فهرست
پچ پچ گوزن‌ها
پچ پچ گوزن‌ها

پچ پچ گوزن‌ها

آی اسپورت - حال و روز این روز های استقلال در انتهای فصلی که برایشان یک فصل دیگر با ناکامی گذشت و با سهمیه نگرفتن ، اگر تراژدی نامش را بگذاریم چندان به بیراهه نرفته ایم ، در دل هواداران این تیم حتی امیدی برای فصل بعد موج نمیزند و حداقل تا انتخاب سرمربی بعدی نمیتوانند با خیال آسوده تصوری برای لیگ بعدی داشته باشند .

یک؛ در برنامه زنده شبکه سه ، طبق معمول مدیر فعلی مدیر سابق را متهم اصلی ناکامی ها جلوه داد ، و این چیزی بود که بار دیگر با مناظره زنده تلفنی بین خطیر و توفیقی اتفاق افتاد ، و این موضوع که حتی کلیشه ای هم برایش به نوعی کلیشه است ! با تفاوتی در جا بجایی میثاقی و فردوسی پور . تکرار و تکرار و تکرار و حتی درس نگرفتن از اشتباهات . استقلال با بی تدبیری شما دستش از جام کوتاه است ، پس حداقل با این نمایشات دیگر وقت هواداران این تیم را نگیرید چون هیچ فایده ای که ندارد ، نه مدیر نالایق توبیخ میشود و نه اصلا کسی اشتباهاتش را گردن میگیرد ، دریغ از یک عذر خواهی خشک و خالی که آن هم دردی  را دوا نمیکند .

دو؛ شفر هرچه بود کارش با استقلال به پایان رسید ، بهتر بود که این چند بازی هم با استقلال ادامه میداد تا این تصمیم منطقی تر به نظر میرسید و اینجا  که  اغلب منطق در تصمیمات نقش ندارد ،  شفر بر کنار شد تا وانمود گردد وقت کافی برای معرفی کادر فنی جدید وجود دارد ، اما ، اگر دست روی دست بگذارید مطمئن باشید که خیلی زود دیر میشود ، موضوعی که شفر خیلی  دیر به آن پی برد و او فصل آماده سازی را دیر استارت زد ،  که شاید مهمترین دلیل ناکامی های این چند فصل استقلال بوده است . اگر  با این نیت شفر را برکنار کردید شاید تصمیمتان  مورد قبول واقع میشد ولی اگر دیر بجنبید و  وقت را از دست بدهید یک فصل نا موفق دیگر برای این تیم رقم زده اید و سال دیگر شما در نوک اتهامات مدیران جدید قرار میگیرید.

سه؛ مجیدی با پذیرش سرمربی گری موقت استقلال ، شاید دست به تصمیمی عجولانه و اشتباه زد که امیدوارم با تخریب محبوبیت فرهاد به پایان نرسد .اول این که مجیدی هیچ سابقه مربیگری ندارد و تیم بزرگی مانند استقلال مربی بزرگ میخواهد. فرهاد بهتر است خودش پافشاری برای نفر اول بودن نداشته باشد و خود او مدیران این تیم را به اوردن مربی خارجی جدید ترغیب کند، مجیدی وقتی دارد میبیند که مدیران ورزشی وقتی در شرایط فشار قرار میگیرند اول قربانی  کسی نیست جز جناب سرمربی ، پس  بهتر است فرهاد خودش را قربانی بعدی مدیران این تیم نکند ، چون استقلال تیم آزمون و خطا نیست شاید بهتر بود خود را جای دیگر محک بزند تا اشتباهاتش و  کسب تجربیات مربیگری برایش تاوان سنگینی در پی نداشته باشد.

چهار؛ اگر مجیدی انتخاب مدیران این تیم برای فصل بعد بود ، بهتر است حداقل اگر جنمی از او در این قامت دیدیم ، و نتایجی قابل قبول کسب کرد به او وقت بدهید و رویش سرمایه گذاری کنید. درست مانند قرار داد سه ساله با قلعه نویی که پس از سال سوم این تیم را قهرمان کرد که نتیجه این سرمایه گذاری دو بار دیگر به دست آوردن مقام قهرمانی  و پدید آمدن یکی از بهترین مربیان فوتبال ایران . قلعه نویی هم اگر در همان سال اول برکنار میشد ، شاید هیچوقت به این درجه نمیرسید و استقلال همین سه جام را هم نداشت .

 

۱۱ ۲  
آی اسپورت
2019-05-10 12:15:00
نظر دهید

۲ نظر
شاهین کیا
جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۳:۰۴
برادر جان قلعه نوعی محصول مدیریت مدیری کارامد بنام دکتر قریب بود به یاد بیاورید که دکتر قریب تیم ورشکسته و در هم ریخته استقلال سال 81 را تحویل گرفت تیمی که در رده سیزدهم جدول لیگ را به پایان برد و در پایان فصل نیمی از ستاره هایش از ان تیم جدا شدند دکتر قریب هیچ هزینه عجیب و غریبی نکرد و با مدیریت محکمش پشت امیر ایستاد استقلال امسال بیش از مدیر و مربی و بازیکن دکتر قریب را می خواهد!
ملوانی
شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۸:۰۹
اون افتتاحیه بوف کور اینجا چی میگه؟ چرا تو متن نیست؟ شما چرا اینقدر خزید؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر