فهرست
فرمول یک روسیه 2017؛ اولین برد والتری بوتاس
فرمول یک روسیه 2017؛ اولین برد والتری بوتاس

فرمول یک روسیه 2017؛ اولین برد والتری بوتاس

 آی‌اسپورت- والتری بوتاس راننده ی تیم مرسدس توانست با برد گرندپری روسیه، اولین برد دوران حرفه ای خودش در فرمول یک را رقم بزند. در رده ی دوم نیز با فاصله ۰٫۶۱۷ ثانیه ای، سباستین فتل قرار گرفت و کیمی رایکونن با به‌دست آوردن رده سوم پس از مدتی طولانی به روی سکو رفت.

تمام اتفاقات مسابقه فرمول یک روسیه

قبل از شروع مسابقه اعلام شد که مشکل نشت آب که در موتور مکس ورشتپن و در تعیین خط به وجود آمده بود، رفع شده است و نیازی به تغییر موتور نیست و کار در زمان بسیار خوبی به پایان رسیده است.

می توان گفت که تمام راننده ها برای شروع مسابقه از لاستیک های الترا سافت بهره می بردند.

ماشین ها برای دور وارم آپ یا همان گرم کردن لاستیک ها وارد پیست می شوند. در ردیف اول استارت مسابقه به ترتیب سباستین فتل و کیمی رایکونن از تیم فراری و در ردیف دوم والتری بوتاس و لوییس همیلتون از تیم مرسدس قرار داشتند.

فرناندو آلونسو در مسیر پیست متوقف شد! قبل از اینکه مسابقه شروع شود، گرندپری روسیه برای او به پایان رسید. او ماشین را در ورودی پیت لین و در میانه پیست پارک کرد و از ماشین خارج شد.

پرچم زرد: مسابقه با تاخیر شروع شد. و تا زمانی که ماشین آلونسو از پیست خارج شد، راننده ها به وارم آپ مشغول بودند.

مسابقه فرمول یک روسیه ۲۰۱۷ رسما آغاز شد.

در ابتدا فتل رهبری خود را حفظ کرد ولی در پیچ شماره ۲ والتری بوتاس جایگاه او را از آن خود کرد.

لنس استرول در پیچ شماره ۴ اسپین شد.

رومن گروژان و جولین پالمر برخورد می کنند و از مسابقه خارج می شوند و سیفتی کار به پیست می آید.

دوباره مسابقه از سر گرفته می شود. و چهار نفر اول مسابقه، بوتاس، فتل، رایکونن و همیلتون می باشند.

با دودی که از ماشین دنیل ریکاردو خارج می شد، به نظر می رسد که او مشکلی با ترمز ها دارد. در نهایت او به گاراژ بر می گردد و مسابقه روسیه نیز برای او به پایان می رسد.

به کوین مگنوسن و استافل وندورن برای محدودیت مسیر در پیچ شماره ۲، پنج ثانیه پنالتی تعلق گرفت.

با گذشت ۱۲ دور از مسابقه، بوتاس همچنان به فاصله گرفتن از سباستین فتل ادامه می دهد. در هر دور فاصله او با فتل بیشتر و بیشتر می شود. لازم به ذکر است که والتری بوتاس تا به حال هیچ گرندپری را نبرده است و برد او در سوچی می تواند برای او لحظه ای تاریخی باشد.

به نظر می رسد که راننده های تیم مرسدس، به خصوص لوییس همیلتون با مشکل حرارت دست و پنجه نرم می کنند.

پاسکال ورلاین به پیت آمد و دوباره از لاستیک های الترا سافت استفاده کرد. در ادامه نیز ماسا برای تعویض لاستیک می آید. مگنوسن نیز برای تعویض لاستیک می آید و ۵ ثانیه پنالتی خود را انجام داد و سپس به پیست بازگشت. آنها از لاستیک ها سوپر سافت استفاده کردند.

در دور ۲۴ هم سباستین فتل شروع به کم کردن فاصله ی خود با والتری بوتاس می کند. کیمی رایکونن نیز که در رده ی سوم قرار دارد، سعی دارد که فاصله ی خودش با همیلتون رده چهارمی را بیشتر کند.

والتری بوتاس برای تعویض لاستیک رفت و با پیت استاپی تمیز و عالی در رده چهارم به مسابقه برگشت. او اولین نفر از چهار نفر برتر مسابقه بود که برای پیت استاپ آمد. بعد از او نیز کیمی رایکونن و لوییس همیلتون برای تعویض لاستیک آمدند. تا به اینجای کار، فتل در صدر قرار دارد و به دنبال او والتری بوتاس، کیمی رایکونن، لوییس همیلتون و مکس ورشتپن قرار دارند.

سباستین با تعویض لاستیک خود به لاستیک سوپر سافت در خروج از پیت در جلوی هم تیمی اش، کیمی رایکونن بیرون می آید و در رده دوم قرار می گیرد.

برای چندین دور متوالی اتفاق خاصی رخ نداد و تنها شاهد نزدیک شدن سباستین فتل به والتری بوتاس بودیم.

گویا فیلیپه ماسا به دلیل پنچری لاستیک به پیت رفته.

در نهایت والتری بوتاس در ۸۱ مین مسابقه ی خودش توانست اولین پیروزی خودش در فرمول یک را به‌دست می آورد.

  ۱  
آی اسپورت
2017-05-01 02:38:00
نظر دهید

۱ نظر
رضا عظیم
دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۰:۵۳
دوستان آی اسپورتی کلا یه عده گنگ و کرن یا اینکه خودشون رو خر فرض کردن ؟ این برای چندین بار هست که نسبت به کپی برداری مطالب از سایت ما اقدام می کنید و هیچ اسمی از منبع نمیبرید . بعد از اینکه یکی از این کامنت ها میذاریم یه مطلب رو با منبع میزنید دوباره از مطلب بعدی همون آش و همون کاسه حالا این دفعه میبینم بازم شوخی داریم باهاتون یا نه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر