طرفدرانش، همه کاسه و کوزه‌ها را بر سر مدیران فعلی باشگاه می‌شکند: «مشکل استقلال اکنون این است که آنهایی که در راس مدیریت این باشگاه هستند، استقلالی نیستند. تصمیم‌گیرندگان در باشگاه استقلال اگر استقلالی بودند هوادار را درک می‌کردند. سیاست‌های غلط مدیریتی در این باشگاه باعث دوگانه‌سوزی شده است. آنها هم تیم را سوزاندند و هم سرمایه‌هایش را. سرمایه اولی که آنها سوزاندند ۷۵ میلیارد تومان پولی است که در ۲ سال اخیر به این باشگاه تزریق شده است در حالی که یک قهرمانی هم کسب نکرده‌اند و دوم سرمایه مثل منصوریان.»

پیشکسوتان استقلال اما نظر دیگری دارند و معتقدند مدیران این باشگاه کار خود را به خوبی انجام داده‌اند. این بخشی از مصاحبه جدید سیروس دین‌محمدی است: «برخی‌ها از مدیران تیم انتقاد می‌کنند. مدیریت تیم بهترین اردوها را برای تیم تدارک دیده، بازیکنان بسیار خوبی جذب کرده و خواسته‌های مربی را فراهم کرده است. مدیران باید وارد زمین شوند و گل بزنند؟!» آتیلا حجازی اما موضعی تندتر دارد: «اگر همچنان از این استقلال حمایت کنم مردم به عقلم شک می‌کنند. سوال این است که چطور با این تیم چنین نتایجی می‌گیرند؟» شدیدترین موضع‌گیری را هم امید روانخواه انجام داده است: »انصافا باشگاه تمام بازیکنانی که منصوریان خواست را برای وی به خدمت گرفت. اما در دو فصلی که علیرضا منصوریان سرمربی استقلال بوده در خلق موقعیت و ایجاد موقعیت عاجز شده و شاید روی ضربات ایستگاهی و بعضا روی اشتباهات رقبا موقعیت ایجاد کرده است. به نظر شما آیا برای تیمی مثل استقلال بد نیست که در ۶ هفته فقط ۴ امتیاز گرفته و یک گل زده باشد. اکثر تیم‌ها حداقل ۵-۶ گل در این هفته‌ها به ثمر رساندند و حدود ۲۰ موقعیت گل ایجاد کردند. اما استقلال با این همه مهره نتوانسته چنین کاری انجام دهد. اتفاق عجیب‌تر اینجاست که علیرضا منصوریان به عنوان سرمربی برای ماندن در این تیم کارهایی انجام می‌دهد که وجهه یک سرمربی را زیر سؤال برده است. اولا اینکه او بعد از این نتایج هیچ عذرخواهی نمی‌کند و هوادار استقلال انتظار دارد حداقل منصوریان یک استعفای خشک و خالی بدهد و شاید اصلا این استعفا مورد قبول هیأت مدیره قرار نگرفت اما او این کار را انجام نمی‌دهد.»

همانطور که می بینید مربیان سابق و پیشکسوتان استقلال معتقدند مدیران کار خود را به خوبی انجام داده‌اند و مشکل از کادر فنی این تیم است و اگر قرار است تغییری در استقلال ایجاد شود باید روی نیمکت انجام شود. مدیران سابق اما ریشه همه مشکلات را در مدیران فعلی باشگاه می‌بینند و معتقدند اگر قرار است کسانی از باشگاه بروند، این مدیران هستند نه منصوریان و رحمتی و جباری! شما هواداران هم مطمئن باشید که همه این اعتقادات و انتقادات از روی دلسوزی است و هیچکس چشم طمع به جایگاه مدیران و مربیان فعلی استقلال ندوخته است

۳۲ ۹  
آی اسپورت
2017-09-18 16:50:00
نظر دهید

۹ نظر
منصوریان گمشو
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۷:۳۹
آی اسپورت بهتره خفه بشی زورت میاد هر چی حرف زدی غلط از آب در آمده حاجی با چرندیات شما محبوب ما نشده که با چرندیات شما از چشم ما بیفته
مگه روانخواه دروغ میگه تیم بدون تاکتیکه؟
مدیر و مربی باید هر دوتاشون گورشو گم کنن شما هم بهتره خفه شی و حرف مفت نزنین
آرش
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۴۱
چه خرجی کرده فتل!
حسن
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۲۰:۰۹
تمام این اراجیف هدفش فقط فتح الله زاده هست
منصوریان گمشو
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۱۴
آرش حاج فتل نیار به خرج کردن نداره چون یه کارنامه درخشان داره بهتره بگی مخالفا و دشمنای استقلال بخصوص منصوریان و نوچه هاش چه خرجی دارن میکنن که حاج فتل نیاد
محسن
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۱۶
کاملا با محتوای نظر شما و مهمتر،با ادبیاتی که استفاده کردید موافقم.این متن،یک چنین نظری را هم طلب میکرد،شاید هم شدیدتر.
سعید
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۰۵
خب چشم طمع داشته باشند، اشکالش چیه؟ مهم اینه مه فعلا هر دو یعنی مدیران سابق و مربیان سابق حرفشون حسابه، انتقاداشون صحیحه وگرنه هر چقدرم دلشون میخواد طمع داشته باشند.
بی وطن
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۲۰:۱۸
خیال کردی با یه متن در پیت ملت نمی فهمن اون کسی که بیشتر از همه توپ ذو این مدت انداخته تو زمین مدیریت خود شما هستید؟ اصلا آی اسپورت مخارجش از کجا تامین میشه؟ کدوم سازمان غیر ایرانی داره مخارج این سایت رو میده؟ تبلیغ هم که ندارید؟ یسره هم که دارید دست میذارید رو موضوعاتی که منجرر به التهاب و خدشه دار شدن منافع ملی میشه. شما یه هسته جاسوسی هستید دیر یا زود گندش در میاد
امیرعباس
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۰۳
یکی از ویزگی های مثبت ای اسپورت اینه که درباره هر موضوعی هم از دیدگاه استقلالی ها و هم پرسپولیسی ها نگاه می کنه این نوشته یکی از هواداران دو اتیشه پرسپولیسه به قصد تخریب شخصیت پیشکسوتان استقلال ایرادی هم نداره بهرحال این هم نوعی نگاهه و قابل تامل هرچند بارها اینجا گفتم که اگر یک رسانه می خواد موثر باشه بهتره مطالبش در حد کری های هواداری نباشه!!
نیما
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۰۱:۳۸
بهترین مدیر برا استقلال فتح الله زادست چون پوز مافیایی بنام عابدینی رو به خاک میمالونه.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر