فهرست
شایعه داغ؛ طرح جابه‌جایی تقوی–مهاجری
شایعه داغ؛ طرح جابه‌جایی تقوی–مهاجری

شایعه داغ؛ طرح جابه‌جایی تقوی–مهاجری

آی اسپورت - محمد تقوی تا پایان نیم فصل اول، سرمربی موقت تراکتورسازی ماند و مالک باشگاه حاضر به عقد قرارداد با او نشد تا امروز بحث تغییر سرمربی در تراکتورسازی جدی باشد. این‌طور که از تبریز شنیده می‌شود برنامه اول باشگاه تراکتورسازی انتخاب سرمربی خارجی و ادامه همکاری با تقوی به عنوان دستیار این سرمربی خارجی است. با این حال اما اگر شرایط برای حضور سرمربی خارجی در تبریز فراهم نشود، باز هم تقوی سرمربی تراکتورسازی نمی‌ماند. ظاهراً برنامه‌ بعدی باشگاه تراکتورسازی این است که رضا مهاجری را به عنوان سرمربی انتخاب کند و تقوی سرمربی ماشین سازی شود.

کمتر کسی از هواداران تراکتورسازی است که برای نیم فصل دوم، در انتظار تغییر سرمربی تیم نباشد. از همان ابتدا هم تصمیم مالک باشگاه برای نشاندن محمد تقوی به جای توشاک با تعجب تراکتورسازان همراه بود. واقعیت هم این بود که کسی از توانایی‌های تقوی با خبر نبود و امتحان او در این برهه از فصل را به صلاح تراکتوسازی نمی‌دانستند. با این حال اما چاره‌ای جز اعتماد به تقوی نبود. بعدتر پیروزی 6 بر صفر تراکتورسازی مقابل استقلال خوزستان، نظرها را نسبت به تقوی تغییر داد و به تشویق او در جایگاه هواداران منجر شد. با این حال اما همچنان تمایل به تغییر سرمربی تراکتورسازی در پایان نیم فصل وجود داشت.

محمدرضا زنوزی به عنوان مالک باشگاه از همان ابتدا وعده داده بود که سرمربی تراز اول خارجی را جایگزین توشاک می‌کند و هواداران هنوز که هنوز است در انتظار آمدن آن سرمربی خارجی هستند و انتظار دارند که هرچه زودتر این وعده عملی شود. پایان نیم فصل اول در واقع برای تراکتورسازان با انتظار برای تحقق وعده تغییر سرمربی همراه بوده است. به خصوص که رابطه تقوی و هواداران بعد از بازی تراکتورسازی – فولاد قدری شکرآب هم شده و آن‌ها به خاطر بازی دادن به مسعود شجاعی و پاسخی که تقوی به اعتراض هواداران داده بود، از او گله دارند. تقوی در آن بازی نه تنها به درخواست هواداران برای تعویض مسعود شجاعی توجهی نکرد. بلکه بعد از بازی با قاطعیت گفت که کاپیتان تیمش را تعویض نمی‌کند تا هواداران حسابی از او ناراحت باشند و انگ بازیکن سالاری را به تقوی بچسبانند.

تراکتور در پایان نیم فصل اول با نتایج قابل قبولی، ۲۶ امتیاز کسب کرد و در رده چهارم جدول جایگاه خود را تثبیت کرد اما هم مالک باشگاه و هم هواداران از این تیم فقط و فقط قهرمانی می خواهند. درست است که هزینه‌های کلانی که برای آوردن توشاک، استوکس و لی‌اروین در واقع ثمری برای تراکتورسازی نداشت و جدایی آن‌ها در نهایت کار تراکتور را برای قهرمانی سخت و سخت‌تر می‌کند اما مالک باشگاه حاضر نیست به راحتی پا پس بکشد و راه رسیدن به قهرمانی را برای رقبا باز کند.

برای تغییر سرمربی در تراکتورسازی دو احتمال جدی مطرح می‌شود. اولین احتمال که مطابق با وعده پیشین زنوزی هم هست، انتخاب یک سرمربی خارجی و ادامه فعالیت تقوی به عنوان دستیار این سرمربی در تیم است. این همان اتفاقی است که هواداران هم انتظارش را دارند. با این حال اما اگر زنوزی نتواند شرایط و مقدمات حضور یک سرمربی خوب خارجی در تراکتورسازی را فراهم کند، چاره‌ای ندارد جز اینکه به سراغ برنامه دوم برود. برنامه‌ای که گفته می‌شود به جابه‌جایی سرمربی‌های دو تیم تراکتورسازی و ماشین‌سازی منجر خواهد شد. یعنی تراکتورسازی که نیم فصل اول را با محمد تقوی به پایان رسانده بود، در صورت انتخاب نشدن سرمربی خارجی، نیم فصل دوم را با سرمربی ماشین‌سازی شروع می‌کند. رضا مهاجری هم در نیم فصل دوم به جای اینکه روی نیمکت ماشین‌سازی بنشیند، به تراکتورسازی نقل مکان خواهد کرد.

با توجه به زمزمه‌هایی که درباره تعویض بازیکنان بین این دو باشگاه شنیده می‌شود، اینکه سرمربی‌های دو تیم هم تغییر کنند، به هیچ عنوان اتفاق دور از ذهنی نیست اما این تصمیم هنوز به مرحله جدی نرسیده و بدون شک مالک باشگاه درباره سرمربی تراکتورسازی پیش از هر تصمیمی شانس خود را برای آوردن گزینه خارجی امتحان می‌کند و در صورتی که به نتیجه نرسد به سراغ برنامه تعویض سرمربی خواهد رفت.

واقعیت این است که همین حالا هم که رضا مهاجری سرمربی ماشین‌سازی است، زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه او در پروسه یارگیری تراکتورسازی در نیم فصل به زنوزی مشاوره می‌دهد. همان کاری که پیش از شروع لیگ و حضور توشاک در ایران انجام داده بود. با پایان تیم فصل اول گفته می‌شود مالک تراکتورسازی قصد دارد، بازیکنان بهتر ماشین‌سازی را به تراکتورسازی منتقل کند و با کمترین هزینه، تراکتورسازی را تقویت کند. البته که این موضوع در برخی موارد با نارضایتی بازیکنان همراه بوده و آن‌ها از اینکه در صورت جدایی از ماشین‌سازی محکوم به انتخاب تراکتورسازی باشند، ناراحتند. در صورتی که زنوزی به این نتیجه برسد که با تعویض سرمربی‌های دو تیم ماشین‌سازی و تراکتور، مشکل سرمربی تراکتور را حل کند، می‌توان شاهد یکی از عجیب‌ترین انتقال‌های فوتبالی بود.

ایران ورزشی

۶ ۵  
آی اسپورت
2018-12-17 21:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
حسن
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۱۵
اینا دارن خودشون انگشت توی چشم خودشون میکنن. تماشا میکنیم ببینیم چی میشه.
سید
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۵۱
زنوزی باید علاوه بر هزینه برای مربی خارجی یه هزینه‌ای هم برا روزنامه‌ها و سایت‌ها بکنه که این چرت و پرت‌ها رو ننویسن علیه تیم
علی تراکتوری
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷، ۲۳:۱۲
یه احمق هم نمیتونه این فکر رو بکنه !!
فقط رسانه های کثیف میخوان شایعه بسازن !!
یه سوال دارم احمقی که رو نوشته بگه کدوم مشاوره مهاجری برای خرید بازیکن درست و حسابی بوده که الانم به زنوزی مشاوره بده !!
تیم به فکر تقویت و جذب بازیکنه اصلا بحث انتخاب سرمربی هم نیست
مهاجری در فوتبال چیکار کرده که جانشین مناسب برای تقوی باشه !!
ایرانی
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷، ۰۰:۴۲
اینهایی که میگن لیگ سیرکه ، فکر کنم منظورشون اینه ها...
۵
مجید
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷، ۱۰:۳۳
به نظرم سطر سطر اینی که نوشته شده، منطقی نیست! مگر اینکه مالک تراکتور واقعا آدم غیر منطقی باشه!
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر