فهرست
رونمایی از بلک لیست یحیی؛ این 4 نفر
رونمایی از بلک لیست یحیی؛ این 4 نفر

رونمایی از بلک لیست یحیی؛ این 4 نفر

آی اسپورت - در حالی که چیزی به باز شدن پنجره نقل و انتقالات زمستانی در فوتبال ایران نمانده است مدیران باشگاه پرسپولیس خیلی سریع به سراغ لیست یحیی گل محمدی رفتند و مهدی ترابی را پس از اینکه قرارداد خود را با العربی قطر فسخ کرد به جمع نفرات این تیم اضافه کردند و بعید نیست پرسپولیس در پنجره نقل و انتقالات، خریدهای دیگری هم داشته باشد. به صورت همزمان، احتمال خروج چند بازیکن از پرسپولیس نیز وجود خواهد داشت. گفته می شود لیست خروجی‌های احتمالی یحیی و تیمش، با ۶ بازیکن ساخته شده و به نظر می‌رسد بین دو تا سه نفر آنها در همین پنجره نقل و انتقالات، باشگاه را به مقصد دیگری ترک خواهند کرد.

یحیی که اولویت خود را روی تقویت خط دفاع این تیم گذاشته است در جلسه با مدیران باشگاه پرسپولیس روی این مساله و جذب بازیکن توانمند تاکید کرده است و در روزهای گذشته اسامی مختلفی اطراف این باشگاه شنیده شده است اما آنچه مشخص است یحیی روی خروج نام چند بازیکن از لیست این تیم در نیم فصل به قطعیت رسیده است و بازی های این تیم در هفته های گذشته و اخباری که از تمرینات این تیم به گوش می رسد نشان از خروج بازیکنانی دارد که از عملکرد آنها در این تیم رضایت ندارد و یا به این بازیکنان اعتقادی ندارد.

 

محمد انصاری

از شروع فصل، حتی یک دقیقه هم برای پرسپولیس به میدان نرفته است. محمد انصاری پس از دومین مصدومیت بسیار سنگین دوران ورزشی، دیگر جایی در پرسپولیس نداشته و حتی پس از مصدومیت همزمان سیدجلال و کنعانی، یحیی گل‌محمدی حاضر نشده روی این بازیکن ریسک کند و او را بازی بدهد. در شروع فصل هم گل‌محمدی اعتقاد چندانی به حفظ انصاری نداشت و مدت زیادی طول کشید تا سرنوشت این بازیکن در باشگاه مشخص شد. با وجود ماندگار شدن در تیم، انصاری مدت زیادی از دید هوادارها خارج بوده و بعید نیست در پنجره نقل و انتقالات بعدی، تیم را به مقصد دیگری ترک کند. شاید قرمزها از انصاری برای معاوضه با مهره دیگری بهره ببرند.

 

آرمان رمضانی

خودش اعتقاد دارد که هنوز فرصت کافی را برای اثبات توانایی‌هایش در پرسپولیس نداشته اما هواداران و اعضای کادر فنی باشگاه، طور دیگری فکر می‌کنند. آرمان هنوز حتی یک گل با لباس قرمز به ثمر نرسانده اما تا دل‌تان بخواهد، موقعیت ایده‌آل و مطلوب از دست داده است. خیلی زود معلوم شد که رمضانی نمی‌تواند یک مهاجم فیکس برای پرسپولیس باشد. پس از سپری شدن زمان بیشتر، او حتی به عنوان یک مهره ذخیره هم قابل اعتماد نشان نداد. پرسپولیس در خط حمله، به یک مهاجم به مراتب زهردارتر از آرمان نیاز دارد و به همین خاطر قرار گرفتن او در فهرست مازاد باشگاه، کاملا قابل پیش‌بینی به نظر می‌رسد. قرمزها تا امروز فرصت خوبی در اختیار رمضانی قرار داده‌اند اما او نتوانسته خودش را به اثبات برساند و با این روند، جدایی از باشگاه سرنوشت کاملا محتملی برای این بازیکن خواهد بود.

 

علی شجاعی

در کنار آرمان رمضانی، یکی از دو خریدی به شمار می‌رود که هنوز نتوانسته خودش را در پرسپولیس به اثبات برساند. نفراتی مثل سعید آقایی، میلاد سرلک، حامد لک و عیسی آل‌کثیر خیلی زود با تفکرات مربی تیم جفت و جور شدند اما شجاعی با وجود بازی در چند پست مختلف، هنوز نتوانسته در پازل تاکتیکی یحیی جا بگیرد. علی شجاعی نه به عنوان مهاجم، نه در قامت هافبک و نه در جایگاه مدافع کناری، نمایش ایده‌آلی در پرسپولیس نداشته است. بهترین خاطره پرسپولیسی‌ها از او، پنالتی پایانی‌اش در جدال نیمه نهایی لیگ قهرمانان با النصر بوده اما اگر این یک لحظه خاص را کنار بگذاریم، شجاعی لحظه موفقیت‌آمیز دیگری در پرسپولیس نداشته و نتوانسته خودش را در حد و اندازه‌های این جایگاه نشان بدهد.

 

آریا برزگر

هواداران پرسپولیس نام این فوتبالیست جوان را بارها و بارها شنیده‌اند اما هرگز بازی کردنش را در ترکیب اصلی ندیده‌اند. آنچه مشخص است یحیی به آریا بازی نمی‌دهد، خروج قرضی این بازیکن جوان از پرسپولیس، می‌تواند هم به سود خودش و هم به سود باشگاه باشد. به نظر می‌رسد آریا در شرایط فعلی به چنین تجربه‌ای نیاز دارد تا بتواند فرصت بازی بیشتری به دست بیاورد و این بار در قامت یک بازیکن تثبیت‌شده به باشگاه برگردد.

فوتبالی

۱۵ ۲  
آی اسپورت
2021-02-09 22:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
دوپینگ جعل تاج
سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹، ۲۲:۵۱
چیا قوادی بیشرف
۴
اسمان
چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹، ۰۰:۲۴
در دفاع چپ محمدانصاری بهتر از اقایی هست.گل محمدی جرات ریسک وتعویض نداره.چطور میشه برانکو با دانش زیاد فوتبالی سه سال از انصاری فیکس استفاده میکرده.ولی یحیی قبولش نداره.به اریا برزگر یک دقیقه بازی نداد.تا ببینه چندمرده حلاجه
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر