فهرست
ایران در گروه خود باید اول شود
ایران در گروه خود باید اول شود

ایران در گروه خود باید اول شود

آی اسپورت - فقط چند ماه تا مهم‌ترین ماموریت کارلوس کی‌روش در فوتبال ایران مانده است. مربی بزرگی که بعد از نمایش قابل قبول تیمش در جام جهانی حالا به دنبال قهرمانی در جام ملت‌هاست تا جواب خوبی به افرادی بدهد که معتقدند کی‌روش بیشتر از آنکه به لحاظ فنی چیزی به فوتبال ایران اضافه کرده باشد، به خاطر جنجال‌ها و حاشیه‌هایی که ایجاد کرده فقط برای رسانه‌ها خوراک خبری جور کرده است. سرمربی تیم ملی در بیانیه هفته گذشته‌اش هم به این نکته اشاره کرده که حتی نایب قهرمانی در آسیا هم او را راضی نمی‌کند و به دنبال اول شدن در این مسابقات است.

تیم ملی در گروه چهارم جام ملت‌ها با تیم‌های عراق، ویتنام و یمن همگروه است که فقط عراق می‌تواند کمی تیم کی‌روش را به دردسر بیندازد و می‌توان از الان تیم ملی را در مرحله حذفی دید. البته اول شدن یا دوم شدن در مرحله گروهی اهمیت بسیار زیادی دارد چون بسته به اینکه تیم ملی چه جایگاهی در گروه کسب خواهد کرد، در مرحله حذفی با حریفان متفاوتی برخورد خواهد کرد.

در بدترین حالت، اگر فرض بگیریم که تیم ملی در گروهش دوم ‌شود، آن وقت در مرحله حذفی باید به مصاف برنده گروه E برود که به احتمال زیاد عربستان خواهد بود. تیمی که انگیزه‌های ورزشی و غیر ورزشی زیادی برای متوقف کردن تیم کشورمان خواهد داشت و به همین دلیل کی‎روش اصلا دوست ندارد به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعدی شود چون مسیر صعودش به مراحل بالاتر سخت‌تر خواهد شد و در مرحله یک چهارم نهایی به احتمال زیاد با کره‌جنوبی بازی خواهد کرد.

ایران در صورت اول شدن در گروه  Dدر مرحله بعدی با تیم سوم گروه  B، Eیا F روبه‌رو خواهد شد.استرالیا، فلسطین، سوریه و اردن تیم‌های حاضر در گروه B هستند. در گروه E، عربستان باید با قطر، لبنان و کره شمالی بازی کند و در گروه F هم ژاپن، ازبکستان، عمان و ترکمنستان حضور دارند.

تیم ملی در صورت رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی، باید به مصاف برنده بازی تیم دوم گروه A و تیم دوم گروه C برود که روی کاغذ تیم دردسرسازی برای شاگردان کی‎روش نخواهد بود البته به شرطی که امارات یا کره‌جنوبی در گروه‌شان دوم نشوند. امارات در کنار تایلند، هند و بحرین تیمهای حاضر در گروه اول هستند و در گروه سوم هم کره جنوبی با چین، قرقیزستان و فیلیپین بازی خواهد کرد.

در مرحله نیمه نهایی، کار کی‌روش و تیمش سخت خواهد شد چرا که احتمالا یکی از دو تیم استرالیا یا ژاپن در این مرحله حریف تیم ملی خواهند شد. البته تمام این موارد در حد احتمال و گمانه‌زنی است و شاید در مرحله گروهی اتفاقاتی بیفتد که تیم‌های دیگری به مراحل بالاتر صعود کنند. ایران در صورت صدرنشینی در گروه، تا دیدار فینال با کره‌جنوبی يا عربستان مصاف نخواهد داشت و این یعنی آنکه تمام تمرکز تیم کی‌روش باید روی اول شدن در مرحله گروهی باشد تا مسیرش برای رسیدن به قهرمانی راحت‌تر باشد.

هفت صبح

۳ ۴  
آی اسپورت
2018-10-15 22:31:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
حمید
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۰۸:۱۸
برای تیمی که نزدیک بود با شوت طارمی در حضور اسپانیا و پرتغال اول بشه ، اولی در این گروه ، کار مشکلی نیست .
۲ ۱
....
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۱:۴۰
این نزدیکی ها هم خیلی تو بازیهای پرسپولیس رخ داده اخوی.خاطرت جمع برا اینکه فک امثال تو بیفته بشین ببین ایران تو این گروه اول و تا فینال بالا میره.
....
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۱:۳۸
.
حمید
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۲۲
به ....
تو زیاد جوک میگی !!! برو دوغتو بنوش باباجون
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر