فهرست
رسیدن علیپور-براندائو به رکورد دایی-انتظاری!
رسیدن علیپور-براندائو به رکورد دایی-انتظاری!

رسیدن علیپور-براندائو به رکورد دایی-انتظاری!

آی اسپورت - در هفت هفته‌ای که از رقابت‌های لیگ برتر گذشته علی علیپور، جونیور براندائو، مهدی عبدی و امیر روستایی مهاجمان پرسپولیس هستند که در لیگ برای این تیم بازی کرده‌اند. این 4 مهاجم با وجود گذشت 7 هفته از رقابت‌های لیگ، هنوز نتوانسته‌اند گلی برای سرخپوشان پایتخت به ثمر برسانند. پرسپولیس چند بار دیگر در تاریخ لیگ برتر با بحران گلزنی مهاجمان خود رو به رو شده است. حتی در فصلی که آقای گل لیگ برتر در پایان فصل از پرسپولیس بود، این تیم با بحران عدم گلزنی مهاجمان خود در 7 هفته رو‌به‌رو شده بود. به بهانه‌ی عدم گلزنی مهاجمان پرسپولیس در این فصل، بیشترین هفته‌هایی که مهاجمان پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر گل نزده‌اند را مرور کرده‌ایم.

بیشترین مدت گل نزدن

وینکو بگوویچ کروات سرمربی پرسپولیس در سومین دوره لیگ برتر بود. علی دایی در آن فصل بعد از سال‌ها دوری از فوتبال ایران به پرسپولیس برگشته بود و حضور او در پرسپولیس با سر و صدای زیادی همراه شده بود. علی دایی، سهراب انتظاری و عیسی ترائوره مهاجمان پرسپولیس در لیگ سوم بودند. بعد از گل 3 امتیازی‌‌ای که دایی هفته‌ی سیزدهم در بازی با فولاد خوزستان به ثمر رساند، مهاجمان این تیم تا هفته‌ی بیست و یکم و بازی با پاس در 7 بازی گلی به ثمر نرسانند. در این هفته در شب باخت 4 بر 3 پرسپولیس مقابل پاس، عیسی ترائوره در دقیقه 81 گل دوم پرسپولیس را از زاویه بسته به حسن رودباریان دروازه‌بان پاس زد تا نوار گل نزدن مهاجمان پرسپولیس پاره شود. علی دایی با وجود اینکه در آن فصل 9 بازی پیاپی برای پرسپولیسی‌ها گل نزده بود، در پایان فصل آقای گل لیگ برتر شد. با 7 هفته گل نزدن مهاجمان پرسپولیس در لیگ نوزدهم؛ علیپور، براندائو، روستایی و عبدی به رکورد گل نزدن دایی، انتظاری و ترائوره در لیگ سوم رسیدند.

مهاجمانی که در اولین قهرمانی گل نمی‌زدند

علی پروین هدایت پرسپولیس را در اولین دوره‌ی لیگ برتر بر عهده داشت. سهراب انتظاری، امیرحسین اصلانیان، بهنام ابوالقاسمپور و لیث نوبری چهار مهاجم پرسپولیس در آن فصل بودند. بعد از گلی که بهنام ابوالقاسمپور در هفته‌ی شانزدهم مقابل سپاهان به ثمر رساند، مهاجمان پرسپولیس 6 هفته در زدن گل ناکام بودند. بعد از 6 هفته گل نزدن مهاجمان پرسپولیس در لیگ، در بازی هفته‌ی بیست و سوم این تیم مقابل ذوب‌آهن سهراب انتظاری برای شاگردان پروین گلزنی کرد. با وجود اینکه مهاجمان پرسپولیس 6 هفته در زدن گل ناکام بودند، در پایان فصل پروین همراه با سرخپوشان پایتخت قهرمان اولین دوره لیگ برتر فوتبال ایران شد.

وقتی توره به گل نزدن مهاجمان پایان داد

پرسپولیس بعد از کسب دومین قهرمانی خود در لیگ برتر که اینبار با سرمربیگری افشین قطبی بدست آمد، در لیگ هشتم هم قطبی را روی نیمکت خود می‌دید. ابراهیم توره، پائولو دی‌کارمو، زنده‌یاد هادی نوروزی و محسن خلیلی چهار مهاجم قطبی در لیگ هشتم بودند. خلیلی به دلیل مصدومیت تا هفته‌های پایانی نتوانست برای پرسپولیس بازی کند. مهاجمان پرسپولیس بعد از گلی که ابراهیم توره در بازی هفته‌ی هشتم مقابل پگاه زد تا هفته‌ی پانزدهم و در 6 بازی نتوانستند برای پرسپولیس گل بزنند. بعد از 6 هفته گل نزدن مهاجمان پرسپولیس و در حالی که قطبی بعد از تساوی 2 بر 2 پرسپولیس مقابل صبا در هفته‌ی چهاردهم از سمت خود استعفا داده بود، در هفته‌ی پانزدهم بدون قطبی در روز تساوی 2 بر 2 پرسپولیس مقابل پیکان ابراهیم توره دو گل برای سرخپوشان پایتخت به ثمر رساند تا به شش هفته گل نزدن مهاجمان پرسپولیس در لیگ هشتم پایان دهد.

نود

     
آی اسپورت
2019-10-23 17:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر