فهرست
پیکان-پرسپولیس؛ پوکربازها در قلعه!
پیکان-پرسپولیس؛ پوکربازها در قلعه!

پیکان-پرسپولیس؛ پوکربازها در قلعه!

آی اسپورت - سرخ‌های تهرانی قطعا بزرگ‌ترین حامی برگزاری لیگ برتر بودند و دلیلش هم چندان مبهم نیست. پرسپولیسی‌ها در آستانه تاریخ‌سازی در فوتبال ایران هستند و چیزی نمانده که آنها با کسب چهارمین قهرمانی متوالی لیگ برتر نام خود را در تاریخ رقابت‌های فوتبال داخلی به‌عنوان اولین تیمی ثبت کنند که پوکر قهرمانی کرده‌اند. البته خیلی‌ها با توجه به اختلاف امتیاز بالای سرخ‌ها به نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده‌اش و البته شکست استقلال در اهواز و حفظ اختلاف 10 امتیازی صدر جدول با رده دوم، بر این باورند که قهرمانی قرمزها قطعی است و رقبا باید از حالا برای فصل آینده خودشان را آماده کنند تا شاید به حکومت سرخ‌ها پایان ببخشند. وقتی که 9 هفته باقیمانده تیم‌های مدعی را مرور می‌کنیم می‌بینیم که بازی‌های پرسپولیس به‌مراتب راحت‌تر از تیم‌هایی مثل سپاهان، استقلال و تراکتور است و سخت می‌شود سرخ‌ها را در رسیدن به قهرمانی مهار کرد، اما فوتبالی‌های باتجربه می‌دانند که نیم‌فصل دوم فرصتی است برای تیم‌های ضعیف‌تر و پایین جدولی که خودنمایی کنند. آنها که چیزی برای از دست دادن ندارند یا بدون ترس حمله می‌کنند و زهر خود را به تیم‌های قدرتمند می‌ریزند یا آنقدر برای نباختن دفاع می‌کنند که هر حریفی را کلافه کنند و همین عامل می‌تواند دردسری بزرگ برای پرسپولیسی باشد که یک مشکل اساسی دارد و آن‌هم نداشتن یک مهاجم ششدانگ!

رادو یا بیرو؟

با توجه به آمادگی هر دو دروازه‌بان پرسپولیس، یکی از سخت‌ترین انتخاب‌های مربیان سرخ انتخاب دروازه‌بان اول برای تیم است و اینکه بیرانوند ملی‌پوش و البته لژیونر در فصل آتی درون دروازه باشد یا رادوشویچ با‌انگیزه موضوعی است که باید تا شب برای آن منتظر بمانیم. در این بین با توجه به اینکه بیرانوند از ابتدای تمرینات حضوری موثر داشته و عملکردی مثبت در بازی‌های تدارکاتی از خود برجای گذاشته است، شانس بیشتری برای ایستادن در دروازه پرسپولیس دارد. هرچند عدم‌تمرکز بیرو به دلیل مواردی که مربوط به تیم فصل آینده‌اش می‌شود بدجوری یحیی را کلافه کرده و اگر او را درون دروازه ندیدیم نباید خیلی هم تعجب کنیم.

نادری تنها نگرانی کادرفنی

در بین بازیکنان پرسپولیس، محمد نادری به‌دلیل مصدومیت، تمرینات زیادی را از دست داده بود و از دیروز و با تایید کادر پزشکی به تیم اضافه شد. با توجه به اینکه در پست دفاع چپ محمد انصاری به‌دلیل پارگی رباط صلیبی چند ماهی در میادین حضور نخواهد داشت، برای کادرفنی حضور نادری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و ممکن است که همین کمبود بازیکن باعث شود نادری شانس فیکس بازی کردن را داشته باشد. البته اگر به هر دلیلی گل‌محمدی در استفاده از این بازیکن ریسک نکند احتمال بازی دادن به محسن ربیع‌خواه در دفاع چپ وجود دارد.

شجاع-کنعانی؛ زوج خط دفاع

یکی دیگر از نقاط مبهم ترکیب پرسپولیس ترکیب خط دفاع این تیم است که از ابتدای فصل تاکنون تغییرات زیادی را به‌خود دیده و زوج‌های مختلفی در آخرین نقطه زمین سرخ‌ها به بازی گرفته شده‌اند. در بازی امروز برابر پیکان با توجه به اینکه سیدجلال حسینی مدتی در تمرینات مصدوم بود و انفرادی تمرین می‌کرد، احتمالا یحیی از زوج کنعانی-شجاع استفاده می‌کند؛ عملکرد آنها که پیش از این هم کنارهم بازی کرده‌اند و شایعه درگیری‌شان در تمرینات اخیر پرسپولیس هم شنیده می‌شد، می‌تواند در بازی‌های بعدی روی تصمیم گل‌محمدی تاثیر بگذارد.

رسن؛ احتمالا نیمکت‌نشین

بشار رسن همیشه یکی از بازیکنان تاثیرگذار پرسپولیس در این چند سال گذشته بوده است، اما او با توجه به عدم پرداخت مطالباتش خیلی دیرتر از سایر بازیکنان به تمرینات اضافه شد و به همین دلیل از لحاظ بدنی نسبت به سایر بازیکنان عقب بود، اما او در این مدتی که به تهران آمده توانسته خیلی زود خودش را به فرم ایده‌آل نزدیک کند و این احتمال می‌رود که او امروز از روی نیمکت نظاره‌گر بازی تیمش باشد و در مواقع لزوم نسبت به شرایط بازی، به زمین فراخوانده شود.

امیدوار به آماده بودن علیپور

سرخ‌ها که می‌توانستند امروز اختلاف بیشتری با تعقیب‌کننده‌هایش داشته باشند در بازی‌های نیم‌فصل اول از نداشتن یک مهاجم تمام‌عیار رنج بردند و بازی‌هایی را به دلیل همین نقطه ضعف از دست دادند تا مربیان سرخ به فکر ترمیم خط آتش این تیم برای حضوری بهتر در نیم‌فصل دوم باشند. در این بین دو خارجی به خط حمله پرسپولیس اضافه شدند که امروز با یکی از آنها فسخ قرارداد شده و دیگری هم همچنان در قرنطینه به‌سر می‌برد و نتوانسته به ایران برگردد. حالا با توجه به محرومیت مهدی ترابی در بازی امروز شاید سرخ‌ها تنها امیدشان این باشد که دوران قرنطینه و تمرینات جدید توانسته باشد علی علیپور را به آمادگی خوبی رسانده باشد تا او بتواند مثل یکی دو فصل گذشته عصای دست مربیان تیمش باشد و با گلزنی در بازی‌های پیش‌رو، راه رسیدن به پوکر قهرمانی را برای تیمش هموار کند.

غیبت هافبک تاثیرگذار پیکان

در سوی مقابل، پیکانی‌های میزبان دیدارهای تدارکاتی خوبی پشت‌سر گذاشته و در 7 بازی برگزارشده هیچ شکستی نداشته‌اند تا حریفی خطرناک برای سرخ‌ها باشند. آنها در این بازی به‌صورت قطعی جلال‌الدین علی‌محمدی را به‌دلیل مصدومیت در اختیار نخواهند داشت و نبود این بازیکن تاثیرگذار قطعا در عملکرد تیم ویسی موثر است. مهران موسوی، میلاد شیخ سلیمانی و کوشکی دیگر مصدومان پیکان در آستانه دیدار با پرسپولیس محسوب می‌شدند که به‌نظر می‌رسد مشکلی برای همراهی تیم خود نداشته باشند.

 

فرهیختگان 

۲ ۱  
آی اسپورت
2020-06-28 11:45:00
نظر دهید

۱ نظر
امیرعباس
يكشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، ۱۵:۰۷
اخرش این پوکر تو گلوتون می مونه ....نفرین به این همه فساد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر