فهرست
احتمالات و مخاطرات انتقال جهانبخش به آژاکس
احتمالات و مخاطرات انتقال جهانبخش به آژاکس

احتمالات و مخاطرات انتقال جهانبخش به آژاکس

آی اسپورت - بر اساس اعلام رسانه‌های هلندی باشگاه آژاکس آمستردام پرافتخارترین باشگاه فوتبال هلندی برای تقویت خود در فصل تابستان دو بازیکن باشگاه برایتون را در نظر دارد. یکی از این دو هدف برایتونی ایرانی و یکی دیگر هلندی است. باید دید آیا علیرضا جهانبخش با توجه به محبوبیتی که در فوتبال هلند دارد امسال تابستان بار دیگر به اردیویزی بازگشته و از سال آینده با پیراهن آژاکس به میدان می‌رود یا مدیریت این باشگاه ترجیح می‌دهد ستاره هلندی برایتون را به خدمت بگیرد؟

جهانبخش در فوتبال هلند ابتدا برای خود با NEC شهرتی بدست آورد و سپس در آلکمار بود که موفق شد در فصل 2017-2018 با زدن 21 گل آقای گل اردیویزی شود. جهانبخش در همان فصل 12 پاس گل هم داد تا بهترین بازیکن آلکمار شود. آژاکس از همان زمان قصد جذب علیرضا را داشت ولی برایتون موفق شد ستاره ایرانی از فوتبال هلند برباید و او را راهی لیگ برتر کند.

با توجه به اینکه علیرضا در برایتون به هیچ وجه نتوانست در حد انتظار ظاهر شود و به ندرت برای این تیم به میدان رفت بسیاری از ناظرین معتقدند تصمیم او برای ترک فوتبال هلند با توجه به درخشش بی نظیرش در آن فصل با پیراهن آلکمار اشتباه بوده. آیا حالا فرصت آن رسیده که جهانبخش اشتباهش را جبران کرده و دوباره به لیگ هلند برگردد؟ آن هم به عنوان بازیکن تیم بزرگتری مثل آژاکس که در رقابتهای اروپایی هم حضور دارد؟

آژاکس با اینکه می داند جهانبخش در برایتون در فصل اول 19 بازی انجام داده و گلی نزده و در فصل جاری هم تنها هشت بار به میدان رفته و 2 گل زده ولی تنها به آمار این دو فصل او نگاه نکرده و درخشش علی با پیراهن آلکمار را هم در نظر می گیرد. روزنامه دی تلگراف هلند مدعی است علاوه بر ابراز تمایل آژاکس، جهانبخش هم تمایل زیادی برای پیوستن به این تیم هلندی دارد.

تنها مساله‌ای که باعث شده در روزهای اخیر شک و شبهه‌هایی درباره انتقال علیرضا به آژاکس مطرح شود توافق دو باشگاه آژاکس و برایتون برای انتقال ارزان قیمت جوئل فلتمان به تیم هلندی است. از سوی دیگر در هلند گفته می‌شود دیو‌ی پروپر هافبک ملی پوش هلندی برایتون هم مورد توجه آژاکس قرار دارد. اینها همه کار جهانبخش برای بازگشت به هلند را سخت خواهد کرد.

آژاکس فصل گذشته هم تماس‌هایی برای خرید دیو‌ی پروپر انجام داده بود ولی با ماندگار شدن دنی فان دبیک آژاکسی‌ها دیگر از خیر این بازیکن هلندی گذشتند. فان دبیک البته هنوز بازیکن آژاکس است و شاید این تنها اتفاقی باشد که بتواند جهانبخش را به خروج از برایتون و پوشیدن پیراهن آژاکس امیدوار کند.

     
آی اسپورت
2020-08-04 15:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر