فهرست
مسی ایرانی در زنیت؛ بازتاب‌های جهانی
مسی ایرانی در زنیت؛ بازتاب‌های جهانی

مسی ایرانی در زنیت؛ بازتاب‌های جهانی

آی اسپورت - به نقل از رسانه‌های فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی پس از پایان کار تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا، اتفاقی بزرگ برای مسی ایرانی رخ داد و او که احتمالا پیشنهادهایی ارزشمند از چند تیم بزرگ اروپایی داشت، راهی تیم بزرگ، موفق و حرفه‌ای زنیت سن پترزبورگ روسیه شد.

نشریه «مسکو تایم» فردای ورود سردار به اردوی اسپانیایی زنیت روسیه، نوشت: «حلقه مفقوده زنیت پیدا شد، حالا دایره قدرت در زنیت شکل گرفته و این تیم به صورت جدی، مدعی قهرمانی در روسیه و صاحب ادعا در سطح اروپا خواهد بود.» انتقال زمستانی سردار از روبین‌کازان به زنیت برای این بازیکن خوش‌آتیه و موفق بدون تردید یک موفقیت بزرگ محسوب می‌شود و البته به نقل از روزنامه «لوموند» فرانسه در گزارش نقل‌وانتقالاتی او از بازیکنان آسیایی در فوتبال اروپا، نشان از واقع‌گرایی و منطقی بودن سردار آزمون دارد، بازیکنی که به زعم نویسنده «لوموند» ممکن بود با قیمتی پایین‌تر و با دردسری بیشتر راهی یک تیم درجه دوم اسپانیایی یا آلمانی یا حتی انگلیسی شود اما واقعا به چه قیمتی؟ سردار نشان داده که هرگز توان نیمکت‌نشینی و تماشای بازی تیمش را ندارد و دوست دارد همیشه بدرخشد و گل بزند و رشد کند. ستاره‌ای که در 129 بازی در لیگ روسیه موفق به ثبت 33 گل زده شده، اکنون به زنیت بزرگ قول درخششی مضاعف داده و به کنایه در جریان اولین تمرین رسمی خود با لباس این تیم به خبرنگار تلویزیون اینترنتی زنیت می‌گوید: «پیش به سوی گل‌های زیاد و شادی‌های فراوان!»

یک مهاجم خوب و انعطاف‌پذیر اکنون در تیم سرگئی سماک حضور دارد و این برای مربی‌ای که مقابل حریفان خود، خط و نشان زیادی کشیده بسیار غنیمت و ارزشمند است. امشب زنیت در لیگ اروپا به مصاف فنرباغچه خواهد رفت و باید دید، سردار با این سرعت، می‌تواند گزینه بازی در ترکیب این تیم باشد یا خیر، چراکه مراحل قانونی و کاغذبازی‌های یوفا به اتمام رسیده و مشکلی از این لحاظ در کار نیست. نشریه «وافوت» بلژیک در گزارش روز گذشته خود از انتقال سردار به زنیت نوشت: «مسی ایرانی اکنون فرصت خوبی برای شناساندن خود به فوتبال جهان دارد. او پیش از این نیز زیر ذره‌بین رسانه‌های معتبر فوتبال جهان قرار داشت و باشگاه‌هایی بزرگ خواهان او بودند اما هرگز چنین پیشنهادهایی به مرحله جدی و عملیاتی نرسید. او اکنون می‌تواند خود را یک بازیکن خوشبخت بداند و باید در وضعیت مهمی که اکنون در آن ایستاده، بسیار مراقب و حرفه‌ای باشد.» نشریه «بی‌ساکر» فرانسه نیز در گزارشی از انتقال سردار آزمون به زنیت سن‌پترزبورگ روسیه نوشته است: «مسی ایرانی با 12 میلیون یورو برای سه سال‌ونیم  شکار شد، هم برای سردار اتفاق خوبی است و هم برای زنیت، از آن انتقال‌هایی است که هر دو طرف باید جشن بگیرند. زنیت مدعی صعود در لیگ اروپایی است و با خریدهای اخیر خود واقعا احیا شده است. نشریه «اکیپ» فرانسه نیز در گزارش خود با اشاره به درخشش سردار آزمون در جام ملت‌های آسیا نوشته است: «زنیت نتوانست تا تابستان صبر کند، مشخص بود که این باشگاه پیش از این نیز با سردار مذاکراتی داشته اما دیگر جای خطر نبود و باید زودتر دست به کار می‌شد. حالا این سردار است و میدانی که باید در آن بدرخشد و هیچ بهانه‌ای برای جهانی نشدنش در کار نیست.»

وب‌سایت وابسته به نشریه تحلیلی و تخصصی «mercato365» نیز در گزارش خود از وضعیت سردار آزمون نوشت: «سیستم استعدادیابی و مذاکرات باشگاه زنیت روسیه بسیار پیشرفته شده است، این باشگاه یک تیم مجهز به آمریکای جنوبی فرستاده بود و خرید اخیر ستاره جوان از بوکا برای زنیت بسیار اهمیت دارد. از طرفی خرید سردار آزمون از ایران نیز نشان می‌دهد آنها با فضای جام ملت‌های آسیا  بیگانه نبودند و در جریان این بازی‌های ملی نیز آزمون را زیر ذره‌بین داشتند و حتی در مقطعی نگران آسیب‌دیدگی وی شدند که این نگرانی هم برطرف شد. مسی ایرانی اکنون خود را در آستانه یک جهش بزرگ و جهانی مشاهده می‌کند، جهشی که اگر صورت نگیرد، یک فرصت‌سوزی بزرگ محسوب می‌شود. آزمون باید ثابت کند که به مثابه یک بازیکن حرفه‌ای و دنیادیده، قدر موقعیت تازه خودش را خوب می‌داند. 

 

فرهیختگان 

  ۱  
آی اسپورت
2019-02-12 11:47:00
نظر دهید

۱ نظر
میلاد
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۳:۴۴
لقب مسی ایرانی به رضا پرستش بیشتر میاد تا این.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر