فهرست
نکاتی از شب ناکامی
نکاتی از شب ناکامی

نکاتی از شب ناکامی

آي‌اسپورت- «در ایران هر بار می‌برید غریبه‌ها در خیابان صورتتان را می‌بوسند اما تا ببازید نفرتی غیر قابل باور، خصوصاً در شبکه‌های اجتماعی فوران می‌کند» - از آخرین مصاحبه شفر. مانند دیشب که محمد الحردان بحرینی، جان تازه‌ای به تیم رسانه‌ای طبقه ۲۳ برج ایران زمین داد. دوسال با دوگانه مصنوعی کی‌روش - برانکو ارتزاق کرده بودند و از حالا با دوگانه کی‌روش - ویلموتس. غافل از اینکه هر بار دوران قبلی را نبش قبر می‌کنند، جای "عصر باشکوه" فقط بقایای دلالی و فساد مالی خودشان است که از زیر خاک در می‌آید.

مهم‌ترین درس هشت سال اخیر بحث "تجربه بین‌المللی" بود. اما گزارشگران صداوسیما و خبرنگاران مدام از ضرورت جوانگرایی فوری می‌گویند. ویلموتس همیشه در نشست‌های خبری، با هیستری جوان‌خواهی مواجه بوده. در برنامه‌های تلویزیونی صعود را قطعی می‌دانند. سن ملی‌پوشان مجرب را جمع می‌زنند، معدل می‌گیرند و به این نتیجه می‌رسند که موقع جام جهانی سن‌شان بالاست. وقتی بازی در بحرین گره خورده، مهرداد محمدی (با ۱۸ دقیقه سابقه ملی مقابل کامبوج) چگونه می‌تواند نجات‌بخش باشد؟ محبی نگین آینده است اما تجربه بین‌المللی پدیده ۲۰ ساله، مناسب ترکیب اصلی در جهنم بحرین نبود. وقتی مهدوی‌کیا می‌گوید همیشه مقابل بحرین عصبی بودم، از محبی چه توقعی داریم.  نگران کننده است اگر بخواهیم ماه آینده هم با حربه جوانگرایی به مسلخ بصره برویم.

هیاهوی بحرینی‌ها هنگام پخش سرود، شیپور جنگ بود. آیا ساکت (سرپرست ضعیف و تحمیلی تیم ملی) ویلموتس را مهیای التهابات بازی حیثیتی و حساسیت‌های غیر ورزشی‌اش کرده بود؟ وحید هاشمیان می‌تواند توضیح دهد که هنگام چیدمان، تا چه اندازه جو همیشگی حاکم بر بازی در خاک بحرین را مدنظر قرار دادند؟

تصویر غالب در متن مسابقه این بود که دو تکه شده‌ایم. یک گروه در خط حمله بودند و گروهی هم در دفاع، با شکافی بزرگ در وسط زمین. ناگزیر به توپ‌های بلند رو آوردیم. کمربند میانی در جام ملت‌ها نیز ضعیف‌ترین خط تیم ملی بود. زنگ خطر از ۱۰ دقیقه اول خورد. پاس‌های صحیح‌ به پنج تا نمی‌رسید، اما هیچ تمهید تاکتیکی برای تقویت مرکز زمین به چشم نیامد. با این وصف، حتی در بدترین شب‌مان ۴ فرصت ایده‌آل داشتیم. اگر اولی را می‌زدیم، کمر بحرین با گل‌های بعدی می‌شکست. این کمرشکنی تا خرداد ۹۹ در آزادی به تعویق افتاد.

حالا می‌گویند "دستاورد ویلموتس" اما اگر یکی از موقعیت‌ها توی گل می‌رفت می‌نوشتند: "میراث کی‌روش" او در ایران میراثی ندارد جز افرادی که از شکست تیم ملی خوشحالند. همانان که ناپدید شدن درآمد جام جهانی را سانسور کردند. ورثه‌ای سودجو که روی دلالی هنگفت در اردوها و بازیهای تدارکاتی سرپوش گذاشتند. هیچگاه در برنامه‌های تلویزیونی و مطالبشان، انتقادی از سلطانی‌فر، داورزنی، تاج، ساکت و ... ندیده‌اید.

@Mehdi_Rostampour

۱۷ ۳  
آی اسپورت
2019-10-16 16:44:00
نظر دهید

۳ نظر
یه ایرانی
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸، ۱۷:۱۳
جناب آقای مهدی رستم پور

برادر گرامی شما کجای کاری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این مزدوران و ریزه خواران سفله ؛ بجای غیرت ملی و دلسوزی برای تیم ملی ؛ دارند از حالا زمینه سازی کنند و بحران بسازند تا وقتی احتمالا بعداز بازی بعدی کلمبیا که قرار است شغال پرتغالی اخراج شود ؛ بلافاصله فشار بیاورند که آن مردک را بیاورند .
همین امروز بروید مقاله " پژمان راهبر " را بخوانید ؛ بی غیرتی که وقتی به همکارش توهین شد ؛ بجای دفاع از همکار خودش ؛ ریاکارانه گفت بخاطر تیم ملی سکوت میکنیم . عجبااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
مردک به همکارت که هر روز چشم در چشم میشوید و مطلب میآورد توهین شده و تو چنین میگوئی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد بروید نوشته امروزش را بخوانید در مقایسه سرمربی که هنوز 6 ماه نشده در ایران است با آن شغال دلال پرتغالی.

کجای کاری برادر ؛ در نبود شیر ؛ شغالان دارند جولان میدهند
۸
رکسانا
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸، ۱۷:۳۴
گمشو بابا!
۹
منصور
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸، ۲۳:۱۶
خفه شو مرتیکه فراری دیوث
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر