فهرست
نقد روز: آل‌کثیر عرب و ایرانی است
نقد روز: آل‌کثیر عرب و ایرانی است

نقد روز: آل‌کثیر عرب و ایرانی است

آی‌اسپورت- جدی جدی بعد از صعود پرسپولیس به نیمه نهایی با گل عیسی آل‌کثیر چندتا از این کانال‌های هواداری نوشته بودند غیرت را از آل‌کثیر عرب یاد بگیرید که وقتی به تیم قطری گل زد چنان شادی‌ای کرد که بیا و ببین. 

انگار که مثلاً آل‌کثیر زاده کشوری جز ایران است و قلبش برای چیزی جز ایران می‌تپد که باید وقتی گل می‌زده شادی نکند. این عین بی‌خردی و کم فهمی است که فکر کنیم چون آل‌کثیر از طوایف عرب خوزستان است، دلش در گروی ایران نیست چون اساساً ایران را همین کثرت قوم و نژادهاست که ایران کرده. ایرانی بودن چیزی فراتر از فارس بودن، لر بودن، عرب بودن، ترک بودن و ... است ولی انگار بعضی‌ها یادشان رفته. جالب اینجاست که در توییتر هم بعضی‌ها زیر چنین پست‌هایی کامنت نوشته بودند که «بهتر است بنویسید آل‌کثیر عرب‌زبان است نه عرب»! انگار برخی‌ها نمی‌خواهند قبول کنند که عرب‌های خوزستان هم درست مثل ترک‌ها، لرها و فارس‌ها وجود دارند، در این کشور زندگی می‌کنند و ایرانی هستند. 

قبیله آل‌کثیر در قرن پانزدهم میلادی به جنوب غربی خوزستان مهاجرت کرد و اگر بعد از این همه سال نوادگان کثیر بن مالک (جد قبایل آل‌کثیر) ایرانی نیستند پس چه کسی ایرانی ا‌‌ست؟ چرا کسی در ایرانی بودن علی دایی یا کریم باقری یا علی بیرانوند تشکیک نمی‌کند اما به آل‌کثیر که می‌رسد چنین حرف‌هایی زده می‌شود. مگر غیر از این است که همه ما زاده یک کشوریم و خرده‌فرهنگ‌های خودمان را داریم؟

۵۷ ۳  
آی اسپورت
2020-10-01 22:44:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
مهران
جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹، ۰۱:۲۶
زیبای سرزمین ایران و قدرت این میهن مقدس به حضور مردمان پاک طینت و بزرگمنش از اقوام و نژاد های گوناگون هست ...بنابراین آل کثیرها ...کریم باقری ها...کاوه رضایی ها..... علی پروین ها...وهمه ما ها ایرانی هستیم...حالا چه فارس ، چه ترک...چه عرب...چه بلوچ و یا لر و یا کرد و یا هر نژاد و قومیتی باشیم.
عارف
جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹، ۱۱:۵۵
هر کسی که این حرف زده معلومه آدم احمقی بوده ما همه ایرانی هستیم فارغ از زبان نژاد رنگ جاوید باد ایران و همه اقوام ایرانی فارس ترک آذری لر کرد عرب بلوچ ترکمن گیلک تالشی تات و همه همه همه
۵
ارتش سرخ
جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹، ۲۱:۴۵
برای منی که با عربها زندگی میکنم روشن است که اکثریت اونها انسانهای با شرف و وطن دوست و بی آزاری هستن که با تمام کمبودها هیچوقت چیزی را جار نزدن
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر