فهرست
استقلال؛ تیم دوست‌نداشتنی دولت تدبیر و امید
استقلال؛ تیم دوست‌نداشتنی دولت تدبیر و امید

استقلال؛ تیم دوست‌نداشتنی دولت تدبیر و امید

آی اسپورت - اگر کسی جملاتی همانند «سیاست در ورزش معنا ندارد» یا «فوتبال ایران سیاسی نیست» را باور داشته باشد یک‌جای کار ایراد دارد، خصوصا اگر چنین نظریه‌هایی مربوط شود به پایتخت‌نشینان سرخابی. حکایت تیم‌های حکومتی استقلال و پرسپولیس که مدت‌هاست از روی سکوها کشیده شده است به اظهارنظر پیشکسوتان. اتفاقی که هرگز آنطور که باید توسط مطبوعات ورزشی کشورمان به آن اهمیت داده نشد. اما پاسخ دادن به این شبهه که چرا مطبوعات و رسانه به این مساله که باعث خشونت، آشوب، تجمعات اعتراض‌آمیز، و حتی در پاره‌ای موجب قتل و زندان در میان هواداران شده است ورود نکرده جای تامل و بررسی دارد. گرچه اعتقاد بر این بود که سوا از مطبوعات ورزشی، روزنامه‌نگاران حوزه سیاسی و اجتماعی هم به این عصر که می‌توان آن را «عصر غم‌انگیز ورزش» تعبیر کرد ورود کنند.

در فصول گذشته شاهد اتفاقاتی بوده‌ایم که رد سیاست در فوتبال آنقدر به وضوح نمایان بود که صدای خیل عظیمی از هواداران را هم در پی داشت. شکاف آشکاری که میان استقلال و پرسپولیس به بار آمد ماحصل نگاه تبعیض‌آمیزی بود که دولت جناب رییس‌جمهور، و وابستگان سیاسی به فوتبال تزریق کردند. و همه چیز آنقدر شفاف بود که باشگاه پرسپولیس با یک سبد گل به استقبال رییس‌جمهور، سید عباس عراقچی و دیگر بزرگان دولت تدبیر و امید برود. شوری این قضایا آنقدر درآمده بود که روزنامه پیروزی که خود را وابسته به باشگاه پرسپولیس می‌داند در تیتر نوزده دی‌ماه ۱۳۹۷، در جمله‌ای تامل برانگیز، دیالوگ محرمانه وزیر ورزش را روی جلد می‌برد: «صندلی‌ام را بخواهید ولی علی‌پور را نه». منظور روشن است، مقام عالی ورزش جناب مسعود سلطانی‌فر و یکی از افراد کابینه دولت رییس‌جمهور، حجت را بر باشگاه ریزه‌اسپور ترکیه اینگونه به پایان می‌رساند. رویدادی که باعث شد یک سوال تکراری دوباره امان هواداران را بدرد، که چرا ذره‌ای از این عشق و علاقه به دیگر تیم پایتخت معطوف نشد؟ مگر استقلال وابسته به این دولت نبود؟ پس چرا یک تیم سلاخی، و صندلی برای دیگری؟ از این دست اتفاقات تاسف‌برانگیز آنقدر تکرار شده است که صفحه اینستاگرام وزیر ورزش همان‌اندازه که مورد الطاف سرخ‌پوشان قرار می‌گیرد همان اندازه توسط تیفوسی‌ها ریپورت شود. نه آنکه علاقه وزیرورزش به پرسپولیس یک نکته منفی تلقی شود، هرگز. اما هواداران استقلال انتظار دارند نگاه‌ دولت به سرخابی‌ها کمی متعادل‌تر باشد، آیا می‌توان به آنها گفت این تقاضا عقلانی نیست؟

 ۱

برگردیم به چند ماه پیش. چگونه ممکن است که مدیرعامل آبی‌ها که با دستور مستقیم وزیر ورزش نیامده، مصاحبه آتشین می‌کند و علنا برای مامه‌تیام خط‌ونشان می‌کشد؟ چگونه باید این واقعیت را به هواداران گفت که تیام و سرور جپاروف درست زمانی که با مدیرعامل پیشین -افتخاری- به توافق می‌رسند همه چیز به شکل اعجاب‌آوری برهم می‌خورد؟ یک تیم از هم پاشیده، و پنج شش بازیکن اصلی که آسیا را مدهوش سبک و سیاق خود کرده بودند آنگونه از استقلال رانده می‌شوند که استقلال تنها یک هفته به آغاز بازی‌ها با پنج بازیکن دوران آماده‌سازی خود را می‌گذراند. مقطعی که اگر از کوران مسابقات مهم‌تر نباشد بدون تردید کم‌اهمیت‌تر هم نخواهد بود. استقلال، تیم دوست‌نداشتنی وزارت‌ورزش هر چیزی که آغاز شده و نشده را با هم می‌بازد، و مطبوعات نه تنها به این مساله ورود نمی‌کنند بلکه در عین ناباوری از گران‌قیمت‌ترین استقلال دهه جلدها را می‌بندند. با رایزنی رییس‌جمهور و اردوغان، یک آبروریزی ملی تبدیل می‌شود به وحدت ملی، و از سویی دیگر استقلال در عین ناباوری فصل نقل و انتقالات را به تیم محروم‌شده، رفت‌وبرگشت می‌بازد.

امروز که وضعیت کشور و معیشت اسفناک مردم را نگاه می‌کنیم بیشتر به آن روزها برمی‌گردیم، به روزی که جناب رییس‌جمهور و دولت‌مردان عزیزمان از روابط دیپلماتیک و بین‌المللی‌شان در راستای سطحی‌ترین مسائل جامعه -فوتبال- پرده برداشتند. اما این پایان تمام حمایت‌های بین‌المللی که دیگر به صورت رسمی انجام می‌گرفت نبود. زیرا اتحاد جمعی دولت تدبیر و امید تازه جریان گرفته بود. دیکته کردن اعتقادشان به عموم فوتبال‌دوستان. حمایت‌های عجیب از پرسپولیس، که به جرات می‌توان گفت حتی فوتبال ملی ایران هم تا به امروز چنین فضایی را تجربه نکرده بود. یک مسیر که همان‌اندازه یک‌طرفه بود همان‌اندازه هم بی‌رحمانه بود.

استقلال سوا از دو قهرمانی در آسیا که یک اعتبار برای ایران به ارمغان آورده بود، فصل ۲۰۱۳ با امیر قلعه‌نویی به نیمه‌نهایی جام باشگاه‌های آسیا می‌رسد، البته فصول اخیر تیم‌های غرب از این شانس بزرگ برخوردار نبودند که تا مسابقه نهایی با تیم‌های شرق دیدار نکنند. استقلال پس از گذر از بوریرام تایلندی که آن‌سال گران‌قیمت‌ترین تیم‌ آسیا لقب گرفته بود در دیدار نیمه‌نهایی به مصاف سئول کره‌جنوبی می‌رود. مطبوعات به این دیدار آنطور که باید نگاه ندارند، حتی در فضای مجازی تصاویر پرچم‌های کره‌ای مورد غضب اصحاب رسانه قرار نمی‌گیرد، اتفاقی که امروز شاهد هستیم با پرچم ژاپن رنگ و بوی عجیبی در جراید به خود می‌گیرد. آن روزها صدا‌وسیما هیچ نماهنگ و کلیپی برای آبی‌ها به تصویر نمی‌کشد، هیچ برنامه اختصاصی‌ای برای یک‌دل کردن هواداران وجود ندارد، نماینده‌های مجلس ذره‌ای از دلواپسی‌هایی که برای پرسپولیس فصول اخیر را داشتند را برای استقلال ۲۰۱۳ ندارند. مجری‌ها از رشادت، شهدا و استقلال ایران‌زمین نمی‌گویند، هیچ گزارشگری به کرات میکروفون را نمی‌گیرد و از شرافت و وطن‌پرستی حرفی نمی‌زند، هیچ برنامه‌ای در صداوسیما لحظه‌شماری برای فینالیست‌شدن ندارد. دولت‌مردان، فینالیست‌شدن احتمالی آبی‌ها را جای آنکه افتخارآمیز تلقی کنند، یک «سرگرمی» برای هواداران استقلال قلمداد می‌کنند، و این استقلال است که در تمامی این فصول وقتی در آسیا به میدان می‌رود نام آن با پسوند «تهران» از تلوزیون ملی درج می‌شود. همان‌طور که اصفهانی‌های ذوب‌آهن و ‌سپاهان به فینال آسیا رسیدند اما پیش از آنکه در قامت ملی به یک بی‌مهری و قدرنشناسی نزدیک شویم، تبعیض را لمس می‌کنیم. تبعیضی که آنقدر آشکار است که صدای پیشکسوتانی که همواره مورد احترام تمامی فوتبال‌دوستان بوده را هم درآورده است، از هادی طباطبایی تا این اواخر محمد تقوی. برای آنکه یک‌طرفه نگاهی به این قضایا نداشته باشیم یک‌بار دیگر روزهایی که پرسپولیس در نیمه‌نهایی مقابل السد، و سپس راهی فینال شد را مرور کنیم. نمایندگان مجلس وارد شده‌اند، گزارش‌گران به بهانه «فوتبال ملی» پرسپولیس را یکه‌تاز ایران جلوه داده‌اند، مدارس و ادارات اغلب تعطیل می‌شوند، از مقامات کشوری پیگیری برای تعطیلی روز شنبه مخابره می‌شود. اخبار سراسری صداوسیما با لبیک پرسپولیس آغاز می‌شود، مقامات دولت آنگونه در وصف پرسپولیس می‌نویسند که انگار محرومیت از نقل و انتقالات یک ظلم وهابی بوده باشد، مجریان دیگر هیچ خطوط قرمزی ندارند، رسما پرسپولیس به عنوان نماد ملت یاد می‌شود. حتی بعضی از مجریان در توهینی آشکار اعلام می‌کنند «تیم‌ملی چیه، تیم‌ملی ما پرسپولیسه» و خنده حضار در استدیو. پرسپولیس آن روزها به طور رسمی نه تنها بالاتر از استقلال ایستاده بود، بلکه از لحاظ حمایت، تیم‌ملی کشور هم به گرد پایش نمی‌رسید. صدای هیچ اعتراضی پخش نمیشد و اگر در لفافه چنین هم میشد رسانه علنا با جمله «هر ایرانی که شرافت داشته باشه عاشق پرسپولیسه» و یا «وطن‌پرستان واقعی دوست دارن پرسپولیس برنده بشه» حجت را بر هوادارانی که آشوب‌گر تعبیر می‌شدند را تمام کرده بودند. پس مساله روشن است؛ بیست، سی میلیون هوادار استقلالی، تراکتوری، سپاهانی و... نه بویی از شرافت برده‌اند و نه وطن‌پرست هستند. و امروز پرچم ژاپن نمادی‌ست برای آن دروغ‌ها. و این نماد مطمئنا در تمام استادیوم‌های کشور که پذیرای پرسپولیس باشد رویت خواهد شد.

 ۲

پرسپولیس مقابل فولاد شکست خورد. فوتبال است دیگر. گاهی روز خوب یک تیم نیست، توپ‌ها نمی‌رود آنطور که باید. به قول فوتبالی‌ها روی پاها نمی‌نشینند. اما فولاد قطبی، در روزی که سیستم و تعویض‌های برانکو ایوانکوویچ آنگونه که باید جواب نداد، با شایستگی ۳ امتیاز را در خوزستان نگاه داشت.‌ اما پایان دیدار چه شد؟ حملات از گلر ملی‌پوش تا کاپیتان پرسپولیس به داور، سازمان لیگ و فدراسیون باعث تعجب همگان شد. که چه شده است؟ پنالتی فولاد مشکوک بوده و داور مسابقه ۲۶ ثانیه زودتر در سوت خود دمیده است! طبق گفته کارشناسان داوری پنالتی فولاد با توجه به کیفیت تصویربرداری درست تلقی می‌شود. اما در مورد صحنه بحث‌برانگیز نیمه اول و آفساید بازیکن فولاد کسی چیزی نمی‌گوید. در مورد درگیری تاسف برانگیز بازیکنان پرسپولیس در پایان نیمه اول و انتهای بازی کسی چیزی در یاد ندارد. بلافاصله جناب پندار خمارلو کنفرانس مطبوعاتی را به جنجال می‌کشد که وامصیبت‌ها؛ «این وضعیت قابل تحمل نیست، اینگونه نمی‌شود ادامه داد» باورتان می‌شود؟ داوری شده است سیبل یک بازی حیثیتی، سازمان و مقامات کشوری یک شبه از لقب ناجی تبدیل می‌شوند به سپر دفاعی برانکو ایوانکوویچ، که بازی فصل را به افشین قطبی باخته است. اما این پایان کار نیست زیرا سیدجلال حسینی پس از این دیدار مصاحبه می‌کند و در بخشی از صحبت‌های خود اذعان دارد «ما تیم مردمی هستیم، از بالا دستور داده‌اند و  می‌خواهند نابودمان کنند». پیش از آنکه در مورد صحبت‌های آقای کاپیتان چیزی بگوییم، باید اظهار داشت در مورد داوری که بیست سی ثانیه زودتر در سوت خود دمیده باید انتقاد کرد، باید به داوران تذکر داد که وقت اضافه را درست لحاظ کنند اما آقای سیدجلال حسینی؛ راستی چرا پس از هفته پیش مقابل سپیدرود همه چیز خوب و ایده‌آل از نظرتان جلوه داده بود؟ مگر تمامی کارشناسان داوری اعتقاد نداشتند پنالتی رشتی‌ها گم شد؟ مگر مردم ندیدند گل هم‌تیمی‌هایتان هم مردود بود؟ این صحبت‌ها و اتفاقات عجیبی که پس از کوچک‌ترین اشتباه داور در قبال پرسپولیس پیش می‌آید را باید در تاریخ ثبت کرد. مشخص نیست نام این اتفاقات و بیانیه‌ها را چه می‌توان گذاشت. وقتی کاپیتان اینگونه می‌گوید چه انتظاری دیگر باید از هوادار داشت؟ راستی مرداد ۹۷ یادتان می‌آید؟ فولاد مهمان پرسپولیس. یادتان می‌آید چه افتضاحاتی به بار آمده بود؟ عرب‌های عزیز خوزستان آنگونه هتک‌حرمت شدند که در فاصله ۲۴ ساعت نظم جامعه مطبوعات و رسانه برهم ریخته بود، تکذیبیه‌ها می‌رفت و می‌آمد، حتی شاهد بودیم مصاحبه اختصاصی لیدرها هم روی خروجی‌ها قرار می‌گرفت. در آخر آنگونه بریدند و دوختند که هواداران خوزستانی مورد هیچ توهینی قرار نگرفته‌اند! و پایان این دروغ‌های رسانه‌ای، به بازی بعد پرسپولیس در خوزستان کشیده شد. جایی که استقلالی‌های خوزستان با سنگ و بطری پاسخ توهین‌های زشت هفته گذشته را دادند. (که صدالبته زشت بود) پس از آن دیدار حسین ماهینی در صفحه مجازی خود به لیدر باشگاه پرسپولیس می‌تازد و او را مسبب اتفاقات غدیر می‌داند. اتفاقی که تمام آن تردیدهای قومیتی استادیوم آزادی را به یقین تبدیل می‌کند. آن روزها کاپیتان‌های عزیز پرسپولیس هیچکسی را مواخذه نکردند، کسی ننوشت «بی‌حیا خوزستان مادر ایران است»، روابط‌عمومی باشگاه هیچ بیانیه‌ای سر نداد، و هیچ کنفرانسی با تاسف و آب‌دهان آغاز نشد. اما امروز حکایت فرق دارد، زیرا امپراتور سابق سرخ‌پوشان به پروفسور لیگ درس فوتبال داده است.

تیم‌مردمی نه حمایت وزیر را دارد نه دستی در مطبوعات و رسانه. تیمی که به گفته مدیرعامل خود با یک پول اشتباهی! برای پرواز خود به ژاپن چندین میلیارد هزینه می‌کند و در سویی دیگر تیمی که زمین تمرین هم ندارد. حال که از بالا دستور داده‌اند پرسپولیس نابود شود چرا قصه عاشقانه با وزارت ادامه دارد؟ چرا همواره توهم را آبی‌ها دارند؟ چرا هرگز هیچ نقدی از سوی جامعه سرخپوش به وزارت ورزش انجام نشد؟ چرا داوری‌هایی که به سود پرسپولیس بوده در کرنا نمی‌شود و چرا برای ۲۶ ثانیه آسمان به زمین می‌آید؟ به راستی چرا در تجمعات مصالحت‌آمیز هربار آبی‌ها بازداشت، و سرخ‌ها با شیرینی پذیرایی شدند؟

 ۳

امیدواریم نگاهی که به دو تیم محترم پرسپولیس و استقلال می‌شود از فصل آینده یک‌رنگ‌تر باشد. دیگر استقلال را با پسوند تهرانی و پرسپولیس را ایرانی به خورد مخاطب داده نشود، دیگر منافع ملی زیر سایه یک باشگاه لگدمال نشود، دیگر هیچ آقازاده‌ای از اتاق پدر، هواداران یک باشگاه را مورد توهین و تمسخر قرار ندهد، دیگر هیچ رسانه‌ای از تریبون ملی جار نزند تیم‌ملی ما پرسپولیس است، دیگر هیچ گزارش‌گری عدم حمایت از پرسپولیس را بی‌شرافتی تلقی نکند، دیگر هیچ رییس‌جمهوری فکر و ذهنش را معطوف بخشیده‌ شدن تخلف و آبروریزی یک باشگاه نکند.

باید هورا کشید برای این بازنده، که هیچ مطبوعاتی نداشت که سردبیرش از باران و عشق‌بازی‌ با پرسپولیس بنویسد، باید ایستاد برای تیمی که هیچ مجری‌ای را نداشت جای آنکه برای یکبار هم که شده از آبروریزی ملی بگوید اما مدام از پاهای خسته و پنجره‌های بسته بگوید، باید از این فوتبال دور شد وقتی که صداوسیمایش هم استقلال را سرراهی می‌پندارد. استقلال بازنده بزرگ اما سرافراز دولت تدبیر و امید بود. تیمی که خان‌هایش هم از دولت بهار و تا تدبیر و امید مورد شماتت قرار می‌گرفتند. درست شبیه آن روزی که سایت رجا‌نیوز، وابسته به دولت رییس‌جمهور پیشین بدترین توهین‌ها را نثار ناصر آبی‌ها می‌کند، شبیه روزگاری که منصور پورحیدری هم در لفافه بایکوت خبری می‌شود.

 ۴

از تیم فصل گذشته استقلال چه چیزی باقی مانده است؟ آیا غیر از این بود که استقلال به میمنت وزارت ورزش اردوی پیش‌فصل را از دست داد؟ آیا کسی تردید دارد که لیگ برای استقلال جسور وینفرد شفر به پایان رسیده بود؟ به چه کسی باید گفت استقلال تازه بسته شده است، چرا رسانه آنطور که باید به سوپرجام ورود نکرد؟ چرا امروز که کنفدراسیون cas جلسات محرمانه برای سوپرجام را برگزار می‌کند لرز از سازمان و فدراسیون رخنه کرده؟ به مردم بگویید دلیل استعفای عضو مدیریتی استقلال چه ارتباطی با سوپرجام دارد. چرا عضو سابق هیات‌مدیره باشگاه استقلال علنا وزیر ورزش را به مداخله‌های بیجا در امور استقلال متهم کرده است؟ چرا دیگر مطبوعات از حاج حسین ‌هدایتی مرثیه‌سرایی نکردند؟ در مورد سوپرجام چه چیزی جز یک ننگی که از تاریخ پاک نخواهد شد می‌توان نوشت؟ با چه قلمی باید نوشت که جام سوپرجام را در سازمان لیگ به کاپیتان سیدجلال حسینی و مدیر وقت باشگاه تحویل دادند. این آبروریزی چرا هرگز به مطبوعات و جلد روزنامه‌ها نرسید؟ جام حذفی چطور؟ آیا باز ورود کردن به آن منع دارد؟ به گواه کارشناسان یک پنالتی استقلال در مقابل سایپا می‌سوزد، در آنکه استقلال در مقابل سایپا در بعد فنی ضعیف ظاهر می‌شود هیچ ارتباطی به جامی که در آن لحظات تصمیم‌گیرنده هستند ندارد، آیا اهالی رسانه به پنالتی سوخته استقلال دامن زدند؟ اصلا اهمیت دادند که آخرین شانس استقلال برای کسب جام دزدیده شد؟ حکایت جالب‌تر هم می‌شود. پرسپولیس مقابل سپیدرود قرار می‌گیرد، پنالتی مسلم رشتی‌ها به گواه نظرات کارشناسان گرفته نمی‌شود، و از سویی دیگر در آخرین لحظات پرسپولیس با گل مردود، در جام باقی می‌ماند. این اتفاقات زمانی بحث‌برانگیز می‌شود که مطلع باشیم در بازی پرسپولیس مقابل سپیدرود از داوران پشت دروازه، برای برطرف کردن اشتباهات داوری استفاده شد. اما آخر داستان چه شد؟ استقلال با اشتباهات سهوی داور جام حذفی را از دست می‌دهد، و پرسپولیس در جام حذفی نگاه داشته می‌شود. در مورد مباحث داوری، بدون آنکه قضاوتی داشته باشیم رجوع می‌کنیم به برنامه نود. پرسپولیس در میان باشگاه‌هایی که سود کرده و استقلال میان تیم‌های متضرر از داوری قرار می‌گیرند. اما در این میان این سرمربی باشگاه پرسپولیس است که با جمله «حتی یک اوت هم تا الان برای ما نگرفتند» به شعور مردم توهین می‌کند، اما نکته آنجاست در آن کنفرانس مطبوعاتی، تمامی خبرنگاران در مقابل صحبت‌های برانکو ایوانکوویچ سکوت می‌کنند. خبرنگارانی که درست یا غلط وظیفه دارند آنچه که واقعیت است را به خورد مخاطب دهند اما چرا این اتفاقات در کنفرانس‌های برانکو با علم بر اینکه هر مخاطب فوتبال‌دوستی سطحی‌ترین مطالب را می‌داند هرگز نمی‌افتد؟ واضح است، متاسفانه در بستر مطبوعات خبرنگارانی داریم که منافع شخصی‌شان بی برو برگرد ارجحیت دارد به اصول کاری. اتفاقی که در سال‌های اخیر آنقدر یافت شده است که واژگان تمسخرآمیز در مورد بعضی از خبرنگاران در میان هواداران فوتبال دست به دست شود‌.

آغوش‌ها بسته شد، نفرت‌ها کاشته شد، و این تلخ‌ترین لحظاتی بود که امید داشتیم اتحاد و یک‌دلی از سروکول مردم با هر گرایشی که داشتند بالا رود. این ماحصل بخشی از اتفاقات دردناکی‌ست که مرور شد. اتفاقاتی که در زنجیره یک طیف سخنگو قرار گرفت و به تاراج رفت. دیگر گله‌ای نیست که چرا پرسپولیس در فرودگاه مورد توهین قرار می‌گیرد، چرا سکوهای اهواز و سلیمان با سنگ پذیرای تیم محبوب دولت می‌شوند، چرا بزرگان و مردگان در جنوب هتک حرمت می‌شوند، چرا پرچم ژاپن به استادیوم روانه می‌شود. بستری که ساختید نفرت کاشت، تبعیضی که گذاشتید نفرین کاشت. و یک فینال آسیا، یک هدیه سوپرجام، و یکی دوجام لیگ درجه دوم سوم کشورمان، آیا به راستی ارزش داشت؟

۲۳۳ ۱۴۷  
آی اسپورت
2019-02-11 01:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۴۷ نظر
آقای ایکس
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۱۱
خانم اشک ریز مثل همیشه عالی
پنگوئنی با گردن کج
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۳۲
مصاحبه کامران منزوی با فارس:
من دقیقا مثل خودم مردم هستم، مثل همان طرفداران واقعی استقلال.قبل ها هم در مصاحبه هایم این موضوع را گفته ام که هیچوقت نباید بین دو مجموعه تفاوت قائل شد اما وزیر ورزش خدماتی به استقلال کرده که شاید هیچکس از آنها خبر نداشته باشد.اگر او روزی به من اجازه بدهد این مسائل را می گویم.من از طریق شما می گویم وزیر اجازه بدهد تا همه چیز را در مورد کارهایی که انجام داده بگویم. الان هم که این حرف ها را می زنم شاید متهم به بله قربان گویی شوم که البته مطرح کردن چنین صحبت هایی بیشتر فضاسازی است ولی تاکید می کنم وزارت ورزش هوای استقلال را داشته است.
تقدیم به اشکریز بیشرف
پرسپولیس تمام دنیای من
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۴۰
آقایان و خانمهای پرسپولیسی یک کمپینی راه بنداریم تا مالکیت و اسپانسر پرسپولیس و کیسه از هم جدا بشه. بسه دیگه تا کی باید پول ما در کیسه سگخور بشه و اینا هم مثل همیشه طلبکار باشن
خواهشا پایه باشید تا پرسپولیس را از دست کفتارهای کیسه کش نجات بدیم. این متن یک بی شرمیه تمام از طرف یک کیسه کش بی همه چیز هستش و نباید ساکت بشینیم
....
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۰۱
بفرما کیسه کشا چقدر وقیحن که بابت سوپرجام طلبکار هم شدن. فرار کردن رفتن ترکیه حالا میگن اون جام یک ننگه؟!!
ننگ اونه که بلند شی از ترس رقیبت که یکساله از گرفتن بازیکن محرومه فرارکنی بری ترکیه اشکریز احمق
آرمین
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۰۷
(آیا غیر از این بود که استقلال به میمنت وزارت ورزش اردوی پیش‌فصل را از دست داد؟)\r\nراست میگه مگه سلطانیفر نبود که قبل از شروع فصل در شبکه های اروپایی داشت تحلیل جام جهانی انجام میداد و بجای اینکه بیاد کیسه را تمرین بده داشت تو اروپا ولگردی میکرد. شقی جون به بزرگی خودت ببخش خانومی
میثم
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۱۳
درود بر شما. امیدوارم مسئول تنگ‌نظر و کینه‌ای تایید نظرات، این کامنت را تایید کند و ببینید که چطور از این یادداشت زیبا و پر از حقیقت ذوق‌زده شدم. تک تک کلمات حقیقت بود و صحیح. درود بر شما و درود بر #استقلال
کیسه ترسو
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۱۸
کاش کامران منزوی زیر خدمات وزیر به کیسه رو میگفت تا امثال این زن عقده ای لال مونی بگیرن. تیم 14 جدول رو بردن باز شاخ شدن
۸
..
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۲۵
اخی ذوقی شدی کیسه کش. بییند کیسه محبوب دولت نیست و 30 تا بازیکن خریده اگه محبوب بود چیکار میکرد
###
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۴:۱۵
http://isport.ir/fa/content/ed1cf4325cc3
۲
محمد
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۱۴
میتونم بگم متنی بود یه شدت آبکی
و پر از توهم
وزیر و دولت فقط مونده خودشون بیان توو زمین برا تیم محبوبت گل بزنن
پرسپولیس تمام دنیای من
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۴۱
آقایان و خانمهای پرسپولیسی یک کمپینی راه بنداریم تا مالکیت و اسپانسر پرسپولیس و کیسه از هم جدا بشه. بسه دیگه تا کی باید پول ما در کیسه سگخور بشه و اینا هم مثل همیشه طلبکار باشن
خواهشا پایه باشید تا پرسپولیس را از دست کفتارهای کیسه کش نجات بدیم. این متن یک بی شرمیه تمام از طرف یک کیسه کش بی همه چیز هستش و نباید ساکت بشینیم
حمید پرسپولیسی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۱۶
اگه میخایید بدونید کیسه کشا تا چه حد کثیفن و چرا کیسه کشا گرونترین تیم ایران را میبندن بشینید و این متن را بخونید
با همین ننه من غریبم و هوچیگریها دارن از وزارت ورزش امتیاز میگیرن تیمی که کل درآمد اسپانسرش را پیشخور کرده و به پشتوانه پول بیت المال ریخت و پاش میکنن
رضا
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۲۸
خفه بابا لنگی. تیمت بازی بت سپیدرود با داوری برد لال بودی بعد با فولاد بی ظزفیتیتونو نشون دادید
حمید پرسپولیسی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۴۹
یادتون رفته فصل فبل چجوری قهرمان جام حذفی شدید مرتیکه الدنگ؟ یادتونه فغانی جه بلایی سر صنعت نفت آورد تا تیم کثیفت فینالیست بشه؟ یادتونه فتاحی بین دو نیمه فینال جام حذفی داشت برای کیسه سکوی قهرمانی میبست؟ بیشرفا اگه امدادهای فدراسیون و وزارت نبود که الان دسته سه بودید
حمید پرسپولیسی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۵۵
آی اسپورت چرا قسمت اول جواب من به این کیسه کش را سانسور کردی؟ این نکبت حرف چرت زد منم جوابشو دادم
رضا
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۲۶
دور برندار احمق.یادت میاد یادت میاد .... بازی با سپیدرود ریدید داوری نبود برانکو باید بز میچرید الان شدید دایه مهربان. بکش بزن باد بیاد با حمایت وزیر هم هیچی نشدین
حمید پرسپولیسی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۳۶
ببین کیسه کش کثیف حیف که آی اسپورت کامنتها را سانسور میکنه وگرنه خشتکتو جر میدادم
۹
فقط استقلال
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۱۷
عااااااالی بود. حقیقت محض. واقعا دولت روحانی برلی پرسپولیس همه کار کرد و استقلال مظلوم واقع شد
استقلال دوستاره
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۲۱
یک مطلب عالی، شجاعانه و درست. درود بر شما. فقط استقلال
Redbulluk
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۲۱
لعنت به تو و اون قلم كثيفت.
اخه بي وجداني در اين حد؟!!!
فقط ميشه گفت لعنت به تو و امثال تو كه نفرت ودروغ را اينجوري با اون قلم كثيف و ١٠٠ دلاريت مينويسي!!
به كوري چشم كور تو بازم قهرمانيم
محمد
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۳۰
انگار تمام حرفهای مارو زدین خانم اشک‌ریز.عالی عالی بود. واقعا موافقم. در تمام دوران دولت تدبیر ظلم زیادی به استقلال شد. خدا لعنتشون کنه.
محمد
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۳۰
بابا شما دیگه کی هستید
چقدر وقیح ، چقدر پرو ، چقدر قدرنشناس ، چقدر نمک نشناس ، چقدر بی شخصیت ، چقدر ...
کدوم مدرسه و اداره تعطیل شد ؟
این خزئبلات چیه مینویسین
یه مشت نون به نرخ روز خور که معلوم نیست چقدر از استقلال پول میگیرن این اراجیف رو بنویسن
بوی گند این نوع نوشته ها سایت رو برداشته
میخواین چند تا بازیکن دیگه هم براتون بگیرن ؟
اندازه 2 تا تیم بازیکن گرفتین ، حداقل 5 برابر پرسپولیس تو این 2 سال هزینه کردین
آخرم که 5 تا از السد خوردین
اون موقع که تو پلی آف رسیدین آسیا یادتون رفته براتون آهنگ حماسی پخش شد ؟
چرا سرمربی تیمتون تو آسیا جرات نداره اونجوری به داور حمله کنه و سرخ بشه ؟ میدونی چرا ؟ چون تو آسیا قانون هست و دفعه دوم داور با لگد از زمین پرتش میکنه بیرون و محرومیت و کلی جریمه
ولی برانکو تو ایران مصاحبه کنه محروم هم شده
ولی تو همین ایران به تو و امثال تو میگه احمق و هیچ اتفاقی نمیوفته
تو روز روشن دلالی میکنه و پولش رو که گرفت نیم فصل بازیکن ها رو رد میکنه میرن ، ولی برانکو برای اوکراینی ها باید بره کمیته اخلاق
حال آدم از آدم هایی مثل تو که بدتر از کبک هستن به هم میخوره
تو جهالت خودتون بمونید !!!!
ارش
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۳۴
بسیار عالی، حرف دل مارو زدین
مجیدپرسپولیسی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۳۵
من که حوصله خوندن اینهمه اراجیف شما رو نداشتم ولی از سابقه شما معلومه یه کیروشی دلار هستی! کاش کیروش جونت یه راهکاری پیدا کنه تو رو هم ببره کلمبیا توی روزنامه های ورزشی کلمبیا جفنگیاتتو قلم بزنی .
گوزن نر
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۲۹
پسر کیروش که طوری تو و امثال تو و وزیر و برانکو رو قهوه ای کرد که هیچ حمومی بهتون پذیرش نمیده.والا طوری کیروش نشست بهتون که اگه یک کم آبرو داشتید تا چند سال نباید در مورد فوتبال حرف بزنید
محسن آبی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۱۰
بدبخت کیروش رفت یک‌کشور بهتر با یک حقوق بهتر مثل مربی شما از ایران فرار نکرد حتی برنگرده و بعدشم فقط التعاون عربستان بخوادش...ببندش دهنتو دیگه راجع به کیروش کثیف
حسن
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۳۵
از رفیق جینگ اروپاییت چه خبر؟ گعده های گاه و بیگاهتون تموم شد، وهم برت داشت که کسی هستی؟ باکی نیست، یه بار دیگه فراخوان شورش بده دم در وزارت. ازت برمیاد. پدر تیم ملی از دست مشاوره ها و جیجی باجی بازیهای امثال تو و رفیق اروپاییت دراومد. ماموریت تمام شد؟
رضا
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۳۹
خیلی کصافتین که چنین دروغایی میگین امروز برق ورزشگاه رفت گفتن بازی انجام نمیشه چقد متنفری
Mehti
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۴۱
و باز هم قوم از غار بیرون اومده ی استقلال با بیش از 20 خریدی که این فصل داشته شروع به پرحرفی و گزافه گویی کرد.
حسن
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۴۲
مافیا وزارت تا کجا براتون خرج کنه استقلال مفتخورترین تیم دنیا پول رو ما پرسپولیسیا می دیم خرج رو شما استقلالیا می کنید
سهیل پرسپولیسی شش آتیشه
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۴۳
ازقضاوت تابلوکرمانشاهی ازبازی توورزشگاه غدیراهواز ازخاموشی رختکن میشه فهمیدکدام تیم حکومتی هس استقلال آزادی جمهوری اسلامی همین تیم مظلوم اشک ریزحکومتی بوده وهس اگ لطفی ب پرسپولیس بودصدبرابرب استقلال شده اینقدهوچی گری کردین ک میخوان بزورقهرمان لیگ بشین مبارک تون ولی تراکتوروسپاهان روخوب دورزدیدکثیف ترازتیم شما نیس یک زمان محبوب درباروحالامحبوب حکومت پرسپولیس مال مردم ضعیف جامعه س جامعه ایران اگ پرسپولیس نباشه هیچ دلخوشی نداره یه دستایی توکاره تا کیسه جام بیاره.
ایرانی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۴۵
دورود بر شما خانم اشکریز خیلی خوش اومدی
این مدت که نبودید خیلی دلم براتون تنگ شده بود
واقعا استقلال به افرادی مانند شما نویسنده گرامی نیاز دارد
matt1982
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۴۷
کثیفتر از کیسه واقعا تیمی سراغ دارید؟ با همین ننه من غریبم بازیا امسال گرونترین تیم تاریخ لیگ برتر رو بستن. سوال اینجاست اگه پرسپولیس و استقلال حکومتین، چجوریاست که کیسه اینقدر برا بستن تیمش مجوز داره ولخرجی کنه و پرسپولیس برای جذب یکی مثل گوچی دستش بسته است؟ مگه روزنامه هواداری کیسه اعتراف نکرد مدیران قبلی تیم کثیفشون پولای اسپانسر رو پیشخور کردن؟ پس جذب منشا و نورافکن و پاتوسی و اسماعیل با کدوم پول بوده؟ اینایی که تهمت جانبداری از پرسپولیس رو می زنن یه نمونه محکمه پسند نمی تونن بیارن برا ادعاشون. مگه غیر از اینه این دو تیم حکومتی محسوب می شن؟ پس چرا هرموقع کیسه به نیمه نهایی آسیا میرسید حکومت همه تلاشش رو می کرد برا کیسه میزبانی نیمه نهایی رو بگیره (و هربار هم موفق هم بود) و برا پرسپولیس هرگز؟ تو دوره احمدی نژاد استقلالی جک تریدی چجوری ماستمالی شد؟ چطور مامور سپاه تو فوتبال (عزیزمحمدی) وقتی فهمید بازیکنان پرسپولیس اکثریت یا محرومن یا مصدوم، سریع تاریخ دربی رو به میل کیسه جلو انداخت تا با این حربه ها و کمک گرفتن از جک تریدی تو وقتای اضافه پرسپولیس رو هرجوری هست حذف کنن؟ اینا صرفا مشت هاییه نمونه خروار. خدایا شکرت که اولا استقلالی نشدم و دوما لیاقت دادی پرسپولیسی باشم
سجاد
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۴۸
عالی. چقدر خوب که دوباره برگشتید
حامد
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۵۱
حرف حق. حقیقت همیشه تلخ بوده. حمایتهایی که مجموعه دولت تدبیر (هم رییس‌جمهور و هم تمانی کابینه) از پرسپولیس کردن بی‌سابقه و عجیب بود.بسیار غم‌انگیزه که یک دولت بجای پرداختن به معیشت مردم، تمام هم و غمش رو بذاره برای موفقیت یک تیم. استقلال هم که بسیار مظلوم واقع شد. درود بر شما
علیرضا کریمی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۵۲
خیلی پستی که این ازاجیفو نوشتی مشکل امثال شما اینه از برانکو و پرسپولیس سوختین ه ر ز ه
رسول.م
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۵۲
قلم بسیار زیبا و تاثیرگذاری دارید
فساد و تبعیض موجود در فوتبال رو به بهترین وجه به رشته تحریر در آوردید
استقلال مظلوم
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۵۵
لنگی جماعت بایدم با این حرفا ناراحت بشه. حرف حق و درسته. اونایی که میگن مدرک و نمونه بیار، خب یه بار یادداشت رو بخونن. کلی مدرک غیرقابل انکار. فقط یک نمونه بیارید که رییس‌جمهور برای استقلال التماس رییس‌جمهور یه کشور دیگه رو کرده باشه. از خاتمی تا همین روحانی همیشه برای پرسپولیس ریش گرو گذاشتن.
رحمانی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۵۶
تمام نهادها و رسانه ها در جهت موفق کردن تیم پیروزی عمل میکنن
حبيب نجفي
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۵۶
عالي نوشتين خانوم اشك ريز سه ساله همه جريانات بنفع تيم حكومتي داره پيش ميره كوچكترين اشتباه داوري بضرر پرسپوليس با محروميت داورا مواجه ميشه ولي اشتباه داورا بسودشون اصلا ديده نميشه با اين شرايط ايا داوري حاضر ميشه عادلانه سوت بزنه
کریمی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۵۷
یعنی یکی پیدا نمیشه جواب این حرف های کثافت رو بده
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۰۹
غیرت تو ما هوادارای پرسپولیس خشک شده وگرنه باید این آدم ته چاه فاضلاب تاریخ می بود .
البته فعلا هدف باید جنگ با باند اصفهانی و نوکر حقیرشان فتاحی باشد . بعدا دستبوسی این باند رسانه ای فاسد و مفسد را خواهیم کرد
کاظم‌قاقی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۳۳
فرزاد جان دیدم تو چند تا کامنت نوشته بودی فرزاد هستی نه فرزانه.آفرین .حتما از چیز عمو کاظم‌مایه بزار.
بی طرف
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۵۸
درود بر شرف و شجاعتت همینو میتونم بگم
شاهین
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۰۱
تو مشکلت با اصلاحاته احمق بیشرف
حمید
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۰۷
نفرت تو کاشتی داری میکاری که میگی توهین قومی شده بیشرف مزدور مگر کور بودی ندیدی صداگذاری بود
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۱۱
ایشان فریاد «نفدیک یا صدام» را انتفاضه خلق قهرمان علیه پرسپولیس حکومتی می دانند . و البته بسیار وطن پرست تشریف دارند . فقط یه وقتها یاد شهدا می افتند تا پرسپولیس و برانکو را بکوبند
رضا یاری
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۲۴
فرزاد یابو کمتر بخور کمتر شروور بگو
کاظم قاقی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۳۳
فرزاد جان دیدم تو چند تا کامنت نوشته بودی فرزاد هستی نه فرزانه.آفرین .حتما از چیز عمو کاظم‌مایه بزار.
بابای کسری و دراکولا
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۱۲
عالی بود عالی بود عالی بود
دورود خدا بر خانم اشکریز همش واقعیت نوشتید
رامین همتی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۲۱
دم شما دم ای اسپرت گرم
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۰۶
ای برادران خونی این برادری تنی نیست . ما با شما هیچ برادری ای نداریم . معلومه که بابد اشک ریز بزند و نوچه هانی کرده برقصد
۹
کاظم قاقی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۳۴
فرزاد جان دیدم تو چند تا کامنت نوشته بودی فرزاد هستی نه فرزانه.آفرین .حتما از چیز عمو کاظم‌مایه بزار.
وحید
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۲۱
اشک ریز که معلوم الحاله. ریزه خوار صله بگیر که جواب دادن نداره.
اسمان
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۲۴
خانم شقایق اشک ریز.فقط اشک نریختی.سپاهان واستقلال دیدین نمیتونین باپرسپولیس رقابت کنین.شروع کردین به جوسازی وفرافکنی شماکه پرسپولیسو متهم میکنین که ازطرف وزارت ورزش حمایت میشه.پس استقلال چطوری بودجه امسالو سال پیش گرفته.چرابه پرسپولیس ندادن.درمورد مسله طارمی هم اگه دولت پیشقدم شد.بخاطرجریمه ایی بود.که پرسپولیس بایدپرواخت میکرد.یعنی شماالان ناراحت هستین.پول کشور به باشگاه ترک پرداخت نشده.
فرهاد
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۲۵
عجب بالاخره یه سایت حرف حق زد برای هوچی گریهای لنگیا
عل
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۳۰
...
بی طرف
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۳۰
#تو خفه شو
۵
شهرام یزدی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۳۲
وزیرو تهدید میکنی تجمع میزازی همون هفته استقلال دو بازیکن جدید میگیره
هوادارارو میشوری که علیه وزیر شعار بدن
به رییس جمهور مملکت فحش میدی به دولت فحش میدی
من نمیدونم چرا کسی جلوی اینو نمیگیره
امین
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۳۷
شقایق اشک ریز با چرند نوشتن اما به موقع نوشتن خوب اسم در کردی. دویست خط اتهام زدی، دو خط بخون، پرسپولیس تیم حکومتیه که توان مالی خرید گوچی رو نداره یا برای خرید بودیمیر مجبوره با منشا فسخ کنه یا استقلال داخل دو فصل حدود40 بازیکن تراز اول میخره... مظلومیت یعنی با پنجره ی بسته و رباط های پاره تا فینال آسیا بری بعد برا کم کردن ارزش کارت بگن زمان رفتن استقلال به یک چهارم توی صداوسیما سرود پخش نمیکردن... حرفی نمی مونه. بهرحال شما هم برا زندگی به پول نیاز دارین یکی تن میفروشه یکی قلم
داش
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۴۰
الحاجی گرو ،الهیار صیادمنش، امیرحسین اسماعیل زاده، روح الله باقری، سینا خادم پور، طارق همام، علی کریمی، فرشاد محمدی مهر، محمد دانشگر مرتضی آقاخان، مرتضی تبریزی، میثم تیموری،آیاندا پاتوسی، اسماعیل گونسالوس، گادوین منشا و امید نورافکن!!!
واقعا پرسپولیس مال مردم خوره :)))))))))))))
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۲۱
جواب اشک ریز بماند برای روزی که سومین قهرمانی را آوردیم یا برای سومین سال متوالی دستمان به یک جام رسید . فعلا دشمن ما فتاحی و تاج و کفاشیان و ساکت و باند اصفهانی ها هستند .
به جان مادرم قسم ، که میخواهم دنیا نباشد اگر مویی از سرش کم شود . این بار مرام پهلوانی را رعایت نمی کنیم. این بار مغلوب باید همه چیزش را بگذارد و یا به قهر یا به مسالمت برود
کاظم قاقی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۳۴
فرزاد جان دیدم تو چند تا کامنت نوشته بودی فرزاد هستی نه فرزانه.آفرین .حتما از چیز عمو کاظم‌مایه بزار.
کاظم قاقی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۳۴
فرزاد جان دیدم تو چند تا کامنت نوشته بودی فرزاد هستی نه فرزانه.آفرین .حتما از چیز عمو کاظم‌مایه بزار.
۹
دوچرخه سوار تیم دربار وحکومتی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۴۰
بجای اینهمه مزخرفات بیا برو همراه گله ما چوپانی بکن برات بهتره حداقل پول حروم خونه نمیبری ولی چه فایده کسی که با پول حروم بزرگ شده عادت به حلالخواری نداره آدمین ممنونم
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۰۴
به جای این حرفا غیرت داشته باشیم بریزیم جلوی سازمان لیگ یا فدراسیون . از کسانی که ویدئو می‌سازند و برای نفرت پراکنی به پرسپولیس امنیت ملی را به بازی می گیرند و رسماً فریاد «صدام فدایت شوم» را انتفاضه خلق قهرمان علیه پرسپولیس حکومتی می دانند توقعی نیست . هرچند روزی خواهد رسید که با اشک ریز و بقیه اراذل تسویه حساب نهایی داشته باشیم و من به انتظار آن روز سلاحم را با کینه و خشم صیقل می دهم .
کاظم قاقی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۳۵
فرزاد جان دیدم تو چند تا کامنت نوشته بودی فرزاد هستی نه فرزانه.آفرین .حتما از چیز عمو کاظم‌مایه بزار.
۸
سالار
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۴۱
یک مطلب عالی و بینظیر. واقعا دولت تدبیر استقلال رو تا آستانه نابودی پیش برد. درود بر شما خانم اشک‌ریز
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۴۹
حق داری شقایق ! حق داری !
تا ما بی غیرتها هوادار پرسپولیس هستیم حق صد درصد با تو و باند رسانه ای کثیفت هست .
آقایان ، خانمها ، توجه کنید !
ما هواداران پرسپولیس مشتی بی غیرت و بی وجودیم . چرا ؟ قرار بود جام ملتهای آسیا بشود محل مباهله . اگر قبیله کی‌روشی پورها برحقند باید قهرمان میشدند و اون وقت حق داشتند ریشه ما را بخشکانند . و اگر ما بر حقیم باید تیم میلی تحقیر میشد و در آن صورت حق ما بود که کی‌روشی ها و متحدانشان را از دم تیغ می گذارندیم . بارها و بارها در توئیتر رویای ۲۰۱۹ خودشان گفته بودند . هم ساسان آقایی فاشیست گفته بود هم پوریا طباطبایی پوزمولوک هم جعفر مومنی بی وجود (مردی که شرط بست اما باخت ولی به روی نحسش نیاورد) . هم زارعی دستبوس گفت هم داوودی لمپن . هادی مش رجب هم که وسط ماجرا عربده می کشید و معین الدین محمدی هم ساز میزد و رامتین جباری و جوادی فر و زهرابی هم می رقصیدند .
حالا اینها نه تنها زنده اند بلکه در کمال پررویی از موضعی طلبکار حرف می زنند . تروریسم را ستایش می کنند و فریاد «نفدیک یا صدام» را انتفاضه کبیر علیه پرسپولیس میدانند .
آری اینست وطن پرستی به سبک شقایق و یارانش ؛ فریاد «صدام حسین قربانت شوم» مزدوران سعودی انتفاضه علیه ظلم پرسپولیس است . و چقدر ما بی وجودیم که تو الان نماد وطن پرستی شدی . می وقت کردیم این همه حقیر شویم؟
بله . حق کاملا با شماست . اگر ما هواداران پرسپولیس این همه بی غیرت و بی بخار نبودیم ، اگر ذره ای وجود داشتیم و این همه پ ف ی و ز نبودیم ، الان بانو شقایق اشک ریز می بایست در همان‌جایی باشند که به دیگران وعده می دادند : فاضلاب تاریخ !
کاظم قاقی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۳۵
فرزاد جان دیدم تو چند تا کامنت نوشته بودی فرزاد هستی نه فرزانه.آفرین .حتما از چیز عمو کاظم‌مایه بزار.
#باید_خون_گریست_به_حال_سایتی_که_روزنامه_نگارش_ح_غفوری_و_ممباقر_باشد
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۵۷
چطوری بی غیرت؟
چطوری؟
(خودت گفتی و از این به بعد با این اسامی و القاب صدات خواهیم کرد)
۶
محمد
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۵۳
تو نمیخوای لش ببری کلمبیا گوساله

اربابت زن گرفته ها اونجا
آرمین
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۰۷
(آیا غیر از این بود که استقلال به میمنت وزارت ورزش اردوی پیش‌فصل را از دست داد؟)
راست میگه مگه سلطانیفر نبود که قبل از شروع فصل در شبکه های اروپایی داشت تحلیل جام جهانی انجام میداد و بجای اینکه بیاد کیسه را تمرین بده داشت تو اروپا ولگردی میکرد. شقی جون به بزرگی خودت ببخش خانومی
۹
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۱۷
خطاب به شقایق اشک ریز :
من آمدم. سی سال دیرتر، سی سال پیرتر
کی بزک کرده تو را به این هیأت شنیع؟
منِ پیر آمدم، نه به خود خواهی، به خونخواهی!
۵ ۳
کاظم قاقی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۳۶
فرزاد جان دیدم تو چند تا کامنت نوشته بودی فرزاد هستی نه فرزانه.آفرین .حتما از چیز عمو کاظم‌مایه بزار.
۷
#باید_خون_گریست_به_حال_سایتی_که_روزنامه_نگارش_ح_غفوری_و_ممباقر_باشد
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۰۰
بی غیرت جان داری تهدید میکنی بزرگوار؟
۶
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۲۰
بی غیرتو که خوب اومدی . اگر غیرت داشتیم ایشون و هم پیاله های رذل تر از خودش در وادی خاموشان مشغول استراحت بودند . علی الحساب 09363001906
این شماره منه . ببینم جرئت داری تو پی وی به یه بی غیرت پخ کنی؟
امین هاشم
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۲۰
بلال چی میخورد ما مردمی هستیم :)))))))
حرف حساب
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۲۸
ای اسپرت شرف داشته باشه فحش لنگیارو تایید نکنه عجب دیوثایی هستین اجازه میدین به همکارتون این بی پدرا فوش بدن این فرزاد مهریار یکیش
Hadi
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۳۰
لنگیا مرزهای وقاحت رو تا اونجا جابجا کردن که میگن داور ۲۶ثانیه کم گرفته و میخان مارو نابود کنن. یا دقیقا ۲۷ثانیه برق رختکن قطع شده تمرکز نداشتیم. یا از داخل ورزشگاه به بیرانوند گفتن بازی لغو شده. کی نمیدونه ساعت داور الزاما با تی وی یکی نیست؟ یا برق میخاستن قطع کنن خب برق هتل و قطع میکردن رختکن مگه چقد توش میخاستید بمونید؟ بازیکنشون دله تشریف داره تا دم بازی تو تلگرام میگرده بقیه مقصرن؟ گل افساید فولاد دقیقه ۲ گرفته بود الان ۴تا۵تا خورده بودنا. واقعا این کروات دلال روانشناس بوده و هست. میفهمه تو ایران شانتاژ از تلاش بیشتر ج میده. خاک تو سر فتاحی کم مونده بود بگه بابا گه خوردم .درود به شرفت شقایق
Princem
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۴:۰۶
به کثیییییییف ترین شکل ممکن و با نهااااایت هوچی گری دارید به هر چی که ممکنه چنگ میزنید تا پرسپولیس رو بزنید زمین شاید بتونید باهاش برابری کنید. الانم که نهایت لطف رو بهتون کرده وزارت و این فصل ۷ بازیکن خارجی خریدید و ۱۶ تا بازیکنه ایرانی اوله فصل هنووووووزم طلبکارید؟؟؟؟؟؟!!!!!!! خجالت بکشید از اینهمه رذالت و پستی. موفقیتی که با این پستی بدست بیاد مفت نمی ارزه
Princem
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۴:۱۰
به کثیییییییف ترین شکل ممکن و با نهااااایت هوچی گری دارید به هر چی که ممکنه چنگ میزنید تا پرسپولیس رو بزنید زمین شاید بتونید باهاش برابری کنید. الانم که نهایت لطف رو بهتون کرده وزارت و این فصل ۷ بازیکن خارجی خریدید و ۱۶ تا بازیکنه ایرانی اوله فصل هنووووووزم طلبکارید؟؟؟؟؟؟!!!!!!! خجالت بکشید از اینهمه رذالت و پستی. موفقیتی که با این پستی بدست بیاد مفت نمی ارزه
به اندازه ی سه تا تیم کامل بازیکن دارید خجالت بکشید.‌ واقعا دارید هویت تاج و باشگاه استقلال رو به لجن میکشید . من پرسپولیسی ام ولی حریفه با شرافتم آرزوست...
امید
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۶:۱۴
پرده افتاد و شقی کیسه کش از آب درومد. ارباب هم رفته دیگه پاک روانی شده
...
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۶:۳۲
...
شقایقم من
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۶:۳۴
خانم اشکریز ❤❤❤
‌siya0078
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۶:۳۸
خشک
عارف
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۷:۵۶
دروغگوها به جهنم می روند
۴
توجه توجه پرسپولیسیها
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۱۳
خطاب من به همه هواداران پرسپولیس خواهشن دیگه پای اراجیف این کثافت نظر ندین الان مطمعنم خودش هم خندش گرفته درباره این چیزایی که نوشته و داره به شما هم میخنده شما با نظر دادنتون دارین بزرگش میکنید توهمات این جوجه کیسه کش ارزش وقت گذاشتن و خوندن نداره بزارید همون کیسه کشا بهش به به و چه چه بگن بهش توجه نکنید تمام
۵
taaahaaa90tajii
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۳۵
شكي توش نبود كه از فيناليست شدن قرمزا خيلي حمايت شد و چيز عجيبي بود
اما لطفا ديگ مقاله هايي كه باعث متنفرشدن هوادارا از هم ميشه كمتر كار كنيد..
چون همين حالا اين فاصله خيلي زياد شده..
واقعا داره ديگ خيلي بد ميشه..
همه هواداراي همه ي تيما اونقد صبرشون كم شده ديگ برا ي پنالتي اشتباه كلي بيانيه و پيغام ميدن
واقعا خطرناكه..
۴
احسان
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۳۵
چند تا نکته راجع به این مطلب چرت ! افتخاری با تیام و جباروف تموم کرده بود؟ تیام از تیم اماراتی دو میلیون دلار پول گرفت با کدوم عقلی باید با استقلال میبست! جباروف با ۳۷ سال سن قرارداد سه ساله میخواست کدوم عقل سالمی باید همین کارو میکرد! امید ابراهیمی بعد از جام جهانی جواب تلفن های مدیرهای استقلالو داد که مدیر های استقلال نگهش نداشتن؟ امید نورافکن از نیم فصل قبل چمدونسو نبسته بود که بره؟ کی میتونست اونو نگه داره؟ یا اگر میموند اون بازیکن دیگه برای استقلول بازیکن میشد ؟ مجید حسنی بعد از درخشش توو جام جهانی قرارداد ۷۰۰ میلیونیشو کردن ۴ میلیارد آیا موند؟ وقتی خود بازیکن نمیخواد بمونه تقصیر مدیر چیه؟
چرا از حذف های پرسپولیس توو جام حذفی جلو ذوب آهن چیزی نگفتی؟ چرا فصلی که پرسپولیس جامو به تفاضل گل از دست داد ازاشتباهات وحشتناک داوری اول فصل چیزی نگفتی؟ خانم به گواه کارشناس داوری! دربی رفت گواه داروری چی میگفت؟ از اردیبهشت ۹۷ اعلام شد سوپرجام ۲۹ تیر چرا باید یک هفته قبل از بازی اعلام کنید ما آماده نیستیم. مربی تیمتون اول فصل چند جلسه تمرینو بخاطر قرارداد کارشناسی تحلیل جام جهانی از دست داد؟ بذار من بگم! ده روز یعنی بیست جلسه تمرینی؟ میشه بفرمائید تیمی که پول اسپانسرو پیش خور کرده از کجا دلار و یورو میاره که فسخ دو بازیکن خارجی بده ( گرو و نیومایر ) و قرارداد با ۳ بازیکن خارجی ببنده! منشا تا زمانی که پرسپولیس بود میگفتید ۷۰۰ هزار تا میگیره آمد استقلال شد ۱۰۰ هزارتایی؟ همین امسال وریا بازیکن ذوب آهنو به فنا داد خانم گواه کارشناسان! همون کارشناسان نگفتن مستحق اخراج بود و حتی محرومیت؟ اخراج نشدن آقایی توو بازی با پیکان چی شد؟ صیاد منش و آقایی بعد از داستان انگشت گیت به دستور رئیس فدراسیون محرومیت یک ماهه!!! لغو نشد ؟؟ بازی با پدیده در اوج و استقلال در افت به دستور مستقیم چه کسی لغو شد ؟؟ مرتضی تبریزی یکی از بهترین بازیکن های سال های اخیر ایران به دستور مستقیم چه کسی با استقلال قرارداد بست ؟ راجع به ریزه اسپور! جریمه پرسپولیس توو اون پرونده چقدر بود ؟ حدود ۵ میلیارد تومن! متولی استقلال و پرسپولیس کیه؟ وزارت ورزش! این پنج میلیاردو کی باید میداد ؟ به نظرت توو یک شرایط مشابه برای استقلال این کار انجام نمیشد ؟ بر فرض که با رئیس جمهور ترکیه رای زنی نمیشد آیا وزارت این ۵ میلیاردو پرداخت نمیکرد؟ چرا وقتی میشه با مذاکره از پرداخت ۵ میلیارد جلوگیری کرد اینکارو نکنن؟ از داوری گفتی! بازی با سپاهان پنالتی سپاهانو نگرفتن، پنالتی پرسپولیس چی؟ بازی با ماشین پنالتی ماشینو نگرفتن گل سالم پرسپولیس چی شد ؟ بازی با استقلال اخراج سهرابیان و پنالتی پرسپولیس کجا رفت؟ سال ۲۰۱۳ چندتا بازی استقلال لغو شد برای بازی های آسیا این همه هجمه برای لغو بازی های ما برای چی بود ؟ بازی با پیکان چرا بدون ملی پوش ها برگزار شد چرا در شرایط مشابه بازی استقلال و پدیده که به دستور وزیر لغو شد چرا بدون ملی پوش ها برگزار نشد ؟ استقلال منصوریان وقتی السد و توو ورزشگاه آزادی برد سرود ملی پخش نکردن؟ تعطیلات عید همش گفتید پرسپولیسی هارو دعوت میکنن تا تیمو ترک نکنن اول فصل چند نفرشون رفتن؟ درد یکی مثل وحید امیری ۷ میلیارد پول بود چرا ندادن که بمونه؟ عینک بد بینیتو بردار شما دچار توهم هستید دروغ گوبلزی اونقدر یک دروغو تکرار کردید که خودتونم باور کردید !!!
۴
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۵۴
خانم !
یادداشتی که نوشتی به راحتی میتوان جای نامها را تغیر داد ، میشود بجای استقدال نوشت پرسپولیس و جای پرسپولیس ،سپاهان و جای سپاهان ،تراکتور و جای تراکتور ذوب آهن و ....
این حرفهای شما می تواند نظر هر هواداری باشد ، هر هوادار از هر تیمی!
چون خیلی مسایل برای هواداران روشن نیست مخصوصا مسایل مالی!
وزارت ورزش متولی فوتبال است درست ، و فرزندانی دارد و این فرزندان مثل همه جای دنیا اعثقاد دارند تبعض قائل شده و یک بچه را بیشتر دوست دارند!
در عالم واقع هم دختر بزرگم اعتقاد دارد اورا کمتر از خواهر کوچکش دوست دارم و لی غلط بودن این ادعا از آنجاست که دختر کوچیکه م تا چیزی می شود می گوید چون کمتر دوستش دارم پس چنین شد و چنان!
ولی خانم عزیز!
چطور می خواهیم این توهم را یا نه این حقیقت به زعم شما را تا قیام قیامت ، جان پناه همه اشتباهات خود قرار دهیم.
تا کی بر آتش توهم و تفرقه فوت کنیم!
چقدر قربانی بدهیم!
آیا به مسلخ رفتن تیم ملی عزیزمان کافی نبود؟
اگر تا هزارسال دیگر فکر کنیم به همین چیزها که شما گفتی و به همون چیزها که هواداران قرمز بعد از باخت مقابل فولاد می گویند ؛
و همون چیزها که در رثاء تیم ملی گفته شد ، این دور تسلسل ادامه می یابد و ما همچنان در توهم و تنبلی خود غوطه خواهیم خورد.

تا وقتی همه مقصر باشند غیر از خود خودمان ، اوضاع همین است که تا بحال بود.
شما را به خدا
نویسنده های محترم !
رویاهای ما یکی یکی نابود شده ، تمام کنید!
قدوسی آبی ها نباش!

پ ن : هنوز هم سرزنش می کنند آن پنج بازیکن بازی با ژاپن را که چرا توپ را رها کرده حواسشان به داور بود ؛
ما سالهاست که حقیقت را و هدف را رها کرده حواسمان به پیداکردن یک مقصر تازه پرت شده است.
بعد از جام جهانی گفتم و اکنون هم : خسته ام خسته ،
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۱۴
قدوسی هر چه باشد آن قدر شرف دارد تا به بهانه فوتبال و مربی مورد علاقه و کینه های فوتبالی ، مسئله امنیت ملی درست نکنه . درست بر خلاف شقایق اشک ریز و یارانش که روزی فیلم صداگذاری کردند و امروز فریاد «قربانت شوم صدام» را انتفاضه خلق قهرمان علیه پرسپولیس ظالم حکومتی می داند
۲
...
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۳:۴۴
خسته ای اینقدر طولانی می نویسی ، شوخی کردم!
فایده نداره حرفات بازم فقط خسته میشی کار از این حرفا گذشته بالام جان
۱
شقایق اشک‌ریز
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۴:۱۴
سلام. این یادداشت بعد از مصاحبه سیدجلال حسینی و نگاه مطبوعات به شکست پرسپولیس نوشته شد. حتی در موضوع ۲۶ ثانیه که داور مسابقه سوت رو زودتر به صدا دراورده اشتباه کردم. چون مشخص شده تایمر پخش با ساعت داور تفاوت داشته‌. و داور درست سوت زده‌. و خیلی اشتباهات دیگر.
من از یادداشت راضی نبودم، و علاقه‌ای به مطرح کردن این موضوعات ندارم. مساله نگاه رسانه به پرسپولیس بوده، شما خودتون تفاوت نگاه به پرسپولیس و تیم‌ملی رو باید در خاطر داشته باشید. آیا وحشتناک نبود؟
در مورد نگاه خبرنگاران -خودم، دوستم، همکارم، سردبیرم، هرکسی- بیشتر صحبت کردم. بعد میگیم چرا شهرستان‌ها به پرسپولیس در این سالها بی‌احترامی میکنند، چرا خوزستان و اهواز مردم با سری شکسته رفت و آمد میکنند. چرا در تبریز به هادی نوروزی توهین میشه... چرا پرسپولیس رو در استادیوم‌های جنوب دوست ندارند.
یکبار باید این موضوع رو گفت. وقتی مطبوعات بخاطر پرسپولیس، حتی یک نقد سازنده به برانکو نمی‌کنند، وقتی حتی یک تذکر به پرسپولیس داده نمیشه این بستر ساخته میشه‌. تاچه زمانی باید صدای مردم سانسور بشه. بله در مورد استقلال هم همینطور. مگر میشه ببن مردم دیوار کشید که این یکی خوب است اون یکی بد...
و در آخر؛ شما قرار بود یادداشتی بنویسین و بفرستین. برای من بفرستین. از نقد سرخابی‌ها تا ستایش از پرسپولیس. هرچه که باشه رو میخونم و برای سردبیر یا مسئول نشر می‌فرستم.
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۶:۲۱
شقایق اشک ریز!
کار ما و شما (هم تو و هم گروهک تروریستی رویای ۲۰۱۹) راست نمیشود مگر با شمشیر ! حساب ما و شما با شمشیر است و بس . در گذشته احمق بودم که فکر می کردم می‌شود با تو گفتمان داشت . اما امروز با قاطعیت می‌گویم گفتمان با موجودی که سرتاپا عقده است و حقارت که برای دستیابی به اهدافش هیچ خط قرمزی ندارد ، وقت تلف کردن است پس منتظر شمشیر ما باش که خود تو وعده داده بودی نه ما...
۳
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۸:۲۶
سرکار خانم
لطف کنید بفرمایید چگونه میشود برای شما مطلب که چه عرص کنم حرفامو بفرستم !
متاسفانه نمیدونم.
من هنوز حالم خوب نشده طول میکشه ولی برات می نویسم.
یک قدم ،یک نفس، یک لحظه مونده بود!!!!
۶
Hey
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۲۲
چقد لذت بخشه که برانکو این جماعت رو به جنون کشونده :))
۶
خربین
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۲۵
وزیر ورزش:«صندلی‌ام را بخواهید ولی علی‌پور را نه》!!!!!!!.فقط باید خودم دوباره بیام و برانکو رو دوباره عروس کنم
۹ ۱
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۱۷
خری که بیش از حد عرعر می کنه رو باید برد چاله خرکشی . آره خری جون ، با پوستت دمبک می‌سازم میدم دست معین الدین
۳
پرس
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۳۷
نویسنده چه دل پری داشته
کونش حسابی سوخته
۶
پرس
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۳۸
خانم اشک ریز اشکاتو پاک کن بسه دیگه اشک نریز
۳
Ss iran
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۴۱
بسیار عالی بود خانم اشک ریز درود بر شما ک بی پروا و با جسارت حقیقت رو فریاد میزنید
۸
#باید_خون_گریست_به_حال_سایتی_که_روزنامه_نگارش_ح_غفوری_و_ممباقر_باشد
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۵۷
درود خانم اشک ریز
عالی بود
خدا خیرتون بده
محمد
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۰۶
عالییی بود
۸
بهرام
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۲۶
عالی بود
این لنگ ها یه بازی رو باختن ببین چطوری میخوان داوری ها رو تحت تاثیر قرار دادن
فرشید
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۳۷
وقتی دولت تدبیر و امید اشتباه کرده چرا فحشش رو باید بازیکنای تیم لنگ بخورن
۶
محسن آبی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۰۸
ما استقلالی ها چقد دلمون پره از این همه تبعیض...
...
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۴۷
یعنی میخواستین 40 تا بازیکن بخرین که 10 تاشون خارجی هستن؟
۱
###
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۱۹
یکی دوجام لیگ درجه دوم سوم کشورمان!!!!!!!!
یادش رفته واسه همین جام درچه دو وسه ، کیسه 30 تا بازیکن و هشت تا خارجی گرفته خخخخخ
۱
کیسه ترسو
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۲۰
کامران منزوی:
وزیر ورزش خدماتی به استقلال کرده که شاید هیچکس از آن‌ها خبر نداشته باشد. اگر او روزی به من اجازه بدهد این مسائل را می‌گویم. من از طریق شما می‌گویم وزیر اجازه بدهد تا همه چیز را در مورد کار‌هایی که انجام داده بگویم. الان هم که این حرف‌ها را می‌زنم شاید متهم به بله قربان گویی شوم که البته مطرح کردن چنین صحبت‌هایی بیشتر فضاسازی است، ولی تاکید می‌کنم وزارت ورزش هوای استقلال را داشته است.
۱
افشار
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۲۶
عزيزم پنالتي كه نبود اينو هر احمقي كه فقط ٥ دقيقه فوتبال ديده باشه ميتون تشخيص بده در ثاني اخراج بازيكن فولاد كه معلوم بود با ريش سفيدي منتفي شد
همه اينا بكنار همه بازيكناي پرسپوليس ديروز تمركز نداشتن ميدوني چرا چون نيم ساعت تيمو تو اتوبوس حبس كردن به بهانه مشكل امنيتي بعد پياده شدن گفتن رو نيمكت تعويض لباس كنيد برق نيست بعد گفتن بريد رختكن برق اومده بعد رفتن رختكن ديدن برق نيومده حالا بماند گرم نكردن قبل بازي يا نشد برانكو اخرين حرفاي فني رو بزنه
ماحصل همه اينا يه نيمه فاقد تمركز بود و تا ٣٠ دقيقه اول بدن اصلا گرم نبود
بعدشم اگه وزير بده چطور تونستين بويان گرو و ماير رو بخريد و بعد فسخ كنيد يا پاتوسي منشا و ايسما نورافكنو بگيريد
اگه به صفحات روزنامه اشاره ميكني براي نشون دادن علاقه وزير خوبه به مصاحبه اذري مدير ذوب اساره كني كه بخاطر وزير رضايتنامه تبريزي رو صادر كرد
بعدش هنوز يادمون نرفته بعد بازي ١٢٠ دقيقه السد و ايتقلال توي تهران كه ايتقلال با پنالتي صعود كرد رسانه ميلي آهنگ هاي حماسه اي و انگار خرمشهر دوباره ازاد شد پخش كرد
تقوي و طباطبايي همه ميدونن چرا زبان باز كردن
براي تقوي همين بس كه در جواب يك سوال رستم پور كه فوتبال نشان دادن در مدارس نه تعطيلي چه ربطي به باخت كيروش به ژاپن اونم به اون افتضاح داره ؟فقط جناب تقوي گره كرواتشو شل كرد و اب دهنشو غورت داد و جوابي نداد
۳
110
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۲۷
تیمی که بودجه 4 سال اینده اش رو پیشخور کرده فقط با پایان زمان نقل و انتقالات بازیکن خریدنش متوقف شد! خرید 30 بازیکن و هشتمین بازیکن خارجی که اخری مازاد پرسپولیس بود و با مبلغ 700 هزار دلار! اگه مبنع مالی کیسه مشخص میشد زبون امثال این ادم عقده ای و حسود دراز نبود
۱
6
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۳۰
خوشحالم خوشحالم خوشحالم که پرسپولیس و هوادارانش کیسه کشا رو روانی کردن. حسادت از تک تک کلماتت میباره بدبخت. به خدا ذوق میکنم اینطور دست و پا زدن تون رو میبینم. هرکس مقابل پرسپولیس قرار گرفت نابود شد نمونه اخرش اربابت کیروش بود که معلوم نیست تو چرا هنوز ایرانی. جلوی قدرت هوادارای پرسپولیس نمیتونی بایستی فقط میتونی دروغ و خزعبل بنویسی و به خورد کیسه کشا بدی.
۳
Mehdi
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۵۹
یعنی اصل واقعیت و به قلم آوردید مرحبا به شجاعت تون
۲
محمدعلی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۰۰
ممنون از این متن خوب البته این گوشه ای از فساد سازمان یافته برای حمایت از یک تیم خاص
۲
محمدعلی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۰۸
امروز وقت ان رسیده تمام مردم ایران برای مبارزه با مافیای سرخ و کثیف کمر همت ببندن مافیای کثیف و فاسدی که ثمر اون امثال محمدخانی ها .... میباشد و تنها میراث این مافیا مربیان سرخ رنگی بودن در تیم ملی که باعث ابروریزی بین المللی بود برای ایران مایلی کهن . پروین.قطبی.برانکو و چندین انسان خود فروخته و فاسد دیگر امروز باید ایستاد در مقابل مفسدین سرخ که فوتبال ایران را به نابودی کشیدن با پولهای کثیف که از جیب مردم به وسیله رویانیانی ها و هدایتیها به سرقت رفته ارازلی همچون سید جلالها را برای عربده کشی در زمین تربیت کرده اند برای وحشی گری شجاع خلیل زاده ها و برای جعل و دزدی مهدی طارمیها
۲ ۱
...
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۴۰
همه رو هم اعدام کنن کیسه سهمیه هم نمیگیره کیسه کشششش کاش منبع مالی تون مشخص میشد انوقت لال مونی میگیرین
۲
پویا تاجی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۱۰
خانم اشک ریز اگه حرفات حقیقت نبود طرفدارای حکومتی با دلیل جواب می دادن، آقای خاتمی و آقای روحانی شخصاَ این تیم حکومتی رو مورد الطاف قرار دادن و پادرمیونی کردن و تعجبم از Afc و fifa است که چرا فوتبال رو تعلیق نکردن!!!!
با تشکر از سایت آی اسپورت که عادلانه و منصفانه برخورد میکنه
۲
دانیال
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۳:۳۲
عال بود شیرزن
۱
آرمان
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۳:۳۶
قبلا ذهنیت بدی نسبت به هواداران کیسه داشتم و شک داشتم شاید تعصبم باعث این فکر شده ولی الان دیگه مطمعن شما واقعن اینجورین یعنی یه هوادار منصف بین اینا نیست نمیدونم شاید چون بنیان این تیم از فساد و تباهی مردم بود بخاطر همین مردم از این تیم متنفر بودن خدای شکرت که من هوادار پرسپولیس شدم
۲
فرهاد شاه
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۳:۳۷
خانم اشک ریز این بار چندم هس که تکرار میکنم. در این چند روز خاص از ماه اصلأ مطلب ننویس بذار این چند روز که گذشت دست به قلم ببر تا کینه و عقده را تو نوشتارت کمتر مشاهده کنیم
۱
...
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۳:۴۲
.
احسان
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۳:۴۵
خلاصه میکنم جواب این چند موردو بده بعد اینطوری مطلب بنویس!!! ۱. گواه کارشناسان در مورد اخراج سهرابیان و خطای پنالتی منتظری چی بود ؟ ۲. صیاد منش و آقایی در ماجرای انگشت گیت چه مدت محروم شدن و به دستور چه کسی همون محرومیت کوتاه بخشیده شد و لطفا اعلام کنید چه بلایی سر شیث و نصرتی آوردن!! ۳. بازی با پدیده در چه شرایطی و به دستور چه کسی لغو شد؟ پدیده در اوج و استقلال در افت !!! و در چه شرایطی برگزار شد ؟ پدیده در افت و استقلال در اوج! و چرا مثل پرسپولیس بدون ملی پوش ها برگزار نشد۴. مرتضی تبریزی به تسهیل گری چه کسی جذب استقلال شد ؟ ۵. بعد از برد استقلال منصوریان جلو السد سرود ملی پخش نشد ؟ ۶. ادعا دارید بازی های باشکاهی در آسیا جنبه ملی نداره به شما ارتباطی داره که برای ما جنبه ملی داره؟ چرا وقتی ادعا دارید جنبه ملی نداره از درج نام تهران جلو استقلال ناراحتید؟ ۷. سر مربی شما قبل از شروع فصل کجا تشریف داشتتد؟ کارشناسی بازی های جام جهانی! چند روز تمرین اول فصلو از دست دادن؟ ده روز! میشه چند جلسه؟ بیست جلسه! اینم مقصرش وزیره؟ کروم عقل میگه تیامی که با عجبان حدود دو میلیون دلار قرارداد بست باید با این مبلغ جذب استقلال بشه؟ بازیکن ۳۷ ساله قرارداد سه ساله میخواست خودت مدیر عامل بودی همچین قراردادی میبستی؟ امید ابراهیمی جواب تلفن داد که بیاد مذاکره کنه؟ امید نورافکن از نیم فصل قبل چمدونشو نبسته بود بره بلژیک ؟ بعد از درخشش مجید حسینی چطور میتونستن راضی به موندنش کنن؟ بجای این بازیکن ها کم بازیکن گرفتید ؟ بازیکنایی که گرفتید بهتون تحمیل شد یا خودتون گرفتید ؟ بهتر از کریمی برای جانشینی ابراهیمی داریم توو ایران؟ جواب اینارو به ایمیلم بفرست
۷
موراتا
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۴:۰۸
بعد از افتضاخ غدیر که کورترین فوتبال دوستان هم حق خوری آشکار علیه پرسپولیس را دیدند و به راه افتادن جو اعتراض به این بی عدالتی، سریعا هوچی های رسانه ای استقلال وارد عمل شده اند تا اجازه خنثی شدن جو پر از دروغ و شانتاژ علیه پرسپولیس رو ندهند چون به خوبی میدانند تنها راه رمین زدن ارتش سرخ همین هوچی گری ها و حاشیه سازی ها علیه تیم برانکو است پس خیلی سریع با یک مقاله سر تا پا دروغ سعی درغبارآلود نگه داشتن فضا و پنهان کردن حقیقت دارند از این جماعت بی وجدان البته جز این انتظاری نیست اما امان از هواداری که عقل را تعطیل و اباطیل این جماعت را باور کرده و به جای مطالبه گری حقیقی از مدیران و کادر فنی تیم مورد علاقه اش تبدیل به مزدور بی جیره و مواجب اینان شده
۳
KEAN
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۴:۲۹
زنده باد خانم اشک ریز،حرف هایی که تو دلمون مونده بود تا توی یه سایت خبری ببینیم رو گفتی،این حجم از تبعیض و ظلم در یه تیم بی سابقه است،ولی هیچ ظلمی پابرجا نخواهد ماند
۳
ایرانی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۴:۵۴
من که حوصله خوندن جفنگیات جنابعالی رو ندارم ، اما حدس میزنم طبق معمول هر مزخرفی که توهم میکنید رو نوشتی اینجا ، پس از همین تریبون از جناب بهروش یا غفوری درخواست میکنم یه مقاله بنویسند و دندونهاتو خرد کنن!
۳
Majid
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۴:۵۷
ساقیت رو به ما نیشان بده
والله که جنسش نابترین است ،
دوست عزیز استقلال فقط امسال شش بازیکن خارجی خریده ، میشه بگی با این وضع دلار پولش رو از کجا آورده ، گل محمدی گفت منشا 700 هزار دلار میخواسته . یعنی هشت میایرد تومن برای بازیکنی که گل نمیزنه فقط پول دادین ، اون دوتا رو هم که بعدا بابت طلبشون شکایت کردن مشخص میشه چقد قرارداد بستن
تیمتون نیم فصل اول باخت چون مربیتون تو کانالهای کشورهای مختلف کارشناسی جام جهانی میکرد ، پرسپولیس اما تو کرواسی تمرین میکرد
۴
Alireza
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۵:۳۶
ایول حرف حساب
۳
ali
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۸:۰۱
دریغ از یک عدله محکمه پسند, استقلال رکورد جذب 28 بازیکن در فصل رو شکسته و پرسپولیس با وجود از دست دادن بازیکن های اصلی نتونسته بازیکن جذب کنه, تنها دلیل اینه که یه تیم با دست های بسته تا فینال اسیا رفت و توجه هارو به خودش جلب کرد و یه تیم دیگه با دو برابر بودجه و خرید میلیاردی بازیکن صاحب یه جام حذفی سفارشی شد,
حسادت خانوم اشک ریز حسادت, حسادت باعث زوال میشه چه واسه کارشناس چه روزنامت نویس و حتی مربی تیم ملی
۲
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۸:۲۳
.
در رو
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۹:۵۳
عادت ماهانه بودی حین نوشتن این مطلب؟
۱
Farhad
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۰۳
جاها سخن از زبان ما می گویی . ای کاش اشاره ای هم می کردید به زمانی که استقلال و پرسپولیس بایستی فینال جام حذفی را پس از پایان لیگ و فصل نقل انتقالات برگزار می‌کردند و زمانی بود که هنوز پول معیار انتخاب تیم نبود / استقلال پنج بازیکن مطرح را جذب کرده بود علی پروین از ترس به فدراسیون فشار آورد تا در تصمیمی غیر منطقی و غیر قانونی اعلام کند : استقلال حق دارد فقط از نیمی از بازیکنان تازه وارد (مانند قلعه نویی و مرتضی یکه ) بهره ببرد . همان بازی که به پنالتی کشیده شد و قلعه نویی برای اعتراض توپ را چنان نواخت که توپ حتی به دروازه هم نرسید.
یا در بازی دیگری که در نیمه اول دو بازیکن پرسپولیس اخراج شدند و مصطفوی بعدها با کمال افتخار اعلام کرد که در بین دو نیمه به داور خارجی دستور داده تا بازی مساوی تمام شود.
یا زمانی که هنوز دو تیم دست و دلباز نشده بودند و برای استخدام علی دایی و کریم باقری رقابت داشتند . استقلال فقط پانصد هزار تومان داشت و پرسپولیس هیچ اما وزیر کشاورزی و رییس المپیک وقت به دایی ده میلیون دادند و به باقری ... سالها بعد هر دو مسئول به دادگاه رفتند و البته خبری نشد که نشد
یا زمانی که فرادمجیدی از کشاورز می خواست به استقلال بیاید و باشگاه کشاورز و فدراسیون اعلام کردند مجیدی تنها می تواند به پرسپولیس رود و الا رضایت نامه نمیگیرد که البته با ملاقات مجیدی با پروین این مشکل حل شد
یا زمانی که فیروز کریمی با موتورگازی و پروین و استیلی با بنز پروین به فدراسیون رفتند تا انتقال استیلی از پاس به پرسپولیس عملی شود و ...... استقلال چوب تاج بودند را می خورد . یادتان رفته که صالحی نامی مسئول ورزش شبکه سه شده بود و فقط گزارشگران پرسپولیسی را استخدام می‌کرد .... درد دل بسیار است . فقط شما که زبان و قلم رسا دارید فاش بگویید که فراموش نکرده و نمی کنیم
۲
شقایق اشکریز
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۳۸
پرسپولیسی واقعی: اگر بتونین به توئیترم پیام بدین خیلی راحت‌تر می‌تونم خدمتتون بگم.
هادی کمالی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۵۴
ای بابا بعد رفتن کلاش به کلمبیا خوشحال بودیم که سرکار خانم اشک ریز هم تشریف شون رو میبرن همونجا. ولی نمیدونم چرا هنوز نرفتن ؟!!!! آهان اونجا دیگه از ۱۰۰ دلاری های کوروش خبری نیست؟؟ عخی عخی خیلی ناراحت شدم
هادی کمالی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۵۴
ای بابا بعد رفتن کلاش به کلمبیا خوشحال بودیم که سرکار خانم اشک ریز هم تشریف شون رو میبرن همونجا. ولی نمیدونم چرا هنوز نرفتن ؟!!!! آهان اونجا دیگه از ۱۰۰ دلاری های کوروش خبری نیست؟؟ عخی عخی خیلی ناراحت شدم
آبی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۲۳:۳۰
شما با این متنتون مورد همجمه سرخ های حکومتی قرار گرفتید ولی دست مریزاد که بسیاری از حرفاتون حق بود...
۲
مشروح 86
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، ۰۰:۴۱
مثل همیشه یک متن متعصابانه که همون حرفهای کذب پیجهای هوادری رو گفته البته در غالب شیکتر! تقصیر وزیر نیست که تیم مورد علاقه شقایق اشک ریز این همه پول خرج کرده و هیچی نشده! استقلال هر سال بیشتر از پرسپولیس خرج میکنه و باز هم اعتراض دارن! امسال هم اونها بیشتر خرج کردن ولی طبق معمول دنبال مظلوم نمایی هستند!
۲
اقای تاج هستم تو فدراسیون
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، ۰۰:۵۵
خانم اشک ریز باز دوباره اومده عین هوادارای نوجوون کیسه مثل مریم تاژی عباس تاژی قصه نوشتی بد به خودت میکی بی طرف خبر نگار !! شما مشکلتون اینه ک تحمل امپراطوری برانکو و پرسپولیس تو چند سال اخیر ندارید چطور اون زمان ک با امیر مافیا قهرمانی با حرف حدیث فرواون میاوردین همه چی خوب بود غیرت بچه ها بود الان ک این همه هزینه میشه برا تیمتون نمیتونین ی مز بردارید چ برسه جام مقصر میشه دولت پرسپولیسی !! غیر از این قبلا هر چی بازیکن اشغال در پیت بود با رانت سفارش میامدن پرسپولیس چند سال پرسپولیس ضعیف کردن ک بتونین ب زور جام بیارین ک موفق بودین الانم با مظلوم نمایی نخ نما دارین رو ب جلو میرین ک چاییدین قشنگ منتظر ی شوک ویژه باشین ماه پشت ابر نمینونه خانم اشک ریز نوچه فتل الله زاده ....
۱
امیدیار
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۳۷
خیلی خوشحالم که امثال اشک ریز هستند تا تیم استقلال و به قهقهرا ببرن و ایشون انقدر مسر هستند در خر کردن بقیه که برای تیمهای دیگر هم یقه که چه عرض کنم جای دگر جر میدهد
۱
...
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، ۲۳:۴۵
مردی که خودش ناموس داره و ناموسش براش مهمه هیجوقت فحش نمیده
۲
حميد
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۵۴
واقعاً تاسف ميخورم از اين چرنديات . واقعاً فكر ميكنيد دولت و وزارت پرسپوليس با استقلال براش فرقي مي كنه ؟ دولت براي پرسپوليس و استقلال هيچ خرجي نميكنه و فقط سود تبليغاتيش را مي بره . خنده داره كه بگيم وزير ميخواد استقلال را نابود كنه . خوب در اين صورت كلي مخالف براي دولت جور كرده . واقعا اگه هر كدوم از طرفدارهاي آتشين پرسپوليس يا استقلال را همين الان وزير كنن كدومشون حاضرن به خاطر طرفداري وجهه خودشون و شغلشون و دولتشون را از بين ببرند . يكمي فكر كنيد و بعد مطلب بزاريد . فكر مي كنيد چون وزير براي رسيدن به فينال پرسپوليس خوشحال بود و كمكش كرد (بازسازي ورزشگاه ) به خاطر طرفداريبش بود ه؟ نه ساده دل به خاطر استفاده كردن از موفقيت مقطعي پرسپوليس بوده خنده دار تر اينكه اشتباهات داوري را هم به طرفداري وزير ربط ميديد . از نويسنده مطلب كه ادعاي پاكدامني و درستكاري دارند و بقيه خبرنگاران را ... ميدونند ميخوام اگه واقعا صداقت دارند در خصوص موارد زير هم مطلب بنويسند :
1- درآمد هاي استقلال و پولهايي كه در اين فصل خرج شده با توجه به مصاحبه هاي فتح اله زاده در خصوص پيش خور كردن بودجه تا سال 1400 و همچين 300 ميليارد تومان خرجشده در 2 فصل گذشته
2-خريد مرتضي تبريزي با توجه به مصاحبه مدير عامل ذوب آهن
3-لغو بازي با پديده با توجه به مصاحبه فتاحي در برنامه نود
4-خريد 10 بازيكن خارجي در طول يك فصل و نيم گذشته با توجه به نرخ ارز
nima bagheri
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۹:۴۲
نقطه ای که پاشنه آشیل کل این مقاله و این دیدگاه به ظاهر حق به جانب است این است:
نفع دولت از این تبعیض چیست؟ چرا باید بخواهد پرسپولیس به اوج برود؟
فوتبال ما در میان بلوک های قدرت و سرمایه گیر کرده و نتیجه فوتبالی رانتی صنعتی دولتی فاسد شده که در شکل خصوصی اش هم شاهد پول شویی مشتی رانت خوار و سرمایه دار مشکوک هستیم و هیچ نقطه مستقل و پاک و مردمی ای ندارد
برای همین ساختن این تفکر و نتیجه گرفتن که پس استقلال تیمی مردمی و مستقل است چون مورد حمایت دولت نیست فقط یک ابتتذال فکری را دامن می زند و حقیقت اصلی که هر دو تیم از رانت های یک منبع فاسد تغذیه می کنند(دولت) و در مقابل همین دولت(یا یک بلوک صنعتی یا یک سرمایه دار مرتبط با جناح های در قدرت یا...) تا شیره جان این دو باشگاه را می دوشد...این نگاه عملکرد فاجعه بار افتخاری-توفیقی در ثبت این فاجعه را در نظر نمی گیرد تو گویی استقلال مدیری نداشته...
در نهایت باید پذیرفت که پرسپولیس بهترین تیم ایران در سال های اخیر بوده است و اگر چیزی قربانی موفقیت های پرسپولیس شده آن نه باشگاه های دیگر بلکه تیم ملی کی روش است...
در آخر فراموش نکنیم که خیلی باشگاه های کوچک دیگر در همین فوتبال ما قربانی و سلاخی شدند تا دو تیم وزارت ورزش و تیم های صنعتی به موفقیت برسند...
نباید محل نزاع را فراموش کنیم بعنی باند رسانه ای(از ورزش سه تا صدا و سیما) و کارشناسان و دولت و وزارت و همه بر علیه کی روش ماه ها سم پاشی کردند و دائم به پرسپولیس و برانکو می پرداختند...خیانت و تبعیض اصلی آنجا بود
۲
nima bagheri
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۹:۴۴
این گروه رویای 2019 خیلی کار خوب و درست و اصولی رو دارن انجام میدن به نظرم بی نظیرن مچنین منون از شقایق اشک ریز و فرهاد کاس نژاد باید آخرین صداهای حقیقت جو ئر نسل فعلی ورزشی نویس های داخلی را رد یابی کنیم و قد بدانیم.
nima bagheri
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۹:۴۶
فرزاد مهریار:
تو عجب موجود پست و مبتذلی هستی :))
حال آدم بهم میخوره ولی بامزه ای پسر زیبای 12 ساله خیلی هیجان داری که این هیجان با بلاهت آمیخته شده و ترکیب شده فرزاد مهریار
۱
...
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، ۲۳:۴۳
.
مجیدپرسپولیسی
يكشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷، ۱۵:۵۲
بی شرف به علی کریمی توهین میکنی؟ خوب دمت رو گرفتن انداختنت از اینجا بیرون .. بی همه چیز
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر