فهرست
صعود در AFC؛ سهمیه باشگاهی ایران زیاد می‌شود
صعود در AFC؛ سهمیه باشگاهی ایران زیاد می‌شود

صعود در AFC؛ سهمیه باشگاهی ایران زیاد می‌شود

آی اسپورت - سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز رنکینگ مسابقات باشگاهی خود را برای مدت چهار ساله به روز رسانی کرد که طبق آن ایران در رده چهارم قاره کهن بعد از چین، قطر و کره جنوبی قرار گرفت. هم‌چنین ایران در غرب آسیا نیز بعد از قطر در رده دوم و بالاتر از کشورهای امارات و عربستان قرار دارد. این مدت زمانی برای سال‌های 2016،2017،2018 و 2019 است و با توجه به امتیازات کسب شده در رده باشگاهی، این رتبه استثنایی نصیب ایران شده است.

ملاک‌های امتیاز بندی در رده بندی، آخرین رتبه تیم ملی در رنکینگ فیفا و هم‌چنین نتایج باشگاهی در لیگ قهرمانان آسیا است. همانطور که طبق جدول دیده می‌شود بیشترین امتیاز در سال 2018 برای ایران به دست آمد. جایی که تیم ملی در جام جهانی خوش درخشید و رتبه اول آسیا را در اختیار داشت و از طرفی پرسپولیس با صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا، نایب قهرمانی قاره کهن را به دست آورد. 2017 هم برای ایران سال طلایی به شمار رفته است. تیم ملی در این سال به عنوان اولین نماینده آسیا راهی جام جهانی روسیه شد و از طرفی دیگر پرسپولیس تا مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان پیش رفت و با شکست مقابل الهلال از مسابقات حذف شد.

1
1

البته نکته مهم این است که در این رده بندی تنها میزان موفقیت تیم‌های باشگاهی تاثیر داشته و امتیاز بندی فیفا و رتبه خوب تیم ملی علی‌رغم درج در جدول تاثیر صفر درصدی داشته است. با توجه به همه این اوصاف بهترین امتیاز در سال 2019 برای فوتبال ایران است و حالا بالاتر از سایر رقبا قرار گرفته‌ایم. در این دوره از لیگ قهرمانان سه نماینده ایران وضعیت متفاوتی را تجربه می‌کنند. ذوب‌آهن در گروه نسبتا سختی که دارد صدرنشین است و از طرف دیگر استقلال در گروه مرگ با شکست الهلال امید زیادی برای صعود دارد. پرسپولیس نیز با شکست الاهلی عربستان بار دیگر در کورس قرار گرفته و همین باعث شده تا از لحاظ امتیازی رکورد شکن ظاهر شویم.

اگر این رنکینگ ملاک سهمیه بندی برای فصل بعد لیگ قهرمانان باشد، سه سهمیه مستقیم در اختیار فوتبال باشگاهی ایران برای حضور در بزرگترین تورنمنت باشگاهی قاره قرار می‌گیرد. البته که کمیته مسابقات برای تعیین سهمیه ملاک‌های دیگری از جمله بیلان مالی باشگاه‌ها، وضعیت استادیوم و تماشاگران را در نظر خواهد گرفت و طبق آن میزان سهمیه کشورها را مشخص می‌کند. در حال حاضر سهمیه ایران برای حضور در لیگ قهرمانان دو تیم به صورت مستقیم و دو تیم در پلی آف است و باید دید برای سال آینده تغییر پیدا می‌کند یا خیر.

ورزش 3

۴ ۱  
آی اسپورت
2019-04-15 22:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
یه ایرانی
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۲۳:۲۸
گل و سنبل های عزیزی که هنوز با اینکه شغال رفته اما موس موس میکنید .

نتایج تیم ملی هیچ تاثیری ؛ تاکید میکنم هیچ تاثیری بر جدول رقابت باشگاه های آسیا نداره و اگر امروز ایران امتیاز مناسبی به دست آورده ؛ فقط و فقط بخاطر کیفیفت بسیار عالی | پرسپولیس | با سرمربیگری " برانکو ایوانکوویچ " به همراه تلاش دیگر باشگاه های خوب ایران هستش .
یعنی اگر پرسپولیس در 2017 به نیمه نهایی نمیرسید ؛ در 2018 به فینال راه پیدا نمیکرد الان باز ما در پایین جدول قرار داشتیم .

پس خبرمالان ورزشی وطن فروش برای هر موفقیت فوتبال ایران ؛ این تیم ملی تحت هدایت شغال رو که هیچ دستاوردی نداشته نچسبونین.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر