فهرست
قصه ستاره جدید آبی‌ها؛ پدرش پرسپولیسی است!
قصه ستاره جدید آبی‌ها؛ پدرش پرسپولیسی است!

قصه ستاره جدید آبی‌ها؛ پدرش پرسپولیسی است!

آی اسپورت - چند سال پیش که نام علیرضا جهانبخش با داماش گیلان بر سر زبان‌ها افتاد خیلی‌ها تصور نمی‌کردند پس از ۴، ۵ سال او را در لیگ برتر انگلیس ببینند ولی همان زمان تعدادی از کارشناسان خبره، پیش‌بینی چنین روز‌هایی را می‌کردند و در نهایت هم چنین شد. اللهیار صیادمنش هم یکی از همین دست بازیکنان فوتبال است که شاید حالا مدیران باشگاه سایپا درباره اش غبطه بخورند که چرا قدر چنین فوتبالیستی را ندانستند تا از آن باشگاه راهی تیم‌های اروپایی شود. مروری بر آنچه بر این بازیکن گذشت که به این مرحله از فوتبال رسید تا نشریه معتبر گاردین نامش را بین ۶۰ چهره برتر آینده‌دار فوتبال قرار دهد بیانگر مسیر طولانی‌ای است که اللهیار طی کرده و امروز در این نقطه ایستاده است.

کودکی سرشار از استعداد!

اللهیار پسربچه‌ای بود که در هر ورزشی مشغول بازی می‌شد اهل فن در آن رشته، زیر گوش پدرش می‌خواندند که این بچه به درد همین (!) رشته می‌خورد. کشتی، شنا، والیبال، دوومیدانی و فوتبال این رشته‌ها بودند. مربیانی که برای یک یا دو بار اللهیار را در آن‌ها می‌دیدند پاپیچ پدرش می‌شدند و اصرار می‌کردند که پسرش باید در رشته مورد نظرشان تمرین کند، چون در آینده ستاره همان رشته می‌شود.

اللهیار به خواست پدر توجه نکرد!

پدر اللهیار صیادمنش کشتی‌گیر بود. او همین حالا هم کشتی می‌گیرد و در دور قبلی کشتی پیشکسوتان جهان نیز مدال قهرمانی در دسته ۷۸ کیلوگرم را بر گردن آویخت. او از همان دوران کودکی دوست داشت پسرش راه او را رفته و کشتی‌گیر شود ولی اللهیار به خواسته او تن نداد. هرچند مدت‌ها در سالن کنار او تمرین می‌کرد و اتفاقاً همه را هم با ضربه فنی شکست می‌داد!

درحق اللهیار خیانت نکن!

اللهیار ۸ ساله بود که روزی با پدرش به تمرین تیم فوتبال «آرش آمل» رفت. او در تیم زیر ۱۰ ساله‌ها بازی کرد و دل «علی فاضلی» سرمربی وقت تیم را برد طوری که پس از یک جلسه حضور در تمرین و بازی برای تیم هم‌سن و سالانش فاضلی پدر اللهیار را کنار کشیده و به او گفت: اگر مانع حضور این پسر در فوتبال شود در حقش خیانت کرده است! از همان سن و سال اللهیار وارد دنیای توپ گرد شد.

اولین قهرمانی و آقای گلی!

او در همان سن ۸ سالگی با تیم زیر ۱۰ سال «آرش آمل» به عنوان قهرمانی این رده در مازندران دست یافت و جالب‌تر اینکه در همان سال اول مقام آقای گلی را از آن خود کرد. سپس به تیم پدیده ساری رفت و در همان رده‌های نونهالان و نوجوانان هر ساله عنوان آقای گلی استان یا کشور را به دست می‌آورد. او حتی در دیدار با تیم پایه‌ای سپاهان به تنهایی در یک بازی ۴ گل به نماینده اصفهان زد.

دعوت به تیم نوجوانان ایران

در حالی که مربیان پیش از عباس چمنیان توجهی به این فوتبالیست مازندرانی نداشتند، اما با ورود چمنیان به کادر فنی تیم نوجوانان او خیلی سریع، اللهیار را به تیم دعوت کرد و به مسابقات برد. از آن زمان کم‌کم صیادمنش شناخته‌تر شد.

اللهیارِ سایپایی!

جالب است بدانید که برخلاف بیشتر بازیکنان کم سن و سال که یا استقلالی‌اند یا پرسپولیسی، صیادمنش سایپایی بود! او عاشقانه (!) این تیم را دوست داشت به حدی که دوستان و رفقای هم‌مدرسه‌ای اش هم تعجب می‌کردند که چرا سایپا؟

استقبال نه چندان گرم سایپایی‌ها!

در نهایت او از طریق دوستانی که در تیم نوجوانان ایران پیدا کرده بود به باشگاه سایپا معرفی و بازیکن این تیم در رده پایه و سرانجام بزرگسالان شد، اما سایپایی‌ها تا مدت‌ها به او خوابگاه نمی‌دادند و وقتی هم که جایی برای اسکان به اللهیار داده شد یک اتاق خالی با کف سیمانی بود طوری که پدرش می‌گفت: او باید حوله اش را روی زمین می‌انداخت تا بتواند روی زمین بنشیند، خوابیدن پیشکشش! با یک وعده غذا! بازیکنی ۱۴ ساله هنوز نیاز به مراقبت دارد. او در تیم بزرگسالان سایپا هم تقریباً هرگز فرصت بازی پیدا نکرد!

گالاتاسرای از محرومیت فیفا ترسید!

پس از اینکه صیادمنش از سایپا ناامید شد پیشنهادی از باشگاه گالاتاسرای دریافت کرد، اما با توجه به اینکه این بازیکن کم سن و سال بود باید با پدر و یا مادرش در ترکیه اقامت می‌کرد که این امکان برای والدین اللهیار مهیا نبود تا آمل را ترک کرده و راهی ترکیه شوند. وقتی قرار شد این بازیکن با دستکاری مدارک تولدش خود را به عنوان بازیکن زیر ۱۸ سال در گالاتاسرای جا بزند مدیربرنامه وقتش این موضوع را در اینستاگرام خود علنی کرد و مدیران «گالا» با اطلاع از محرومیت و جریمه‌های سنگین فیفا قیدش را زدند.

باشاک شِهیر به استقلال تبدیل شد!

پس از گالاتاسرای باشگاه «باشاک شهیر» ترکیه که فصل قبل هم نایب‌قهرمان سوپرلیگ ترکیه شده بود سراغ اللهیار آمد ولی در همان برهه تیم‌های سپاهان، پرسپولیس، تراکتورسازی و استقلال تهران سفت و سخت خواهان به خدمت گیری این بازیکن بودند تا اینکه در نهایت استقلالی‌ها موفق به جذب اللهیار شدند. خانواده اش هم راغب بودند اللهیار در این سن و سال راهی خارج نشود.

ناکامی صیادمنش پشت پنجره بسته پرسپولیس!

سعید صیادمنش، پدر اللهیار که خود پرسپولیسی است، دوست داشت فرزندش را راهی تیم پرسپولیس کند ولی با توجه به بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه در نهایت او تصمیم گرفت پسرش را به استقلال بفرستد. او به استقلال آمد و در همین مدت زمان کوتاه درخشید و با گلی که در دیدار با نفت مسجدسلیمان زد بیش از قبل دیده شد.

 

خبر ورزشی

۵ ۸  
آی اسپورت
2018-10-16 09:00:00
نظر دهید

۸ نظر
Asqar
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۰۹:۵۲
پرسپولیس طاهرخانی و درویش وند را داره واسه تست دوپینگ کافیه واسش، بقیه را با دوپینگ یه کاریش میکنه
۹ ۱
666
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۱:۵۶
اونوقدر نیمکت پرسپولیس ناشناخته اس که فقط تونستی از این دوتا بازیکن اسم ببری البته این عمق حسادت قابل درکه وقتی تیمت با 22 تا بازیکن به خفت افتاده گیر بدی به پرسپولیس.اره تو اسیا هم این دو تا میفرستیم واسه تست چون کنفدراسیون فوتبال اسیا هم پرسپولیسیه! ولی طاهرخانی هم بازی میکنه ها میخوای همون درویش وند رو نام ببر خخخ باور کن نیازی نیست بیشتر از این سفاهت و حسادت خودتون رو فریاد بزنید
REAL
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۱:۱۲
همیشه همین بوده پرسپولیس رو یه سری بازیکنان خاص دست میذاره استقلالیا با پول زیاد میرن فریبش میدن. مثلا قائدی که پدرش با 200 میلیون بیشتر به استقلال فروختش و خداروشکر که اصلا پرسپولیس نیومد. داستان صیادمنش هم همینه. اصلا فلسفه این همه بازیکن گرفتن استقلال تو این فصل همین محرومیت پرسپولیس بود که با دستپاچگی و ذوق تا تونستن بازیکن گرفتن.
.
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۱:۵۳
.
کیسه کش افسرده
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۲:۴۶
بابا‌این چرا این همه بزرگ نی گنید اولا که صغر سن داره پوما ده تا بازی نیم فصل کرده دریغ از یه حرکت مثبت فقط بازی اخر نقابل تیم ته جدولی که مدافع حریف سوتی داد شش قدم توپ به این داد یه گل زد اینم داستان برزای ختافه یا میدرمضانی قائدی که ازشون اسطوره ساختن اما در حقیقت هیچی نبودن
KEAN
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۰۳
هاهاهاها،باشه نویسنده فهمیدیم علاقه زیادی به لنگ داری،حتی گفته میشه من و اکثر استقلالیا بخاطر اینکه پنجره پیزوری بسته بود استقلالی شدیم،جمع کنید این خزعبلاتو ،خودش میگه استقلالی بودم تو میگی پدرش طرفدار پیزوری بوده؟برو یه سر به صفحه اینستاگرامش بزن،اصلا همین عکس،کمتر بکش همیشه بکش لنگی
۲ ۱
...
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۷:۱۰
قبول واقعیت همیشه سخته کیسه کش. بازیکنان در دو صورت کیسه رو انتخاب میکنن 1. پرسپولیس اونا رو نخواد 2. پول بیشتر
۶
.
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۷:۰۹
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر