فهرست
نکته روز؛ مسی مورد قبول روزنامه‌نگارها نیست
نکته روز؛ مسی مورد قبول روزنامه‌نگارها نیست

نکته روز؛ مسی مورد قبول روزنامه‌نگارها نیست

آی اسپورت - مراسم برترین های سال ۲۰۱۹ (The Best) دوشنبه شب در میلان برگزار شد و لیونل مسی فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا موفق شد با غلبه بر ویرجیل فن‌دایک و کریستیانو رونالدو این جایزه را کسب کند. در انتخاب مرد سال فیفا کاپیتان ها و مربیان تیم های ملی، آرای مردمی و آرای روزنامه نگاران منتخب نقش داشته اند و مسی در همه موارد به جز یکی، توانسته نظرات را جلب کند.

در بخش آرای مربیان ملی، مسی با ۳۷۹ رای بالاتر از کریس رونالدو (۳۰۷ رای) و ویرجیل فن‌دایک (۲۸۹ رای) قرار گرفت. در بخش آرای کاپیتان های ملی باز هم این مسی بود که با ۳۷۷ رای توانست گوی سبقت را از فن‌دایک (۳۳۷ رای) و رونالدو (۳۳۰ رای) برباید.

در بخش آرای مردمی ۱۳۵۹۷۲۸ نفر مسی را برترین بازیکن سال ۲۰۱۹ انتخاب کردند، ۹۶۲۹۱۹ نفر به رونالدو رای دادند و انتخاب ۷۰۴۲۳۵ نفر نیز فن‌دایک بود. لیونل مسی تنها در جلب نظر روزنامه نگاران ناموفق بوده و نتوانسته از نظر آن ها برترین بازیکن سال لقب گیرد. در بخش آرای روزنامه نگاران منتخب، فن‌دایک ۴۶۲ رای کسب کرده و بالاتر از مسی (۳۶۴ رای) و کریس رونالدو (۲۶۴ رای) قرار گرفته است.

لیونل مسی در ۳ بخش از ۴ بخش رای گیری موفق عمل کرده اما شاید ناکامی در تنها یک بخش، برای او مهم تر باشد. جایزه توپ طلا جایزه ایست که برنده آن تنها با آرای روزنامه نگاران تعیین می‌شود و اکنون به نظر می‌رسد مسی در مقایسه با فن‌دایک، شانس کمتری برای کسب توپ طلای ۲۰۱۹ داشته باشد؛ حتی اگر او برترین بازیکن سال میلادی از نگاه فیفا شده باشد.

۳    
آی اسپورت
2019-09-24 08:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر