فهرست
نه سند، نه تکذیب، نشست قطر دروغ بود؟
نه سند، نه تکذیب، نشست قطر دروغ بود؟

نه سند، نه تکذیب، نشست قطر دروغ بود؟

آی اسپورت - مسئول دروغ‌های سیستماتیکی که در جریان مذاکرات دوحه به هواداران، افکار عمومی و رسانه‌ها گفته شد چه کسانی هستند؟ چرا باشگاه استقلال یا به عبارت صحیح‌تر تصمیم‌سازان درباره این ماجرا شفاف‌سازی نمی‌کنند؟ به چه دلیل هیچ‌یک از طرف‌های مذاکره‌کننده در جریان پروسه بازگرداندن دروغین آندره‌آ استراماچونی درباره دلایل روزهای متمادی امیدوار گذاشتن هواداران و بازی با افکار عمومی توضیحی نمی‌دهند؟ چرا مذاکره‌کننده‌ها سکوت کرده‌اند و درباره آخرین مصاحبه آندره‌آ استراماچونی که در آن به مسائل گوناگون اشاره و مهم‌تر از همه مذاکره برای بازگشت را کتمان کرد، اظهارنظر نمی‌کنند؟ دلیل این همه پنهان‌کاری و کذب‌گویی چیست؟

چرا باشگاه‌ استقلال در حالی که مشخص بود فرهاد مجیدی بعد از همان روز که استراماچونی ایران را ترک کرد، سرمربی قطعی این باشگاه است و به استناد اخبار موثق حکمش را هم گرفته بود، هفته‌ها هوادارانش را سر کار گذاشت؟ آنها که به دوحه رفتند و حتی یک پرسپولیسی به نام رحمان رضایی را در دایره مذاکره‌کننده‌ها قرار دادند آن هم صرفاً با این توجیه که مدیربرنامه سابق این بازیکن با مدیربرنامه استراماچونی یکی است، چه پاسخی برای حجم عظیمی از سؤال‌های باقی مانده دارند؟ پرسش‌ها به حدی گسترده است که بعید به نظر می‌رسد عاملان برای به بیراهه بردن ذهن افکار عمومی پاسخی داشته باشند.

از لابه‌لای نشست دروغین قطر که استراماچونی صحتش را هرگز تأیید نکرد؛ شگفتا که خبر‌های عجیب و غریبی هم بیرون آمد. چگونه بعد از شب اول مذاکرات دروغین «علی خطیر» با قطعیت به دوستان رسانه‌ای‌اش اعلام کرد کار استراماچونی تا 24 ساعت دیگر تمام است؟ او حتی به برخی از نزدیکان رسانه‌ای خود گفته بود پیش‌نویس قرارداد بعد از تأیید وکیل استراماچونی به ایتالیا فرستاده شده تا امضا شود و برگردد. خطیر پا را فراتر گذاشته بود و رقم قرارداد را هم به رسانه‌های داخلی داده بود غافل از اینکه بعدها استراماچونی دستش را رو می‌کند، شاید هم تیم 3 نفره اعزامی با اهداف دیگری گام به قطر گذاشته بود. درباره مذاکرات مخفیانه با دی‌بیاسی نقل‌ها شده که بی‌ارتباط به همین حضور نیست.

پرسش بزرگ‌تری ‌هم هست. آن روز که از زبان استراماچونی نقل شد که وی اعلام کرده شرط بازگشتش به ایران حذف علی فتح‌الله‌زاده است چرا هیچ‌یک از مذاکره‌کننده‌ها آن خبر دروغ را تکذیب نکرد؟ آیا چنین خبری زاییده تفکرات یکی از همان افراد حاضر در نشست دروغین قطر بود که اینگونه درباره ادعایی ساختگی سکوت شد؟ امروز که استراماچونی در نطقی ماندگار اعلام کرده هیچ مذاکره‌ای از سوی او در قطر انجام نشده و نماینده‌ای از طرف وی در آنجا حضور نداشته افکار عمومی و هواداران این باشگاه به حقیقت پی برده‌اند و تردیدی نیست که افشای این راز بازگرداندن اعتماد هواداران به این باشگاه را عمیقاً مختل خواهد کرد و چه بسا همین بدبینی نسبت به تحرکات زیرپوستی در باشگاه موجب اعتراض‌های تازه در روزهای آتی نسبت به سیاستگذاران این باشگاه شود. منتشرکنندگان خبرهای دروغ از قطر در اقدامی هماهنگ هر روز خبر‌های متعددی را از آن نشست بیرون دادند؛ درست مانند یک فیلمنامه‌نویس که تخیلاتش را روی کاغذ می‌آورد.

آنها که می‌گفتند کتمان مذاکره با استراماچونی مانند کتمان آفتاب است اکنون باید بدانند که آفتاب کتمان شده است! آنهایی که در این ایام جز یک عکس چهار نفره سند دیگری از مذاکرات با استراماچونی را رو نکردند تا دست این مربی نیز برای حمله‌ای تازه به سوی باشگاه استقلال باز شود. بدون شک اگر تصمیم‌گیران در این ماجرا از خود صداقت به خرج می‌دادند استراماچونی هم با این مصاحبه همه را شگفت‌زده نمی‌کرد اما دروغ‌های سیستماتیکی که برای انحراف افکار عمومی گفته شد، دست افرادی که در پس پرده برای استقلال نقشه می‌کشند را رو کرد تا باز هم فضای بدبینی میان هواداران و برخی از مسئولان گسترش یابد.

ایران ورزشی

۹ ۲  
آی اسپورت
2020-01-13 23:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
فرهاد
دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، ۲۳:۴۲
بابا ول کنید دیگه این بحث را اهههههه
حرف حساب
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸، ۰۹:۳۶
بابا خودتون رو به خریت نزنید. امثال استراماچونی و کالدرون مگه امام معصوم هستند که هر چی میگن درسته و بقیه دروغ میگن؟ همین کالدرون چطور مظلوم نمایی کرد و آخرش چه خواسته هایی داشت؟ به جای اینکه به هواداران احساسی و بی منطق استقلالی راه درست رو نشان بدید با نادانی و توهم دارید رفتار غلطشون رو تایید میکنید!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر