فهرست
ترنسفرهای تابستانی سری آ: از برایان تا فابین
ترنسفرهای تابستانی سری آ: از برایان تا فابین

ترنسفرهای تابستانی سری آ: از برایان تا فابین

آی‌اسپورت – جام جهانی تمام تمرکز جهان فوتبال را در یک ماه اخیر به خودش متوجه کرده بود. اما در حالیکه فرانسه مسیر قهرمانی را در روسیه طی می‌کرد باشگاه‌های اروپایی مشغول آماده‌سازی خودشان برای فصل جدید بودند. در این میان رم یکی از شلوغ‌ترین پنجره‌های نقل و انتقالات را تجربه کرد.

جالوروسی که حالا مونچیِ جادوگر در زمینه استعدادیابی را در اختیار دارد پروژه بازسازی تیمش بعد از یک فصل درخشان در چمپیونز لیگ را شروع کرده و در همین تابستان 10 بازیکن جدید به خدمت گرفته. در خروجی باشگاه هم البته بسته نمانده و شاهد ترک دو تا از کلیدی‌ترین مهره‌های تیم بوده: الیسون بکر و راجا ناینگولان.

الیسون حالا به عنوان گرانقیمت‌ترین دروازه‌بان تاریخ راهی لیورپول شده و پیراهن شماره یک رم را فعلا خالی گذاشته. آخرین اخبار از جمع جالوروسی حاکی از علاقه باشگاه به خرید پتر چک از آرسنال است. اگر این انتقال صورت نگیرد رمی‌ها باید همچنان دنبال جانشینی برای گلر برزیلی‌شان باشند. اما در مورد ناینگولان که راهی اینتر شده به نظر می‌رسد اوزبیو دی فرانچسکو جانشینش را پیدا کرده است.

دی فرانچسکو بعد از اینکه فصل پیش لورنزو پلگرینی را با خودش از ساسوئولو به پایتخت برد، این تابستان هم یکی دیگر از شاگردان سابقش از جمع نرووردی را راهی رم کرده. درسته که ناینگولان فوتبالش در ایتالیا را به عنوان یک هافبک دفاعی شروع کرد، اما در چند فصل اخیر و به خصوص بعد از بازگشت لوچانو اسپالتی به رم تاثیر این ستاره بلژیکی روی بعد هجومی تیم بالاتر و بالاتر رفت و او عملا بدل به هافبکی گلزن شد، نقشی که حالا باید برایان کریستانته بازی کند.

ستاره 23 ساله ساسوئولو که انتظار می‌رود بزودی جایی برای خودش در برنامه‌های اصلی روبرتو مانچینی برای تیم ملی هم باز کند فصل پیش در سری آ و یوروپا لیگ 12 گل برای تیمش زد. کریستانته هم قادر به بازی در خط میانی سه نفره به عنوان یکی از شاتلرها است و هم می‌تواند نقش شماره 10 را برای تیمش بازی کند. این چند پسته بودن کریستانته کمک زیادی به دی فرانچسکو در دومین فصل حضورش روی نیمکت جالوروسی خواهد کرد.

دیگر رقیب اصلی یوونتوس برای جلوگیری از فتح هشتمین اسکودتوی پیاپی هم تابستانی پر از تغییر را پشت سر گذاشته، که مهمترینش قطعا رفتن مائوریتزیو ساری و آمدن کارلو آنچلوتی بوده. از تجربه‌ای که ساری با امپولی و علاقه‌اش به شاگردان سابقش داشت مشخص بود اولین، و شاید تنها درخواست او از باشگاه جدیدش بردن چندتا از ستاره‌های پارتنوپی به استمفورد بریج باشد. این اتفاق برای جورجینیو رخ داد و البته خشم اورلیو دی لورنتیس را هم به همراه داشت. مالک باشگاه ناپولی به مربی سابقش پرخاش کرده که انگار قصد دارد کل تیم را با خودش به لندن ببرد.

به هر صورت آنچلوتی جدا از این دعواها وظیفه ساختن تیم خودش در ناپل را دارد و به نظر می‌رسد یکی از سنگ بناهای این دوران جدید در سن پائولو فابین روئیز پنیا باشد. فابین 22 ساله که از بتیس راهی ناپولی شده هافبکی تکنیکی و بسیار باهوش است که قدرت بالایی در حفظ توپ در فضاهای بسته میانه زمین دارد. او فصل پیش در لا لیگا 6 پاس گل داد و به صورت میانگین در هر 90 دقیقه 70.5 پاس، 2.3 دریبل و 2.8 تکل داشت.

ناپولی در این تابستان خریدهای دیگری هم داشته، از جمله سیمونه وردی از بولونیا و آماتو چیچیرتی از بنونتو. اما فابین با مبلغ 27 میلیون پوند در حال حاضر گران‌ترین خرید دوران کارلتو در سن پائولو به حساب می‌آید، رکوردی که البته بعید است تا بسته شدن پنجره نقل و انتقالات تابستانی پا بر جا بماند.

۱    
آی اسپورت
2018-07-23 12:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر