فهرست
سعادتمند رفت اما؛ استقلال «سعادتمند» می‌شود؟
سعادتمند رفت اما؛ استقلال «سعادتمند» می‌شود؟

سعادتمند رفت اما؛ استقلال «سعادتمند» می‌شود؟

آی اسپورت - احمد سعادتمند مدیرعامل استقلال با رای اعضای هیئت مدیره این باشگاه از سمتش کنار رفت. ایرادات و انتقادات زیادی به احمد سعادتمند وارد بود. در واقع او به رغم زحماتی که کشید و با وجود زمان بدی که باشگاه را تحویل گرفت، اما ایراداتی هم داشت که در نهایت به خودش و استقلال ضربه زد به نحوی که این اواخر دیگر نمی‌شد از عملکرد و حرف‌هایش دفاع کرد. مثلاً سعادتمند در مورد قلیان کشیدن بازیکنان مباحثی را مطرح کرد که حتی اگر درست بود، می‌شد از او پرسید چرا در همان قطر برخورد نکردی و چرا ماجرا را رسانه‌ای کردی؟! (هرچند قبل از گفتن او هم رسانه‌ای شده بود).

سعادتمند رفت تا بعضی از بازیکنانی که با او قرارداد سنگین بسته بودند، ناراحت شوند! او رفت تا بعضی‌ها خوشحال شوند اما مهم‌تر از این ناراحتی‌ها و خوشحالی‌های زودگذر این است که بدانیم استقلال بعد از سعادتمند درست می‌شود؟ آیا مشکلات آشکار ساختاری باشگاه برطرف می‌شود؟ آیا وزارت ورزش برای یک بار هم که شده یک مدیر قوی برای استقلال می‌گذارد؟ (اصلاً باید دید چنین مدیری وجود دارد؟)

آنچه مسلم است بیشتر مشکلات استقلال ساختاری و مدیریتی است و مسائل فنی در مرحله بعدی قرار دارد. اینکه سعادتمند مثل مدیران قبلی ضعف‌هایی داشت، به جای خود اما نکته نگران‌کننده‌تر مکانیزم انتخاب مدیرعامل برای استقلال است و اینکه آبی‌ها درست سر بزنگاه (معمولاً در فصل نقل و انتقالات و تیم بستن) مدیرعامل عوض می‌کنند. حالا بماند که افراد حاضر در هیئت مدیره هم معمولاً از جنس مدیرعامل هستند و بدون نظر وزارت نمی‌توانند کاری انجام بدهند. این مسائل البته دلیل نمی‌شود تمام ضعف‌‌ها و ناکامی‌های استقلال را گردن وزیر ورزش بیندازیم ولی به هر حال باید پذیرفت که مکانیزم انتخاب مدیرعامل در استقلال (مثل پرسپولیس) از بیخ و بن غلط است. همان‌طور که در دولت احمدی‌نژاد غلط بود.

 

خبر ورزشی 

۱ ۳  
آی اسپورت
2020-10-01 09:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
ارتش سرخ
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹، ۱۱:۴۲
بیشتر مشکلات فوتبال ما فنی و تاکتیکی است، مدیریت و ساختار در رده بعدی است، تا کی بهانه میارید؟؟ دوتا مربی متوسط با دانش کم از فوتبال روز پرسپولیس و استقلال را متحول کردن، حالا هر کدام به اندازه خود،آخه امثال نامجومطلق و درخشان و دایی و مظلومی چه فهمی از دانش مربیگری دارن؟؟ شک ندارم اگر برانکو ۵سال پیش به استقلال هم رفته بود حالا این تیم چند قهرمانی داشت.بهانه مدیریت و ساختار و وزیر و حکومت دست کادرفنی و بازیکن ضعیف ندید
۶ ۱
pooyan
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹، ۱۳:۵۱
همینه برادر . همینه که این هوادار خودشو واسه استرا جر داد . مربی درست و درمون بازیکن میسازه تاکتیک رو تعریف میکنه و موفقیت حاصل میشه .
۱
pooyan
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹، ۱۳:۵۱
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر