فهرست
نقدی بر یک قانون؛ پاتوسی بازیکن ضعیفی است؟
نقدی بر یک قانون؛ پاتوسی بازیکن ضعیفی است؟

نقدی بر یک قانون؛ پاتوسی بازیکن ضعیفی است؟

آی اسپورت - از فدراسیون فوتبال خبر می رسد پاتوسی نمی تواند برای استقلال بازی کند اما واقعیت چیست؟ او می تواند بازی کند؟ آمدن پاتوسی به استقلال و صدور کارت بازی او همچنان پر سر و صدا دنبال می شود. امشب خبری منتشر شد با این عنوان که او مجوز بازی در ایران را ندارد. اگر معیارهای سازمان لیگ بازی ملی او است چند سوال وجود دارد و جای بحث است.

۱. در اولین مرحله فدراسیون فوتبال ملی پوش شدن او را تایید کرده است. اگر زمان ثبت قرار داد او ملی پوش شدنش تایید شده چرا امروز اخبار دیگری به گوش می رسد؟

۲. بازیکنی مثل کی روش استنلی بدون سابقه ملی به فوتبال ایران می آید و خوب هم می درخشد. شرایط پاتوسی هم تقریبا مشابه با استنلی است و فیلم های این بازیکن حکایت از آمادگی امروز او دارد و مسئولین فدراسیون و سازمان لیگ هم طبیعتا از آمادگی او باید خبر دار باشند. آیا ملاک بازی ملی در دو سال گذشته باید باشد یا آمادگی امروز بازیکن؟ آیا استنلی می تواند راحت قرارداد امضا کند اما پاتوسی با همان شرایط مشابه نمی تواند؟

۳. پاتوسی از آفریقای جنوبی به ایران آمده. کشوری که میزبانی جام جهانی داشته، کشوری فوتبال خیز با استعداد های بالا. چطور می شود که ملیت او فراموش می شود؟ آیا این بازیکن با درخشش در تیم های آفریقایی صلاحیت بازی در استقلال را ندارد؟ نکته قابل توجه این است که او دو هفته پیش در آخرین بازی تیمش هم گل می زند و هم پاس گل می دهد.

۴. در فوتبال ایران بازیکن بی کیفیت با بازی ملی یا حضور در تیم معتبر کم نیامده و کم هم نیمکت نشینی را تجربه نکرده است. آیا واقعا چون این بازیکنان در باشگاه های معتبر بازی کرده بودند صلاحیت حضور در لیگ ایران را داشتند و بازیکنی که در آمادگی خود به ایران می آید صلاحیت ندارد؟

آیا بازیکنی که ده سال از آخرین بازی او در یک تیم معتبر می گذرد صلاحیت حضور در لیگ برتر ایران را دارد اما بازیکنی که در لیگ بلژیک موفق عمل کرده و در تیم ملی آفریقای جنوبی هم به میدان رفته نمی تواند صلاحیت داشته باشد؟

فدراسیون فوتبال ایران یا سازمان لیگ بر چه مبنایی مجوز بازی فوتبالیست را صادر می کند؟ همه این شرایط نشان می دهد که پاتوسی می تواند برای استقلال بازی کند مگر این که سازمان لیگ طبق برنامه جدید خود مانع به میدان رفتن بازیکن جدید استقلال در لیگ شود.

فاطمه صمدی

۱۳۰ ۵  
آی اسپورت
2019-02-07 00:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
علی پرسپولیسی
پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷، ۰۰:۰۸
بازیکن غیر قانونی گرفتن طلبکارم هستن بیشرفا. میگن مال دزدی خوردن نداره همینه دیگه. با پول مفتی که از پرسپولیس دزدیدن ۶تا ۶تا فله ای بازیکن میخرن بدون اینکه شعورشون برسه که خریدشون قانونیه یا نه!
از اونر زامبیاشونو میفرستن واسه فشار آوردن برای لگدمال کردن قانون.
Asqar
پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۱۱
جالبه بازیکن تیم لنگ یه فصل غیر قانونی بازی کرد ، همه ارکان فدراسیون میدونستند !! اما فساد .... حالا به بازیکن تیم ملی ...
فرشاد4تای95
پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۵۶
خانم صمدی شماخبرنگارحوزه کیسه هستی وبایدهم اینوبگی اگه پرسپولیس همین کارتیمتونومیکرد بازم همینجوری مینوشتی عایا؟
حامد
پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۴۲
جریان فدراسیون ما اینگونه هست ،گاهی نمیبینی که نمیبینی که نمیبینی(طارمی) گاهی خود را به آب وو آتش میزنی تا ایرادی ببینی ،تبعیض که میگن همینه
۶ ۱
.
پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۰۹
داستان طارمی رو همه دیدن و نتیجه اش شد دوپنجره محرومیت حالا منتظر داستان پاتوسی می مونیم
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر