فهرست
پیش‌بازی لیورپول-رم؛ نبرد غیرمنتظره
پیش‌بازی لیورپول-رم؛ نبرد غیرمنتظره

پیش‌بازی لیورپول-رم؛ نبرد غیرمنتظره

آی‌اسپورت- فليكس بريش آلماني از ساعت 23:15 سوت شروع ديداري در آنفيلد را خواهد زد كه غيرمنتظره‌ترين بازي نيمه‌نهايي اين فصل خواهد بود. ليورپول و رم هر 2 با حذف بزرگان به اين مرحله رسيده‌اند و برنده رفت‌وبرگشت این دیدار، غیرقابل‌پیش‌بینی‌ترین فینالیست سال‌های اخیر خواهد بود.

ليورپول‌؛ ويرانگر

يورگن كلوپ هنوز بعد از 2 سال و نيم حضور در ليورپول در حسرت كسب يك جام است، با اين حال كسي دستاوردهاي او را زير سؤال نمي‌برد. تيمي ساخته كه ديدن آن براي همه جذابيت دارد و خبري از سرخ‌هاي مرسي‌سايد كسل‌كننده ساليان پيش نيست. تيمي كه برترين خط حمله ليگ قهرمانان را در اختيار دارد و با صلاح، فيرمينو و مانه هر دفاعي را فرو مي‌ريزد. نكته خاص ليورپول اين فصل در ليگ قهرمانان هم راهيابي آنها به نيمه‌نهايي بدون شكست است. حتي بزرگاني مثل رئال‌مادريد و بايرن‌مونيخ همراه با رم همگي پيش از اين مرحله طعم شكست را چشيده‌اند اما شكست‌ناپذيري ليورپول پابرجاست. نمي‌توانيم ليورپول را خوش‌شانس بناميم؛ چراكه همه تيم‌هاي مرحله نيمه‌نهايي قدرتمند هستند، با اين حال جدال با رئال يا بايرن از مصاف با رم براي آنها سخت‌تر بود. از دهم مارس يعني يك ماه و نيم پيش هم ليورپول مغلوب هيچ تيمي نشده و با شرايط خوبي به استقبال بازي برابر رم خواهند رفت. ليورپول در 4 بازي قبلي در مراحل حذفي فقط يك گل دريافت كرده و در صورتي كه شرايط خوب دفاعي‌اش را حفظ كند، حتي مي‌تواند مدعي قهرماني باشد. اتفاقي كه شايد مثل قهرماني 12سال پيش آنها در استانبول تاريخي شود.

 رم‌؛ رؤياي يك گرگ

ديدن رم بين 4 تيم برتر اين فصل ليگ قهرمانان اروپا از حضور ليورپول در اين مرحله هم غيرمنتظره‌تر است. از همان مرحله گروهي رم شانس سوم صعود از گروه خودش بود و در گمانه‌زني‌ها چلسي قهرمان ليگ برتر انگليس و اتلتيكومادريد تيم هميشه آماده در ليگ قهرمانان را شانس‌هاي اول و دوم مي‌دانستند. با اين حال جالوروسي هر 2 رقيب قدرتمند خودش را پشت ‌سر گذاشت و به عنوان صدرنشين صعود كرد. براي تيمي كه به سختي شاختار دونتسك را حذف كرد شانسي براي حضور در نيمه‌نهايي متصور نمي‌شدند. در نوكمپ 4 گل دريافت كردند و پيش‌بيني مي‌شد در خانه هم از بارسلونا همين تعداد گل بخورند، با اين حال معجزه در المپيكو رخ داد. ديداري كه هيچ‌گاه از هواداران رم نخواهد رفت و برابر ستاره‌هاي بارسلونا نه تنها گلي دريافت نكردند بلكه 3 گل هم زدند. سخت‌ترين جدال را سپري كردند تا براي دومين مرتبه در تاريخ و پس از 34 سال به نيمه‌نهايي برسند. اين مرتبه به جاي فينال در ديدار پيش از فينال برابر ليورپول آماده قرار خواهند گرفت. گرگ‌ها در پي تحقق رؤياي فيناليست شدن هستند و براي اين منظور بايد تاكتيك دفاعي كه در پايتخت ايتاليا داشتند را در آنفيلد پياده كنند. گل نخوردن در آنفيلد مي‌تواند نيمي از راه فيناليست شدن باشد.

 آخرين جدال

تابستان 2016 در يك بازي دوستانه ليورپول و رم به مصاف هم رفتند كه رمي‌ها 2 بر يك با گل‌هاي ژكو و صلاح برابر تك‌گل اوجو براي ليورپول پيروز شدند. آخرين بازي رسمي اين 2 تيم در ليگ قهرمانان فصل 2002-2001 بود كه ليورپول 2 بر صفر پيروز شد.

مصدومان و محرومان

جوئل ماتيپ، آدام لالانا و امره جان مصدومان ليورپول هستند كه به بازي امشب برابر رم نخواهند رسيد. گرگوري دفرل هم تنها مصدوم جالوروسي براي اين ديدار حساس است.

 آمار 

34) در فينال جام باشگاه‌هاي اروپا سال 1984 يعني 34 سال پيش ليورپول با برتري برابر رم در ضربات پنالتي قهرمان شد.

6) در 6 جدال آخر 2 تيم در تمامي رقابت‌ها اعم از دوستانه و رسمي رم 3 برد داشته و ليورپول 2 برد، يك بازي هم با نتيجه مساوي خاتمه پيدا كرده است.

10) ليورپول براي دهمين مرتبه در مرحله نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان اروپا حاضر مي‌شود.

6) رم در 6 جدال قبلي در مراحل حذفي برابر تيم‌هاي انگليسي حذف شده است.

6) سرخ‌هاي مرسي‌سايد در 10 جدال خانگي برابر تيم‌هاي ايتاليايي در 6 بازي پيروز شده‌اند و 4 بازي را باخته‌اند.

يك) رم همين فصل در ليگ قهرمانان يك مرتبه برابر تيمي از انگليس كه چلسي بوده پيروز شده. در لندن هم به تساوي رسيده است.

33) ليورپول با 33 گل زده بهترين خط حمله ليگ قهرمانان اروپا را در اختيار دارد. به طور ميانگين شاگردان كلوپ در هر بازي 75/2 گل زده‌اند.

14) رم با فقط 14 گل زده تا نيمه‌نهايي رسيده، يعني اين تيم 19 گل كمتر از رقيبش در 12 بازي قبلي به ثمر رسانده است.

صفر) ليورپول در ليگ قهرمانان اين فصل هنوز شكست نخورده و طبيعتاً در آنفيلد هم شكست‌ناپذير بوده است.

صفر) رم با اينكه بيرون از خانه 12 گل دريافت كرده در خانه هنوز گلي نخورده است.

تركيب احتمالي دو تيم

ليورپول: كاريوس، آرنولد، فان‌دايك، لوورن، رابرتسون، چمبرلين، هندرسون، ميلنر، صلاح، سانه و فيرمينو

رم: آليسون، فاسيو، مانولاس، خسوس، فلورنزی، كولاروف، استروتمن، دروسي، ناينگولان، شيك و ژكو

خبرورزشی

۱    
آی اسپورت
2018-04-24 12:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر